СЪБУЖДАНЕ НОЩЕМ И НЕЖЕЛАНИЕ ЗА ЗАСПИВАНЕ ДО КЪСНО ВЕЧЕР

  • 1 996
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Ще опиша как преминава при нас вечерта и деня.
Сутрин става около 8-9ч, закуска, тоалет и после игри всякакви, обича да участва във всичко, което се прави в къщи и дори домакинската работа-"пере",простира, мете с метлата докато се почиства с прахосмукачката...................., танцува, танцува, върти се, /изобщо всички лудории които правят малките деца. По принцип през деня от 10.30 до 18ч го гледа моята майка, защото аз работа още от десетия ден на неговото раждане. Ако времето не е много лошо излиза на разходка /.........пак много лудории навън/.Обядва около 13-13.30ч и след това спи. Следобяд и до късно вечерта-игри,танци, игри, салта върху спалнята, катери се по столовете, пуска музика, радио, гледа телевиция, пак танци, "пране", "метене".......... тича навсякъде.Когато се прибера около 18ч започват игрите и с мен....., след това баща му се прибира и започват същинските "игри"-борби, танци, скачане и тичане......Към 20.30 започвам вечерния тоалет-къпане и т.н, вечеря към 21ч и след това започва "представлението" и демонстрацията на всичко, което може до както вече казах 23ч. Опитвала съм приспиване на ръце, четене на приказка, слушане на приказка....всичко, но той не заспива на ръце, когато започна да чета книжка на спалнята започва да се премята и да иска да играем и изобщо всичко в този дух, държи да бъде в хола с нас, да пипа по масата докато вечеряме, танцува, тича и......

# 16
  • Мнения: 9 052
нструва ми се, че прекалено буйно играете вечЕр ... купи интересни книйки, пъzели, магнитна дъска с магнитчета, неща zа рисуване ... давайте спокойно вечЕр след 18 Ч
и не пускайте ТВ или муzика , освен детски спокойни песнички  Laughing

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Вече са ти казали-ставане най-късно в 8,на обяд спане до 15:30 максимум.Телевизора може и да му го спестиш,децата се превъзбуждат от филмите.Като за малко дете вечеря твърде късно.И обърнете схемата-вечеря,след това баня.Децата ми се къпят,обличат пижамите,мият зъбите и веднага лягат.Няма размотаване напред -назад.Банята успокоява,поне при мен е така. Peace

# 18
  • Мнения: 3 880
Хванал ви е цаката, значи Wink Децата обичат и е напълно в реда на нещата да изпитват границите, в които могат да се простират. Така като пробват това- онова разбират какво е и какво не е позволено. Ако дете скача до 23 часа, значи някой му е дал да разбере, че може.
Може би, това че по цял ден не го виждаш те кара да му даваш повече свобода вечер и да искаш да прекарваш повече време с него, разбираемо е, но за това не е виновно детето PeaceКато майка на дете, което също денонощно изпитва границите си, не мога да си представя, че дете на тази възраст ще прави системно неща, които ама съвсем не се харесват на родителите му. По-скоро си мисля, че не му е дадено да разбере, с необходимото търпение и постоянство, че нещата ще стават както мама каже, а именно- вечер няма да има "представление" Представлението ще е до банята, от там нататък ако някой ще представя нещо то това ще е мама, с книжка, с приказка и ей такива спокойни неща. Всякакви други демострации би следвало да се игнорират, никой не играе без публика Wink.
Тя и моята държи много да е в хола с нас по късните часове и всяка божа вечер протестира като дойде време за леглото, но не случила на майка Twisted Evil Wink Не казвам, че никога не се е случвало да закъснее с лягането, но е инцидетно, а не системно и тя си го знае.
Няма ли възможност да преместите вечерята по-рано, към 7 например, много късно ми се струва за толкова малко дете да вечеря чак в 9 и от там нататък да се успокоява за сън. И аз не бих искала да си легна с пълен стомах веднага след вечеря. То и да иска не може да си легне в нормален час, след като в 9 едва започвате да вечеряте. Започни да издърпваш часовете незабелязано и постепенно напред, все още е много малък и има време да привикне към някакъв режим (ако самите вие наистина го искате де Wink)
Успех Simple Smile

# 19
  • Мнения: 9 052
да , нещо , както биба е писала ... бабата да сготви , както си му е редно и в 18 като се прибереш слагате zаедно масата и с тати или беz папкате, играете спокойни иzгри, приготвяте се zа лягане, лагате , тати каzва лека нощ и мама отива при тати да имат малко време и те един zа друг  Hug

# 20
  • Мнения: 230
Както си описваш деня всичко изглежда окей да е вече уморен и готов за сън.
И аз бих предложила да вечеря по-рано и после да се къпете. Поне при нас банята действа успокояващо. Понеже беше писала, че пищи ако не стане неговото (сок, биба) май ще трябва да лягате всички заедно. И то да настоите да е тихо и никакво мърдане. Защото иначе ще стане както при едно приятелско семейство - мама и тати спят, а малкият лудува.

# 21
  • Мнения: 58
Moq sladur su6to se budi mnogo puti prez no6ta i e na 1g. i 5m. sus 5ml.panadol spi ina4e ne.A as ne smeq da mu davam mnogo 4esto. i razbira se ne se spi .otdavam go na zubite za6toto s panadola spi zna4i ne6to go boli.Tova e polojenieto 6te 4akame izrastvaneto na vsi4ki zubi.

# 22
  • Мнения: 4 593
juli2 при вашето вас според мен е съвсем нормално да заспива късно , при положение че през деня не ви вижда  се превъзбужда вечер като се приберете и му е естествена нуждата да прекарва повече време с двамата си родители
децата по принцип много се впечатляват от промяните
при моето дете е абсурд ако баща му се е прибрал в 7-8 той да си легна е 8.30-9 , поне 3 часа са му нужни колкото и да гледам да се  превъзбужда вечер пак са непрестанни игри, и то само от факта че не си е виждал цял ден родителя
това ми е направило впечатление , защото винаги заспива по рано ако баща му го няма вечерта

Общи условия

Активация на акаунт