пак за кашите...

  • 1 228
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте, уж знам всичко ама нещо съм объркана Rolling Eyes  какви каши давате на 6 мес. бебета? Аз досега давах 1. ябълкова безмл. на Хумана  с нея започнах и може би затова като първа каша не я искаше много накрая даже плачеше 2. оризова безмл. на Милупа същата работа 3. МЛечна праскова и кайсия на Хипп  след няколко безуспешни опита видях че се обрива отзад на врата и по бузите,спрях я. Сега вече яде по много от ориз и ванилия на хипп Laughing но заради обрива я спирам. Ще пробвам на Милупа млечна бананова....какво ще кажете,сигурно от млякото на хипп се обрива което е в кашите,незнам. Въпроса ми е с всеки нов вид пак ли да захранвам и плодови каши може ли да давам?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен обрива е по-скоро от прасковата и кайсията.Те се водят алергени и се въвеждат по-късно.

# 2
  • Мнения: 15 379
Според мен обрива е по-скоро от прасковата и кайсията.Те се водят алергени и се въвеждат по-късно.
Кайсията може да се дава след 6-ти месец, като пюре или в каша, не се приема за мъхест плод, както е прасковата, която пък е добре да се даде по-късничко, чак към 10-ти месец при късно захранване и към 8-ми при по-рано захранване.  Peace

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 13:25 от sourcherry

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 179
От плодовете се дават първо ябълка, круша, тиква, банан. Не е задължително в такава последователност разбира се, но мъхестите се оставят последни в захранването. Както ти е написала и DoGma_PrObe, те са алерген и не са подходящи за толкова малко дете. А горските плодове- малини, къпини и др. подобни е най-добре до годинка- годинка и половина изобщо да не даваш. Те също могат да предизвикат алергична реакция.

Пробвала ли си каша от елда? Много е полезна, в закованите теми имаше доста информация. Също може да даваш царевица и ориз, мисля, че на Фризо имаше такава.

# 4
  • Мнения: 1 089
Започваш с безглутенови - оризова каша, царевица, елда ( и тя е алерген обаче внимавай). Плодове давай ябълка и круша за начало. Мъхестите изчакай поне до 6-ми месец, глутен въведи след 6 месец, а най-добре след 8-ми. Семчести плодове вече дадох на моя, но Анелиз е права, че трябва да се внимава за алергии, както и при мъхестите.
и НАЙ-ВЕЧЕ - НЕ БЪРЗАЙ! Нищо, че на теб ти се вижда еднообразно. Ние по препоръка на гастроентеролог бяхме почти три седмици само на оризова каша, после още месец на оризова каша и картофено пюре и сега всичко хапваме, така че - бързай бавно!

# 5
  • Мнения: 403
Според мен обрива е по-скоро от прасковата и кайсията.Те се водят алергени и се въвеждат по-късно.
Прасковата е свършила работата за обрива.Купи безмлечна и я направи с АМ, което ядете.

# 6
  • Мнения: 238
По-вероятна причина за обрива са прасковата и кайсията, но за всеки случай пробвай с безмлечни каши като добавяш от вашето мляко. Щом не сте харесали Милупа, пробвай с безмлечните каши на Хип - оризова или елда (алерген е и в началото много внимателно давай) или на Фризокрем - ориз и царевица (любимата каша на моето дете) или само царевица. На всички може да се добавя по желание плодово пюре, стават по-вкусни. Peace

# 7
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз не бих била толкоз сигурна,че е само от прасковата и кайсията в кашата.
И ние получихме обрив с петънца по лицето от млечна каша на Хип,но беше друг вид.След месец се престраших да дам млечна каша на Хумана-пак същия проблем.И вече спрях да си правя експерименти.
Незнам каква е причината.Дали млечните имат повече консерванти или от самото мляко в тях-незнам и едва ли някой може да ми даде адекватен отговор.

# 8
  • Мнения: 15 379
Аз не бих била толкоз сигурна,че е само от прасковата и кайсията в кашата.
И ние получихме обрив с петънца по лицето от млечна каша на Хип,но беше друг вид.След месец се престраших да дам млечна каша на Хумана-пак същия проблем.И вече спрях да си правя експерименти.
Незнам каква е причината.Дали млечните имат повече консерванти или от самото мляко в тях-незнам и едва ли някой може да ми даде адекватен отговор.


Още не съм давала каша, но това яко ме кара да се замисля...  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 149
И ние не ги ядем млечните каши,аз си мисля,че й пречи точно млякото.
Аз приготвям домашни,тъй като тук освен оризова,няма друга безмлечна каша Shocked
А и млякото ни е HА.Иначе друг проблем с храните нямаме :lol

# 10
  • Мнения: 92
И аз имам два въпроса относно кашите. 1.Може ли да започна с каша Фризокрем- млечна, с 5 плода, безглутенова? Да уточня, че АМ, на което сме е Фризолак, ако това има значение. Досега съм дала плодови пюренца и обедното хранене е заместено изцяло със зеленчуково пюре. И ако може да ми кажете каква е схемата за захранване с каша? Благодаря!

# 11
  • Мнения: 238
И аз имам два въпроса относно кашите. 1.Може ли да започна с каша Фризокрем- млечна, с 5 плода, безглутенова? Да уточня, че АМ, на което сме е Фризолак, ако това има значение. Досега съм дала плодови пюренца и обедното хранене е заместено изцяло със зеленчуково пюре. И ако може да ми кажете каква е схемата за захранване с каша? Благодаря!

Може, ако всички 5 плода (кайсия, праскова, портокал, банан и лимон) от тази каша са включени вече в храненето на бебето. Ако не е захранено дори и с един от изброените плодове, по-добре е да се започне с по-обикновена каша. Например Фризокрем ориз и царевица с адаптирано мляко или някоя от безмлечните им като се добавя плодово пюре по избор.
Аз захранвах с нова каша първо с 4-5 лъжички, после дохранвах с мляко. Постепенно увеличавах количеството за около 10 дни.

# 12
  • София
  • Мнения: 430
И аз имам два въпроса относно кашите. 1.Може ли да започна с каша Фризокрем- млечна, с 5 плода, безглутенова? Да уточня, че АМ, на което сме е Фризолак, ако това има значение. Досега съм дала плодови пюренца и обедното хранене е заместено изцяло със зеленчуково пюре. И ако може да ми кажете каква е схемата за захранване с каша? Благодаря!

Може би наистина е най-добре да се започне с безмлечна, безглутенова каша, за да се избегне максимални риска от обрив/алергия. С каша аз лично захраних така: Ден 1-ви - 2-3 лъжички, ден втори - 10-ина лъжички и така след няколко дни заместих следобедното хранене. Ядем ориз и рожкови на нестле - безмлечна и безглутенова е, днес ще добавям и плодово пюре.

# 13
  • Мнения: 403
И аз имам два въпроса относно кашите. 1.Може ли да започна с каша Фризокрем- млечна, с 5 плода, безглутенова? Да уточня, че АМ, на което сме е Фризолак, ако това има значение. Досега съм дала плодови пюренца и обедното хранене е заместено изцяло със зеленчуково пюре. И ако може да ми кажете каква е схемата за захранване с каша? Благодаря!
Добре е да се започне с 1 или 2 плода.Аз лично почнах с безмлечна и си добавям АМ което яде.На фризокрем има няколко каши.Почнах с каша на Фризокрем царевица и ориз-безмлечна.

# 14
  • Мнения: 92
Да не прозвучи глупаво, но царевица и ориз?    Thinking   Не са ли някакви алергени? И подходящи ли са за нашата възраст? Досега не съм давала нищо, съдържащо нещо такова, напр. пюре. Пюретата си ги правя аз.

# 15
  • Мнения: 403
Малката се обрина и алерголога ми даде какво може да яде и какво не може.И царевицата и ориза са в разрешени.

# 16
  • Мнения: 238
Да не прозвучи глупаво, но царевица и ориз?    Thinking   Не са ли някакви алергени? И подходящи ли са за нашата възраст? Досега не съм давала нищо, съдържащо нещо такова, напр. пюре. Пюретата си ги правя аз.
Няма глупави въпроси, особено щом се отнася за храненето на бебето! Hug
Царевицата се счита за алерген, но във фабрично произведените каши е специално преработена за по-лесно храносмилане от бебета. Оризът по принцип не е алерген и затова аз избрах да захраня точно с оризова, безмлечна каша на 6 месеца. Това беше и първата храна, различна от мляко, за моето дете. На Фризокрем няма чиста оризова каша, такива са на Хип и Милупа. После може да се включват и каши с повече съставки. Peace

# 17
  • Мнения: 92
Много благодаря за отговорите!    smile3525

# 18
  • Мнения: 724
ние също се обринахме от каша но цялото и тяло пламна.Кашата беше млечна на Милупа ябълка и морков.И от тогава давам само Хумана-банан и Милупа-царевица с ориз ако не се лъжа.

# 19
  • Мнения: 8 242
Доста рано сис въвела ГЛУТЕНА според мен..
Плодовите каши обикновено са на пшенична основа, което не ги прави подходящи за първи каши.

# 20
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
аз започнах с кашите при 5 навършен месец с млечна, безглутенова, бананова на Милупа (на аптамил сме), за 4 дни заместих следобедното хранене. после пробвахме пак млечни, безглутенови, праскова и банан, круша на Хип, морков и ябълка на Милупа и праскова на Слънчо.
с глутена не трябва да се бърза, а много майки си правят експерименти с децата, една позната дава на 4 месечно бебе чаени бисквити! после защо развива алергии

# 21
  • София
  • Мнения: 329
    към духи пухи  -----КАШИТЕ НА МИЛУПА  и хипп не   съдържат глутен- имам в предвид  праскова и кайсия млечна на хипп и бананова млечна на милупа...

# 22
  • Мнения: 8 242
    към духи пухи  -----КАШИТЕ НА МИЛУПА  и хипп не   съдържат глутен- имам в предвид  праскова и кайсия млечна на хипп и бананова млечна на милупа...

Сега видях, че за безглутенови (не съм ползвала точно тези, но съм забелязала, че повечето млечно-плодови са глутенови..).
Тогава наистина остават прасковата и кайсията евентуално  Rolling Eyes
Или млякото  newsm78
А може ли обривът да е механичен - от дрешка, перилен препарат.. претопляне?

# 23
  • Мнения: 403
Може.Смени праха за пране и виж как ще реагира.Аз плакна 2,3 пъти

# 24
  • София
  • Мнения: 5 738
Аз давам ориз и царевица млечна на Милупа,както и ябълковата безмлечна и ябълка с круша и праскова млечна на Хумана! Peace

Общи условия

Активация на акаунт