Говорене с непознати

  • 2 671
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
... Аз съм по - скоро социопат - в смисъл, че и със съседите си съм на поздрав само, така че се чувствах ужасно в такива ситуации. Embarassed

И аз само поздравявам съседите. А Дариа я знае целият квартал - поздравяват я по име и пр.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При нас пък е другата крайност. Не млъква иначе, но ако някой се опита просто да й се порадва например, започва да вика: "Аз теб не те познавам, не говори с мен, не ме пипай!". Не съм я учила специално. И аз не знам как се е получило. Но на моменти и на мен не ми дава да говоря с хора, които тя не познава. Започва едно дърпане и викане на улицата... Докато обясня, че аз познавам еди кой си...  ooooh! Дори в градината едната им госпожа беше болна и бяха викнали друга да я замества. Два дни дребната категорично беше отказала да говори с нея със същите аргументи.

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ох, няма сила която да възпре и моето дете от търсене на непрекъснати контакти с непознати. Навсякъде. Но тя е още по-тежък случай, защото се запознава с някого на пейка в градинката, примерно, и ми казва да си отивам, тя щяла да седи при непознатия, или по-точно чисто новия й най-добър приятел. Правили сме си експерименти - наблюдавали сме я, че е в състояние, ако се запознае с някой човек в движение, директно да го хване за ръката и да отпраши с него. Все още не схваща добре защо има добри и лоши хора. Мисли, че по-скоро някой е лош, когато е ядосан от нея. Може би е още твърде малка, за да схване, че света не е полюсен. Но доверчивостта й определено ме плаши.

# 18
  • Мнения: 1 640
Мислейки си за момента,когато трябва активно да се приучва детето към самопазване и разумно поведение навън,купих две книжки ,одобрени от Министерството на образованието като помагало в предуч.възраст:
             "Докосване с обич" и "Това си е моето тяло"/Предпазване от нежелана близост/ на Лори Фрийман,
изд.Кръгозор. Помагат ми в разговорите ми с детето.Но много ми помагат и детските анимац.филмчета-понякога в тях има и лоши хора,същества,които отвличат деца или крадат,лъжат и т.н.лоши постъпки.Гледаме с детето и то ме пита примерно:"Защо този чичко взе  това дете,какво иска да направи ,....? и аз се възползвам от ситуацията да обясня,че не всички хора са добри,че има и такива,които искат да използват децата и т.н.
  Все по-често чувам от нея,че този или онзи герой е лош и обяснява защо така е преценила.Засега това са ни методите на запознаване с негативните страни на чов.поведение.
    Забелязвам и леко въздържание и отдръпване от контакти с непознати,почва да съзрява полека-лека,иначе и моята щерка преди време беше прекалено контактна.

# 19
  • Мнения: 24 467
Пак се връщам на това, че дъщеричката е още малка и никъде не ходи без възрастен човек на тази възраст. Вероятно не й е дошло времето да осъзнае тези неща. Не казвам, че не бива да се разговаря с нея- напротив, но може би като не става сега трябва разговорът да се поотложи и след няколко месеца да се опита пак. През това време можеш да събереш материали и идеи. До тогава без друго тя няма да е сама.

# 20
  • Мнения: X
Оф, моят е много контактен. Малък е още, но ще стане същото, главата си залагам. Той постоянно е при хора, навсякъде - бута се - в магазина - вика Виж, папам... незнам...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт