Каква я мислех - каква стана:):):)

  • 5 093
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 223
Назидателният ти червен тон някак не ми въздейства достатъчно.

Аз не съм видяла нито да ти споменавам никнейма, нито да пиша за теб. Но щом се засягаш без да има нещо лично спрямо теб, проблемът е твой, не мой Simple Smile

Пиша и чета където ми е интересно и мога да давам мнение, щом имам такова. Simple Smile

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ами мога да кажа,че стана каквато я мислехме,поне за сега. Peace
 -Никога не сме се приспивали
 -От новородени спят сами в тяхната стая,в техните креватчета
 -Не сме се носили на ръце
 -Никога не сме им давали биберони
 -Преди да навършат година пиеха всичко от чашка
 -На 2 се хранеха сами

 Всичко обаче става с много нерви,безсънни нощи и търпение. PeaceОбщо взето всеки сам решава на какви навици ще приучи детето си и какво е склонен да пожертва за да го постигне.Имала съм безброй безсънни нощи,търкала съм до припадък омазания под в кухнята,пералната переше нон стоп,но си заслужаваше. Crazy

# 62
  • Мнения: 523
С много нерви и усилия успях да ги науча да си спят в креватите и да заспиват сами , обаче от бибероните и от бебешките шишета няма отучване.В чудо се виждам . И аз се чудя как ще откажем тези истории . newsm78 newsm78 newsm78

# 63
  • Мнения: 700
А аз май съм постигнала точно това,което исках:
-Никога не го приспивам на ръце-сам заспива.
-Не спи при нас на леглото.
-Има ясно изразен режим на сън и хранене.
-Играе си сам в кошарката
-Не съм го свикнала на ръце изобщо.
Общо взето съм на мнение,че децата сами определят как да се отглеждат,НО ако ние им го позволим!Няма дете,което неможе да се възпита по начин,по който родителя желае.Имат си характер,да,имат си желания,да,но винаги има граници,които родителя поставя.И това в никакъв случай не значе детето да е нещастно или подтискано по някакъв начин.Напротив!ПРОСТО ПО ТОЗИ НАЧИН СЕ УЧИ НА САМОСТОЯТЕЛНОСТ И КОНТРОЛ,ЗА ДА ЗНАЕ,ЧЕ НЕ ВИНАГИ ЩЕ ПОЛУЧИ ТОВА КОЕТО ИСКА!Всяко дете е податливо на промени,но трябва да се започне още от първия ден.И не бива да се правят компромиси с това.Родителя за това е родител-да възпитава!Защото на бебето му е нужно да е обичано,щастливо,но и напътствано.Не бива да си прави каквото си иска,защото може да те побърка.А и после цял живот ще е свикнало да получава всичко и веднага.Това според мен не е правилно.Живота е пълен с изненади и разочарования,нали?......
Всичко това звучи много добре.И аз съм си представяла,че ще постигна нещо подобно с детето ми ,НО преди да стана майка.След това разбрах,че изпитвам болка,вина и все такива неприятни чувства,ако се опитам да го оставя сам,да заспи сам,и той плаче.Реших,че за собствения и на сина ми душевен конфорт е най-полезно да откликвам на желамията му.По-добре да положа малко повече физически усилия,отколкото после да ми тежи на съвестта един месец,че съм го оставила да плаче 15 минути.Еми,такава съм,строгото възпитание не е за мен,ще се чувствам ужасно нещастна,ако го прилагам.

# 64
  • Мнения: 4 451
И аз се бях зарекла, че няма да я приспивам на ръце, ама... сега само така заспива. Laughing

# 65
  • Мнения: 1 197
Нищо не съм се заричала,водя се по нуждите на детето

# 66
  • Мнения: 3 634
Някой деца, просто са кротки и си правят режим сами, без да им стъпваш на врата!

Моето дете е такова и често са ме питали как успявам. Не се наемам да давам съвети на никой, така си се роди. От раз започна да си спи сам в креватчето и колкото и да смешно го направи за първи път в днея когато стана на 3м. В същата нощ спря и нощното хранене. Едва ли, ако пищеше щях да се завивам през глава.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не съм се заричала. Детето ми си заспиваше само, не съм я дундуркала, не се е тръшкала прекалено.
По-скоро съм имала очаквания за страхотии и истерии, но не са се случвали. Имах кротко бебе.

# 68
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Назидателният ти червен тон някак не ми въздейства достатъчно.
И по-добре! Той само на биковете въздейства!

Аз не съм видяла нито да ти споменавам никнейма, нито да пиша за теб. Но щом се засягаш без да има нещо лично спрямо теб, проблемът е твой, не мой Simple Smile
Написаното във форума засяга всички! Само личните съобщения са преки!
Пиша и чета където ми е интересно и мога да давам мнение, щом имам такова. Simple Smile  Като се роди бебе пак така да пишеш!
Възпитанието е хубаво нещо, стига да не се бърка с дресировка. И аз не се впечатлявам много от майки, които парадират на какво са приучили детето си и по-скоро имат нужда да покажат как са му се наложили. Дано да си късметлиика като мен, че моето дете ме научи на много неща и без рев го постигна сама!  Peace

Имах куче, което беше обучено перфектно. Правеше всичко, което се искаше от него - и никога не съм го била. И беше много удобно за мен. И как ли щеше да се отнесеш към него, ако не беше обучено  newsm78 Имала съм 3 кучета и нито едно не е било обучено или бито, но пак ми бяха удобни!

Но бебчето ми не е куче и няма да си позволя нито да го дресирам, нито да му се налагам по книга. Никоя от нас не го прави, за това и темата се казва какво мислех, а какво стана! Всички сме грижовни майки!  Peace Ако го е страх - ще бъде погалено, ако е гладно - ще бъде нахранено и ако плаче - ще бъде утешено. Норми ще има, но те ще са относно безопасността А възпитанието къде е! Или то ще се самовъзпита! , но не и за да докажа колко съм велика и как съм успяла да му стъпя на шията и да му създам режим, който може е в разрез с нуждите на неговия организъм. Ти познаваш ли такива майки където стъпват на шията на детето си или на исзуст говориш?  #Crazy
Pearl пожелавам ти леко бременеене! В спокойствието е тайната на майки като мен! Пожелавам ти едно прекрасно бебе, без колики, без безсънни нощи и много негови усмивки!
Аз мислех, че дъщеря ми ще има жълтеница и ще бъде грозна и смачкана, а тя нямаше жълтеница и се роди прекрасна малка принцеса! Хубав и спокоен ден на всички, от една майка, която е най-големия късметлия! Дано и  Pearl е като нас Dante, че да не се срещаме по други теми!   bouquet   bouquet   bouquet

# 69
  • Мнения: 3 205
Нищо не съм се заричала,водя се по нуждите на детето

 Peace

Малко офф, но гледам, че засягате темата за самостоятелното заспиване - едното ми дете се роди научено да заспива само, а другото го научих аз, без да е имало и секунда рев или неспокойствие вечер и нощем и без да го оставям само в кревата, докато не показа, че не се страхува и е спокоен там. Децата ми са много различни, но въпреки това с нито едното не съм имала безсънни нощи  Peace

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Мислили ли сте си докато бяхте бременни за неща които ваши близки и познати правят с децата си, а пък на вас не ви допада и си казвахте :"Това няма да го позволя"
 1. Ще я науча да заспива самичка : Crossing Arms - да ама не - нося и пея до припадък
 2. Ще си спинка в креватчето Crossing Arms - спи в него  до към 12.00 часа и после при нас /не я ли преместя не заспива с часове/
 3. Няма да я нося на ръце, за да се научи да си седи самичка в количката и креватчето Crossing Armsftp:// - в момента сме като скачени съдове.
И още куп неща за които се чудех преди да родя защо другито го правят, а не създадът някакъв режим на тези бебета. Е видях как се прави режим - както беба си поиска Rolling Eyes

И аз така я мисля, ама ...

# 71
  • Мнения: 256
Не е каквото ние кажем а каквото бебо.Не съм се заричала нищо ама всички неща които правиш ти и при нас бяха така до едно време Rolling Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 5 757
Охх.. и аз казвах много неща ноо.... сега верно и ние сме като скачени съдове Mr. Green

# 73
  • Мнения: 247
и аз каква я мислех, а тя каква става
понеже при всяко изхленчване свеки се появява с въпроса -АМА КАКВО Й ПРАВИТЕ Я ДАЙ НА МЕН ДА Я ГУШНА- #Crazy се принудих да я слагам на спалнята при нас и вече усещам каква грешка правя,но .....предпочитам това пред неканени помощници Peace

# 74
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Абе то и аз говорех много работи преди да се роди синът ми, но нещата не се развиха точно така както мислех Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт