Как обезсолявате сиренето за попара..

  • 2 826
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Да, в топла вода се слага, ако трябва да стане бързо. И водата се сменя по-често.

# 16
  • Мнения: 266
В студена вода .Слагам си за няколко дни сирене и го оставям в хладилника.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
В студена вода го накисвам.

# 18
  • Мнения: 4 406
изкисвам във вода поне 4 часа

# 19
  • Мнения: 1 006
Вечер слагам в хладилника една купичка с вода и в нея сиренето и на сутрината е готово за попарата.

# 20
  • Мнения: 814
И аз слагам в купичка със студена вода и ако не свърши за около 3 дни подменям.
Ама да ви кажа нещо напоследък след като обезсоля сиренето и то започва да нагарча или да има вкус като леко пресечено. Купувам или Пършевица или Маджаров, или Добрич. Защо така - не знам  newsm78. Да не би да трябва да се държи по-малко във вода? А що се отнася до това "свежо" сирене - дайте повече инфо - на кого е, какво представлява ?

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
в студена вода и в хладилника

# 22
  • Мнения: 1 632
в студена вода и в хладилника
И аз така Peace

# 23
  • Мнения: 491
В купичка със студена вода и в хладилника Peace

# 24
  • Мнения: 660
Аз също го държа във вода в хладилника.

# 25
  • Мнения: 636
Отделила съм една кутия с капак за сиренето на детето. Слагам бучка за няколко дни, вода и в хладилника.

# 26
  • Мнения: 9 903
това "свежо" сирене, което съм купувала от билла/На Хелиос/ нито е свежо, нито е сирене, има огромна трайност и не бих го дала на дете, особено на бебе.

Не знам кое друго имате вие предвид.

# 27
  • Мнения: 291
слагам го в кутията, нарязвам го на парчета и сипвам вода, без значение каква - нали после го слагам в хладилника?! и всеки ден сменям водата

# 28
  • Мнения: 106
Студена вода и слагам толкова колкото е необходимо за 1 попара....На следващия ден -пак Simple Smile И така...

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 631
"Свежо" сирене не се ли викаше на онова, което става за един ден?  Thinking В нашия град правят едно такова. Яде се, но е сирене само на вкус, не и на съставки.
Аз купувам саламурено, правя порции колкото кибр. кутийка, сипвам студена вода в купичката и слагам в хладилника. След около седмица правя пак.

Общи условия

Активация на акаунт