пак за кашите...

  • 1 222
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 403
Малката се обрина и алерголога ми даде какво може да яде и какво не може.И царевицата и ориза са в разрешени.

# 16
  • Мнения: 238
Да не прозвучи глупаво, но царевица и ориз?    Thinking   Не са ли някакви алергени? И подходящи ли са за нашата възраст? Досега не съм давала нищо, съдържащо нещо такова, напр. пюре. Пюретата си ги правя аз.
Няма глупави въпроси, особено щом се отнася за храненето на бебето! Hug
Царевицата се счита за алерген, но във фабрично произведените каши е специално преработена за по-лесно храносмилане от бебета. Оризът по принцип не е алерген и затова аз избрах да захраня точно с оризова, безмлечна каша на 6 месеца. Това беше и първата храна, различна от мляко, за моето дете. На Фризокрем няма чиста оризова каша, такива са на Хип и Милупа. После може да се включват и каши с повече съставки. Peace

# 17
  • Мнения: 92
Много благодаря за отговорите!    smile3525

# 18
  • Мнения: 724
ние също се обринахме от каша но цялото и тяло пламна.Кашата беше млечна на Милупа ябълка и морков.И от тогава давам само Хумана-банан и Милупа-царевица с ориз ако не се лъжа.

# 19
  • Мнения: 8 242
Доста рано сис въвела ГЛУТЕНА според мен..
Плодовите каши обикновено са на пшенична основа, което не ги прави подходящи за първи каши.

# 20
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
аз започнах с кашите при 5 навършен месец с млечна, безглутенова, бананова на Милупа (на аптамил сме), за 4 дни заместих следобедното хранене. после пробвахме пак млечни, безглутенови, праскова и банан, круша на Хип, морков и ябълка на Милупа и праскова на Слънчо.
с глутена не трябва да се бърза, а много майки си правят експерименти с децата, една позната дава на 4 месечно бебе чаени бисквити! после защо развива алергии

# 21
  • София
  • Мнения: 329
    към духи пухи  -----КАШИТЕ НА МИЛУПА  и хипп не   съдържат глутен- имам в предвид  праскова и кайсия млечна на хипп и бананова млечна на милупа...

# 22
  • Мнения: 8 242
    към духи пухи  -----КАШИТЕ НА МИЛУПА  и хипп не   съдържат глутен- имам в предвид  праскова и кайсия млечна на хипп и бананова млечна на милупа...

Сега видях, че за безглутенови (не съм ползвала точно тези, но съм забелязала, че повечето млечно-плодови са глутенови..).
Тогава наистина остават прасковата и кайсията евентуално  Rolling Eyes
Или млякото  newsm78
А може ли обривът да е механичен - от дрешка, перилен препарат.. претопляне?

# 23
  • Мнения: 403
Може.Смени праха за пране и виж как ще реагира.Аз плакна 2,3 пъти

# 24
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз давам ориз и царевица млечна на Милупа,както и ябълковата безмлечна и ябълка с круша и праскова млечна на Хумана! Peace

Общи условия

Активация на акаунт