въпроси относно предстояща цветна снимка

  • 10 028
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 384
случва се мила! Rolling Eyesот притеснение да се объркваме!

# 31
  • Мнения: 499
направо да ти кажа това напрежение в работата ми е много голямо и съм пред доста голям стрес и съм сигурна, че и това допринася до някаква степен, че не мога да забременея.

# 32
  • Мнения: 4 327
нямам запушване на тръбите и на следващия месец ми изписа CLOSTILBEGIT. изпих го и него и днес пак ходих за да ме прегледа и каза че имам образуван фуликол около 1см и още един който тепърва се образува / което значи, че съм в овулация - но секс каза от утре да почнем/. извинявайте но не споменах д-ра - казва се Колицова и е много добра. и ми каза от утре да почна да взимам ДУФАЛАК, в продължение на 10 дни  2*1 таблетка.и да се надявам да не ми дойде Praynig. искам да попитам някой пил ли е дуфалак.

Ако фоликула е само 1 см., това означава че НЕ си още в овулация, рано е. Кой ден от цикъла ти е.

Цветунчо те е попитала, ама и аз да го направя – спермограма правихте ли? Ако не е в ред, то ти се тъпчеш с Клостилбегит без смисъл! А приемането на това хормонално лекарство не е шега работа.

Дуфастона се приема след доказана овулация. Все по-често го изписват “за всеки случай”. Представлява прогестеронов препарат (хормон) и помага на плода да се задържи в матката.

# 33
  • Мнения: 1 950
много се извинявам не е дуфалак а дуфастон. просто то от толкова много работа и да взема да объркам лекарствата. още веднъж да ме извините Embarassed

Внимавай само да не го объркаш в аптеката, че тогава ще е страшно Mr. Green
Питах те вече, спермограма правили ли сте?
Дуфастона е прогестерон, подпомага имплантацията.

# 34
  • Мнения: 499
правихме спермограма и е добра. а тя не ми каза, че съм в овулация, но каза да не правя секс тази вечер а да започваме от утре 2-3 дена

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 384
направо да ти кажа това напрежение в работата ми е много голямо и съм пред доста голям стрес и съм сигурна, че и това допринася до някаква степен, че не мога да забременея.
да сигурна съм,че се отразява аз от 3г съм напуснала работа за да мога да се съсредоточа в проблемите ми,но...всичко е въпрос на преценка!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 100
Здравейте на всички Hug
Днес мина цветната ми снимка:
-дадоха ми само един аулин
-боля ме 2-3минути,но даже по-малко отколкото при цикъл
-и двете ми тръби са проходими Joy
Толкова съм щастлива,че ми иде да прегърна целия свят Hug Hug Hug Hug
Доктор Ковачев е много внимателен,екипа му е супер,сестрата държи всяко момиче за ръка и постоянно ти казват какво ще направят!
Абе само дето бих тъпаните от страх Embarassed EmbarassedМного ви благодаря за отговорите и за подкрепата  bouquet
Иначе при ехографския преглед имам в единия яйчник фуликул 12см.а в другия много,но мънички.Това какво означава newsm78
И освен това раничката ми била ерозирала и трябва да си направя цитонамазка и да я видим,но това следващия месец.
Иначе съм добре,засега само нещо розово ми зацапва,но не ме боли и е малко.
 Hug  bouquetна всички

# 37
  • Мнения: 7 716
Браво, Сиска, радвам се за теб. Peace

# 38
  • Мнения: 4 327
Браво Сиска Simple Smile Честити ти проходими тръби Simple Smile

# 39
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Браво, Сиска, честити ти магистралки!
Това, че в едения яйчник имаш фоликул 12 мм /не е см Joy/, а в другият - няколко мънички, означава, че имаш доминантен фоликул и овулацията ти ще бъде този месец от яйчника, в който ти е този 12 мм фоликул. Ти познаваш тялото си по-добре, но скоро овулацията ти ще настъпи. Засечи я с тест - и нападайте кекса Laughing Първите няколко месеца след цветна снимка шансовете за забременяване са най-големи. Успех!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 100
 JoyДа бе Галисис,и аз се усетих че не е 12см.и то мъжо даже ми се смя-вика:ти кво ме направи бе жена! Joy
В левия яйчник е,даже док ме пита кой ден ми е от цикъла и дали съм пила някакви хапченца за стимулация-но не съм.Усещам си овулацията всеки месец,само че този път цервикалната слуз не е прозрачна(днес я видях) ами е кафеникава-сигурно от снимката.
Няма време май за тестове за ову,то днес ми е 11ден вече,ама кекса ще го нападаме здраво Wink
Благодаря за пожеланието-дано стане след снимката Praynig
А случайно да знаете за леко наклонена надолу матка коя поза е най-удачна Embarassed newsm78
Не е обърната,само леко изместена,сякаш наклонена стои.

# 41
  • Мнения: 7 716
Няма значение, Сиска. Добре е да лежиш 20 минути след акт.

# 42
  • Мнения: 1 284
Сиска,поздравления за тръбичките! Hug Hug Hug

# 43
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Сиска, колко дни ти е цикълът? 11-ти ден - раничко ми се вижда и не е късно за тестове. 12 мм не е узрял фоликул. За цвета на ЦС не се притесняваю. Нормално е след снимка. Аз правих втората си преди три дни, кървях на първия, а на третия след кекс - пак. Успех! И да се похвалиш с две чертички.

# 44
  • Мнения: 27
Здравейте, някой има ли отзиви от "болницата на д-р Мазнейкова" - частна клиника Света София (бул."България" 104 - селището "Бокар"), за ЦС там прави я д-р Павлова ? понеже там ме насочи моята докторка

Освен това сега 8, 9 , 10 ден от цикъла ми се падат 1,2 и 3-ти март, т.е почивни дни и доктурката каза няма проблем 11 и 12 ден от цикъла ?!?!
И като задължително изследване освен ПКК и утайка за евентуални инфекции в тялото трябва и микробиология, но аз не виждам и нея с тези почивни дни кога ще я направя но нищо по скоро ме интересува мястото дали имате отзиви за там пък най много да изчакам април. Благодаря Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 19:47 от mecho_

Общи условия

Активация на акаунт