Какво ядене давате на децата си събота и неделя?

  • 1 567
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
готови купени пюрета.

Същото  Peace

# 16
  • Мнения: 8 242
Каквото и през седмицата - готвя му.
Никога не съм го записвала за кухня. Пюрета е ял само в екстремни случаи.
А вие какво ядете събота и неделя  ooooh!

Никол   bouquet Повече не мога да добавя  Hug

# 17
  • Мнения: 46 518
... Само да питам-кога си имала време,нерви и желание да готвиш всичко това?И кога пък си пазарувала всичко това,не е малко... Rolling EyesПитам понеже някои майки(като мен)нямат нищо от изброените 3 неща,и не им се готви,та затова алтернатива им е кухнята...

Намерила си кой да питаш  Mr. Green
Хич не съм по готвенето, мъжът ми пазарува и готви по принцип, аз правех само супите и следобедната закуска  Grinning

За мен варианта детска кухня беше неприложим, защото спяхме до обяд  Whistling и като се събудеше, на секундата започваше да пищи от глад, затова трябваше да имам приготвена супа Laughing не съм готвила всеки ден, варях ги през 2 дена по 2 броя, следобяд, докато спи детето, правех количество, което е достатъчно за по 2 порции и редувах, след 2 дни правех други 2 вида и така се застъпваха. Не съм застройвала, само хвърляш и вариш  Whistling

Следобедната закуска, като изключим тиквата, са неща, които стават буквално за секунди с микровълновата, даже не мога да го нарека готвене  Sunglasses

В началото майка ми се включи като помощ за 2-3 месеца, не че 2 часа в събота не можех да отделя, но както казваш - не ми се готви  Embarassed та тя вареше например картофи с някакви зеленчуци, после разделя на 2 и добавя свареното отделно заешко и пиле, после същото прави и с ориз, пасира, слага в бурканчета, замразява и дава Simple Smile така имам вечерята за 4 дена, за останалите 3 отделяхме от нашата храна, преди подправките, като гледахме да е различно от това, да кажем телешкото в гювеч или рибка. Но това беше за кратко, замразената храна не е най-доброто решение, затова мъжът ми преди да подправи вечерята, отделяше порция за нея Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние сме на часта кухня, която включва и събота по желание, та вземаме и тогава.
В неделя понякога яде от нашата храна, без подправки, разбира се.
Понякога купувам пюрета, но тях ги прояде след 1 год. и 1 месец и досега не им е фен особено.
Преди това готвех - можеш спокойно да направиш 4 порции сварени зеленчуци или ориз със зеленчуци и да ги даваш през двата почивни дни. Разнообразяваш ги с два вида месо например за двата обяда, а вечер със сирене, жълтък или доза АМ направо в зеленчуците.
Закуската при нас обикновено е попара, след обяд давам каша с плод в почивните дни, или само пасирани плодове с 2 дози АМ - става като кремче.
Също има и готови каши в бурканче - и те стават за следобедна закуска.
Споко, варианти много има, няма да ти остане гладно детето.

# 19
  • Мнения: 1 032
В сайта на Бон апети има раздел за детското хранене, който е с неограничен достъп (за разлика от другите рецепти). Там има някои много интересни идеи за вашата възраст. Аз лично за събота и неделя правех супички или домашни вариации на местните и зеленчуковите пюрета. Не е толкова трудоемко да се свари един картоф или шепа ориз. А и след като сте на кухня, явно детето яде почти всичко. Значи можеш да му отделяш от вашето ядене преди да си го подправила. Виж и в библиотеката на форума, аз навремето и от там съм взимала идеи   bouquet

# 20
  • Мнения: 8 242
Много ми е странно като се започне с РЕЦЕПТИ за бебета Simple Smile Чак смешно ми става Simple Smile
Какво ядат бебетата - варено или задушено или печено (малко по-големи като станат).. И каква е философията - слагаш продукти, с които си захранила в тенджерата, вариш.. Мачкаш или пасираш и говото..

Аз готвя 1 седмица в месеца няколко различни манджи - и замразявам с бурканчета за по 1 порция.. После само вадя и топля за 5 минути. Ако трябва - добавям нещо - сирене, зеленчукова каша, масло, извара.. И това е.. Понякога давам и от нашата вечеря, ако е подходяща..

Нищо сложно.
Голяма паника с тия рецепти ей!  Crazy

# 21
  • Мнения: 565
Дала съм го свободно през уикенда 
Закуска - попара
Обяд пюре от големите на Гербер - единият ден давам задължително риба.
Следобедна закуска - плодово мляко Данон или Мегле + плод.
Вечеря - супа, ако не й хареса мляко с бисквити.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 2 044
На вашата възраст аз му готвех зеленчукови пюрета в които слагах месо, предварително сварено и замразено във формички,но след като яде вече кухня,можеш да му готвиш нещо подобно на това което дават в кухнята ви PeaceНие сме на частна кухня,карат от пон. до петък,а  за събота и неделя аз му готвя за двата дни едно и също-супа,някакво второ и десерт,няма нищо сложно отнема точно 30 мин. Wink

# 23
  • Мнения: 4 784
На тази възраст - купешки пюрета, не само събота и недела, а всеки ден.

# 24
  • Мнения: 4 668
Когато Мартин беше на вашата възрост не съм си и помисля за кухня или да му готвя - ядеше си пюрета и кремчета от купешките .
Всъщност той доста до късно си ги хапваше  Laughing

# 25
  • Мнения: 596
На вашата възраст- готови пюрета и каши.

Общи условия

Активация на акаунт