Каква шевна машина и откъде

  • 552 115
  • 4 017
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 0
Ами и аз да кажа, че съм доста доволна от машината от Лидл, а и за тези пари си е направо супер !!!
zornica a още не съм я пробвала за дънки  Sad

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 18:12 от Lillinka

# 271
  • Мнения: 0
 hahahaАз купих Elna 2800. Произвежда се от Jenome. Същата машина с малка разлика в надписите и пластмасите се продава като Pfaff 1142,  Jenome 525 S, Huskvarna Viking Emerald 116 и некои други, от 480 лева до 588 лева. Вътре зъбните колела и гърбици са ПЛАСТМАСОВИ Sick. Единствено са метални зъбните колела на червячната зъбна предавка дето върти куката около калерката. Но не са монолитни стоманени колела, а некаква бронзова втулка с набито забчато колело, може би стоманено. Иначе си личи висококачествената метална отливка на скелета, добре изработени метални прътове и валове. Моторът е само 60 вата newsm78. Сега усвояваме новата техника. И търсим запасни резервни части, защото особено пластмаовите въртящи се гърбици дето са обилно гресирани сигурно са сложени за да се износят бързо, ако не ги мажеш с грес редовно...иначе 7 години гаранция bowuu.
Сега остава да се окаже, че Лидълката гази дънките без да ги усети и  #2gunfire....

# 272
  • sofia
  • Мнения: 8 939
prevodatz, ти да не си я разглобил(а) основно, че да вземат да не ти признаят гаранцията (да не се налага)?
Няма нищо вечно, както се казва и е факт, че ходовата част на новата кола на колежката (купена нова, вече на 4-5 години) се прецака по-бързо в сравнение с моята 20 годишна "кочина".....тя смени неща, които аз не съм сменяла.
Та и с шевните машини, пералните и каквото се сетиш друго важи това нещо.....
За протокола, майка ми има елна на 30 години....правени са дребни ремонти (кабел на педала, нещо по настройките), но продължава да работи. А крачната машина на свекърва ми си я пазя.

# 273
  • Мнения: 690
Ами и аз да кажа, че съм доста доволна от машината от Лидл, а и за тези пари си е направо супер !!!
zornica a още не съм я пробвала за дънки  Sad

 Аз също си закупих шевна машина от "Лидл". Много съм доволна, особено на тази цена. Има 35 функции и инструкции на български.
 Тамън бях намислила да си купя от Технополис, но като им видях цените - реших, че ще си я подаря за коледа. Добре че ми попадна брошурката на "Лидл", та да мина тънко. Mr. Green

# 274
  • Мнения: 0
Имам известен опит с гарантийчици, некои са били доста упорити, но си има документация на чист английски език. Една машина вече 5-6 години работи с един лагер за 2 (два) лева, а искаха 40 (четиридесет) само за лагера (оригинален), та и тази Elna си има слабо място като чета от какво се оплакват хората по форумите.
Определено требва да може да се смазва, да я нося в сервиза да ми я смазват ли?
Все пак, сигурно моите пластмаси са по-метални от лидълските...щом са пет пъти по-скъпи... Laughing

# 275
  • Мнения: 32
Здравейте. Първо искам да Ви благодаря за страхотната тема и форум. Бях се регистрирал скоро тук за да публикувам една тема за едно болно детенце от рак, но бях позакъснял - тема вече имаше. В момента регистрцията ми я позва жената и доста информация получаваме от вас относно доста въпроси които късаят едно домакинство. Значи и ние на късмет успяхме някакси да закупим въпросната машина от Лидл. Значи жена ми има желание да се научи да шие но като стане на въпрос да и покажа как се вдява машина или как се шие и бяга далече Simple Smile иначе до сега аз се занимавам в нас да подгъвам панталони и да закърпвам нещо скъсано. Имам опит с обикновена руска машина Юнион, която беше от началото крачна в един сандък и в последствие ми изпасна стойка и ел. моторче от същата електрическа и я преправих. Руската си шиеше много добре за годините си, но от време на време правеше един проблем - грайферът прехвърляше конец върху палеца на совалката и от долу ставаше мазало. Докато махна конеца и отмотая машината ми се отщяваше да шия. В момента не сме шили кой знае колко с новата машина но разликата е осезаема. Не мога да кажа вътре с какви части е и къде да гледам. През процепа на повдигача на конеца където се осветява от крушката се виждат метакни части които са закрепени по алуминиеви основи. Ходих до Технополис и загледах и Сингерите и Тойотите, но и те на пръв поглед бяха същите. Старата руска си е здрава ама и килограмите са и здрави. При нея като закачи конец по грайфера и при ръчно движене на маховика, толкова е здрава, че направо къса конеца докато при тази ми се наложи да правя същата операция понеже заклещи конец от долу и не можах да помръдна маховика да вдигна иглата в горно положение за да изкарам плата. Имах чувството, че ако го напъна и ще се счупи нещо вътре. Дали и при други модели домашни машини е така - говоря за новите с пластмасов корпус тип домашни.

# 276
  • Мнения: 1 294
Здравейте момичета!
 Имам  проблем с шевната си машина и се надявам тук да ми помогнете с инфо.
Модела й е Сингер 12 63(турска е). Повредено й е зъбното колело, което придава движението от главната ос за задвижване на грайфера. Тази част я търсих къде ли не и не мога да я намеря Sad

# 277
  • Мнения: 0
В магазина за шевни машини и части и консумативи на "Пиротска", след светофарите с "Христо Ботев" има разни части, със сигурност и за привод на грайфер, ама не знам дали точно за твоя модел. Освен това некой беше писал, че в сервиза на "Сингер" имали части даже и за машините си от преди 200 години...успех в ремонта на машината!  Peace

# 278
  • Мнения: 1 294
В магазина за шевни машини и части и консумативи на "Пиротска", след светофарите с "Христо Ботев" има разни части, със сигурност и за привод на грайфер, ама не знам дали точно за твоя модел. Освен това некой беше писал, че в сервиза на "Сингер" имали части даже и за машините си от преди 200 години...успех в ремонта на машината!  Peace


Много ти благодаря!

# 279
  • Мнения: 1 043
И аз съм с шевна машина от лидл - не е от БГ но я ползвам от много време и ми служи вярно  Mr. Green  , не че я ползвам нон стоп , но отвреме навреме правя по нещо . Подгъв , сменям цип ... ушивам нещо не толкова сложно  Crazy

# 280
  • Мнения: 32
Някой знае ли от къде мога да си закупя краче за подгъв за тази машина от Лидъл.Дали в този магазин на Пиротска и Ботев ще има. Пък и дали ще е съвместимо...?

# 281
  • Мнения: 0
Има най-различни крачета там ("Пиротска"/"Ботев"), ама много, като музейна експозиция, аз си купих за Елната, не са оригинални, но стават. В смисъл, че оригиналните са с плътно валче, а тези дето ги продават са с тръбичка, отворена при това, една О-образно огъната ламаринка просто. Крачета има и в магазина на Тойота на бул."Мадрид". И на "Графа" на "Пфафф" имат, но си мислят, че стават само за техните машини. Ще им нося от моите крачета да видим дали са взоимозаменяеми. В американските форуми пише, че за индустриалните Пфафф стават части от сингер, защото се правят на едно и също място, но на Пфафф са необосновано по-скъпи. Доложих.  Sunglasses

# 282
  • Мнения: 32
Днес взех краче от магазина на Пиротска. Пасна на мойта машина но се оказа, че било за подгъв 2 мм или нещо такова което реално не ни върши работа понеже жената иска да подгъваме хасе за чаршафи, навика ме едно хубаво днеска, че не съм гледал а аз горкоя от къде да знам, че има различни видове. Трябва да търся нещо от сорта поне 7-8 мм. Ще отида утре да го върна. Дано да работят в събота. Продавачката беше много учтива и ми каза, че мога да го върна ако имам проблем. Каза ми, че имали и магазин на бул. Черни Връх където и било и централният склад. Ще видя ако там измислят нещо ако не ще погледна в магазина на пфафф.

# 283
  • Мнения: 32
Ходих днес до къде ли не та до Пиротска, та до Янко Сакъзов (на Тойота) после до Пфафф на Графа и от там до завод Витоша - там са много магазини. От никъде не можаха да ми предложат това което ми трябва а именно краче с което да мога да подъвам хасе на 8 до 10 мм. На пиротска ми предложиха приспособление което е за професионална машина и ако съм могъл да си го захвана на мойта щяло да стане ама аз на мойта няма как да го захвана. Приспособлението се водело А11 за подгъв. Имате ли представа дали мога да намеря краче което да подгъва поне на 7мм. на всякъде са за по 2 или 3 мм което е крайно малко за чаршаф. Ето такова ми трябва или нещо подобно което да си е краче а не приспособление и да се чудя как да го захвана. Това на снимката като гледам си е краче и е за 10мм което ми върши чудна работа.

# 284
  • Мнения: 0
Ето сайта на Ивна: http://www.ivna-bg.com - те са в Пловдив. Професионалисти са и освен това може да се разговаря с тях. Аз съм разменял с тях доста е-мейли и телефонни разговори, докато стане ясно какво искам. Изпращат го по куриер с наложен платеж. Ако се поръча до 15:00, на следващия ден е в София. Куриерите им разнасят до 17:30, но аз ходих до склада им - работи до 20:30-21:00.  bowuu
И пиши ако може дали са свършили работа. Да знаем кой колко струва.

Общи условия

Активация на акаунт