Каква шевна машина и откъде

  • 551 354
  • 4 015
  •   2
Отговори
# 1 905
  • Мнения: 1 862
Виге, колко диоптъра очила носиш? Немедленно да ти бият инжекцията за подмладяване! ИМАШ регулиране ширината на зиг заг. Регулаторът се намира ГОРЕ ДЯСНО. Постави програма за зиг заг и като завъртиш този регулатор на 5, ще имаш най-широк зиг заг! Намаляйки на по-малка стойност, намалява се и ширината на зиг загът. Пиша, пиша, но кой да чете?! Поставяш крачето за сляп шев, програма за прав шев и пак със същият регулатор за ширината, завъртайки го преместваш иглата на точното място което ти трябва. Предварително си развила врътката на крачето за сляп бод, да е например на 5 мм. от края на шева. Минаваш един лицев шев. След това завиваш врътката и шиеш на един милиметър от ръба. Така ще имаш перфектен двоен лицев тегел. Ако не разбра, ще ти търся снимки.

# 1 906
  • Мнения: 1 107

Така я настроих...третото копче изобщо не се сетих да мръдна....то нали променя положението на иглата ....
За второто копче...ако въртя на дясно не е гъст шев, а то си беше дупка.... Срам не срам да покажа и резултата а?
Хора със слаби сърца и тнт да не гледат!




Сега да опитам на разбираем език. Ако бях дала зиг-заг с иглата на дясно и същата настройка на второто копче, щеше да е по-голямо разстоянието на зиг-зага  и също така гъст......

# 1 907
  • Мнения: 1 862
Виге, вземи едно парче плат! Завърти регулаторът на 5! Със средният регулатор ще си нагласиш колко гъст или рядък да е зиг загът! Както искаш, така ще го зашиеш. Имаш възможност зиг загът да е от 5 мм, до почти никакъв, а стъпката от много малка, до 4 мм. За закърпване можеш да ползваш програма D червено. Можеш да ползваш и програма D черно, колкото гъсто го искаш. Върти тези врътки и си нагласи зиг загът по твой вкус! Действай!

# 1 908
  • Мнения: 3
Здравейте! Колебая се между оверлог Жаноме 990 и Елма 664 про. Ще се шие главно Трика за художествена гимнастика. Може ли да ме насочите. Приемам и други предложения.

# 1 909
  • Мнения: 1 862
Здравей, Ивона! Все едно да се чудиш коя е по-добра кола, Мерцедес, или Трабант? Джаномушката е на старата платформа и повдигайки крачето, конците не се освобождават. Малко по-трудно се вдява. Елната печели по всички показатели, но е малко по-скъп. Има си всичко и то по много. Почти същата машина, но малко по-евтина е Елна 664:  https://www.ivna-bg.com/?24,elna-664
Разликата между 664 и 664 pro е незначителна, а плюсовете на  664 pro, не са нещо без което не можеш да минеш. Добър оверлог е и този който пускат в ЛИДЛ. Качествен е и същевременно евтин. Има ли такова животно? Да, има. И ако питаш консултант продавач в специализиран магазин добри ли са тези машини, ще ти каже, че се използват по-евтини материали специално за грайферите и ножовете. Дори да е така, факт е, че го имам от 2014 година, ушил е доста и спокойно мога да кажа, че е отлична машина. Защо шие много добре? Защото се отнасяме с взаимно уважение. И като искам да шие безпроблемно, го почиствам и угощавам с отбрано масълце редовно. Нали не си мислиш, че като е машина, само ще му натискаш педала и толкова. В инструкцията пише, че трябва да се смазва само на 3 места. Като го отворих напълно и започнах да го смазвам, броих до 50 и се отказах да броя. Тези места са точно толкова отговорни, колкото трите указани в инструкцията. Индустриалните са затворени херметично, имат маслена помпа и завъртайки, всички части се обливат и къпят в масло. Същият оверлог Сингер, в специализираните магазини е не по-малко от 650 лева. Както вече казах, в западноевропейските вериги ЛИДЛ пускат Сингер S14-78, а в нашите, същата машина, но с бранд Пфафф елемент 1450 ol, което ме дразни, но какво да правим, като сме се родили, в неправилната част на Европа. Няма как да не спомена, че има чисто нови четириконечни оверлози на цена 170 лева, но предполагам, че искаш нещо по-скъпо.

# 1 910
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия отговор. Не съм казала, че искам да е скъп, напротив. Искам цена качество

# 1 911
  • София
  • Мнения: 1 872
Извинявам се, че така късно се включвам, но обещах да помогна, по-правилно заедно да помогнем, а най-вече elektrichar 🌞 Една колежка си сменила крушката на машината, но се опитала да сложи такава за фарове на кола и е ясно какво е станало. Крушката почерняла, бушоните изключили, и сега тя не смее да направи нищо, преди да й дадем съвет. Страх я е да не изгори електромотора и да не би да има нещо друго повредено, или пък тя да повреди. Машината е електромеханична, на 20-тина години, ако това има значение. Някакъв съсед й казал, че ако пусне машината да работи, натрупаното напрежение щяло да отиде в мотора и той да гръмне. Какво да направи жената? Аз й предложих да потърси електротехник, но дали не трябва той да разбира и от машини?

# 1 912
  • Мнения: 1 862
Ивона, оверлогът за 170 лева е с една година гаранция, но общо взето собственичките го хвалят. Една дама писа, че са го отваряли за смазване и няма никакви пластмасови части. Такъв оверлог наскоро си купи silvit0 и тя може да каже своето мнение от впечатленията си от около почти месец. Това е една напълно съвременна машина с перфектен тегел, с възможност да шие пико, отварящ се долен ляв капак, което е плюс за почистване. Особено за такива тънки материи е много подходящ. Ако наистина се замислиш, за 340 пари можеш да си купиш два. Евтиния откъдето и да го погледнеш. Ако те интересува, ще ти пиша откъде да го купиш.

Марияна, доста смешно ми стана от действията на колежката ти, но още по-смешно ми стана от съвета на комшията. Каквото е трябвало да гръмне, вече е гръмнало. Ако има наблизо специализиран магазин, да си купи лампа 15 вата на 220 волта, за шевна машина и да си я смени! Ясно защо е изгоряла, защото автомобилната е за 12 волта. Бая зор е видяла с тези 220 - 230 волта. Ако не може да намери магазин, да я поръча по интернет, но ще плати и доставката. Фасунгата е бакелитова и когато има късо съединение, става нагар, който е проводим. Ако не се почисти, възможно е поставяйки нова лампа с подходящото напрежение, пак да има експлозия. Кажи й да махне автомобилната лампа! Да вземе клечка за уши и да я напои обилно със спирт, или одеколон! Няма да уточнявам, че машината трябва да е изключена. Изтърква с напоената клечка вътрешността на фасунгата, металните пластинки и я оставя да изсъхне. Дано да няма разтопяване на пластинките които дават контакт на лампата. Поставя лампата, ПРЕКРЪСТВА СЕ, за да се изгонят нечистите сили, включва машината, а след това и осветлението, ако е с отделен ключ! Възможно е контактът на ключа за лампата да е залепнал и да не може да се изключва вече. Ако е така, ще кажа какво да се направи.Чула молитвата, машината започва да работи както преди. Да се изпълнят безпрекословно всички мои рекомендации и да ми се рапортува за крайния резултат немедленно!

# 1 913
  • Мнения: 3
elektrichar ще съм много благодарна ако ми кажеш от къде мога да се сдобия с тази машина 😀

# 1 914
  • Мнения: 211
Здравейте! Колебая се между оверлог Жаноме 990 и Елма 664 про. Ще се шие главно Трика за художествена гимнастика. Може ли да ме насочите. Приемам и други предложения.
ЕЛНА

# 1 915
  • Мнения: 1 862
Доскоро този оверлог:  https://www.emag.bg/shevna-mashina-overlog-medion-4-konechen-13- … 600/pd/DWJ8N4BBM/
го продаваха тук: https://www.facebook.com/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0 … 0/?epa=SEARCH_BOX
за 170 лева. В доста от големите градове, вече имат и магазини. Декември месец го имаше в нашият град. Сега не  виждам да го предлагат в сайта им. Не бъркай електроуреди внос от Германия, с магазини немски стоки, нямат нищо общо. Ако питаш мен, по-добре е да купиш този: https://www.alo.bg/6299215#highlight=%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0 … D0%B8%D0%BE%D0%BD
Той е по-нов модел с различен, по-добър дизайн Medion MD18030. Моделът от електроуреди от Германия беше MEDION MD 16600. Защо да купиш този който струва 240 пари, а не другите предлагани от финансови къщи за 200 пари? Продавач на този оверлог е майстор от Стара Загора и ако има някакъв проблем, ще го отстрани. Финансовите къщи продават заложена стока. Нещо много важно, кажи на ергена, че искаш машината с горен нож, защото имат лошият български навик да го прибират и след това, да го предлагат за над 20 пари. Има го със сигурност към машината и ако започне да те омайва, просто кажи, че ще го купиш от друг продавач на по-ниска цена. Длъжен съм да кажа, че гарантирам за качеството на лидълските оверлози и за Елната. За тези Медиони съм чел, но аз не мога да гарантирам, защото не съм си имал работа с тях. Той има и един много голям плюс, че има контейнерче за изрезките, което го имат далеч не всички оверлози. Като се свърши работа, обръща се, закача се и оверлога има завършен вид. Няма да казвам да пишеш какво си купила, защото със сигурност няма да го направиш.

# 1 916
  • София
  • Мнения: 1 872
Благодаря, elektrichar! Предадох съветите ти. И аз ще се ПРЕКРЪСТВАМ, за да се изгонят нечистите сили.

# 1 917
  • Мнения: 1 862
Ивона, сега се загледах и не виждам да има контейнерче за изрезките на този нов модел оверлог. Попитай ергена, но е възможно този модел да се предлага без това контейнерче. Защо е по-добър новият модел? Защото първо променят дизайна и осветлението със светодиодно, но подобряват и нещо в конструкцията. Например на моят по-стар модел лидълски, е малко по-трудно вдяването в последните два отвора на големия грайфер. На новият модел се натиска една джаджа и тя вкарва конеца в предпоследния отвор. На моят съм си изрязал подходяща пластмасова кутия с точният размер и там се събират изрезките. Наистина е много по-добре да има оригинално контейнерче. Питай ергена за контейнерчето! Ако ти се стори приемливо предложението, поръчвай, но като една достойна пинтия, се опитай да свалиш цената под предлог, че ще те оскубят за доставката, което си е чиста истина. Ако нещо те усъмни, питай ме и ще измислим нова стратегия! Относно доставката. За доставка вземат толкова, колкото ако отидеш и се върнеш с автобус. Затова, разбираш се с ергена, в удобен за теб ден, вземаш 4 макари, пинсета и парчета плат, качваш се на автобуса, намирате се с ергена, включвате машината, шиеш, харесва ти, стискате ръцете, наброяваш парите, вземаш машината с кашона и по живо, по здраво, се прибираш! Ще ти излезе на същите пари, но ще знаеш, че всичко си е наред. Цената си заслужава тази разходка и похарчени пари, които и без това ще дадеш. Другият вариант е, да му кажеш, че ако има някакъв сериозен проблем, ще му я върнеш да я оправи!

# 1 918
  • Мнения: 30
Не мога да спра да разказвам на всички около мен за elektrichar и невероятната му прероръка. Elna-та е мечта. Благодаря!

Имам вече и първо питане. Взех тефлоново краче, но когато го сложа и машината е настроена да шие зиг-заг, иглата прави движенията, но на плата излиза рехав прав шев. Така е и с всички останали декоративни шевове. Дано съм обяснила ясно. На какво може да се дължи?

# 1 919
  • Мнения: 1 862
Здравей, zhu_! Регулаторът за зиг заг, се намира над бутона на затяжката. Той трябва да е настроен на 5. Ако е на малка стойност, какъв зиг заг и украсителни шевове да станат бе джанъм? Като отидеш при хекимина, какво правиш? Показваш му това което те боли и му казваш да цери ли? Не, не и пак не! Казваш му от коя година, час, минута, секунда, десета, стотна и хилядна те е заболяло. Започвам аз пак издалеч, издалеч с уточняващите въпроси. С обикновеното краче пробва ли? С него добре ли е?  С тефлоновото краче кожа ли шиеш? За да има отговор, трябва да има МНОГО ОБЯСНЕНИЯ. Ха сега виж дали зиг загът е на 5! Ако не е, постави и пробвай! Ако въпреки всичко пак нещо не ти харесва, обясни по человечески, или снимай фокусирана фотка отблизом! Това краче е за кожа, а не за текстил.

Общи условия

Активация на акаунт