Майчета как храните 6 месечните си бебчета?

  • 1 047
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нашия "режим" е неповторим, като гледам. Т.е. отсъства такъв. Сутрин късно се буди, понякога направо за обедно пюре(зеленчуково или месно). Почти винаги в пюретата слагам сухо АМ. Следобяд повечето пъти е на АМ, в другите-каша, в която пак слагам от нейното АМ. Следващите яденета са само АМ-150мл вода+сухото АМ=около 180мл. Яде през 3ч, не издържа повече. Само след кашите понякога изкарва по 3.5-4ч

Общо взето, гледам да яде най-много мляко още.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 22:38 от Гита Ог

# 16
  • Мнения: 1 900
Ето това е нашия режим.
6,00 - АМ
9,00 - АМ
10,30 - плодово пюре
12,00 - зеленчуково пюре, три пъти седмично с прибавен 1/4 жълтък
15,00 - каша или АМ
16,30 - давам плодово пюре ако съм дала АМ в 15ч.
18,00 - АМ
21,00 - АМ
Това е в общи линии.  Peace Сок от ябълка дадох миналата седмица за първи път, не му хареса, повече не съм пробвала.

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 07:15 от valeria.k

# 17
  • Мнения: 773
chikitina и на мен педиатърът ми каза да слагам сокче от портокал в плодовете пюрета
но ми се струва малко рано -прекалено е кисел този сок за незрялото детско стомахче
ние първо се захранихме със сок от круша, още не сме на 6 месеца, но се съмнявам да намалим и
тогава храненията, засега сме на хранене през 3 часа, без нито едно заместено-
каквото и да ядем първо почваме с кърма и после си дояждаме с плодово пюре или АМ
още не съм въвела зеленчуковите и кашите

# 18
  • София
  • Мнения: 574
8.00 - 220 АМ
12.00 - зеленчуково или месно пюре
16.00 - каша
20.00 - 220 АМ

В зеленчуковото пюре добавям 2 лъжици АМ. До преди 2 дни ядеше в 6.00 и имахме 5 хранения. Т.е. ако се събуди в 6 и биберона не проработи за заспиване го храня с АМ. Днес купих първите плодови пюрета, още обмислям дали да ги давам отделно в някой промеждутък или да ги слагам в кашата следобяд.

И нашият режим е така.Аз му слагам в пюрето следобяд и каша,на бебо много му харесва така.

# 19
  • Мнения: 1 165
На вашата възраст, малката пиеше само АМ. Ако не се лъжа й давах по180 мл.

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Лейди Лаура на мен педито ми казва да го захраня чак към края на 6 месец,а ние хапваме и зеленчукови пюрета.Тук доста си противоречат,за това вземам най_доброто от тукашния и начина по който ги гледат в Бг. Hug

# 21
 7ч. - АМ
11ч. - плодово пюре +АМ
14ч. - зеленчуково пюре
18ч. - кисел или плодово пюре
21ч. - АМ

# 22
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Чикитина, ето новото, след консултацията:
започваме да въвеждаме месните пюрета, като се дават през ден и заместват зеленчуковото на обяд. В месното обаче не се слага АМ. Зеленчуковото си остава( нарочно попитах) 60 пюре +100 АМ. Плодовото мога да го давам на два пъти преди обедното хранене около 50 гр, и преди следобедната каша -50 гр. Като мога и да го смесвам с кашата. Когато давам зеленчуково пюре, слагам и четвърт жълтък. Даже сега се сещам, че ако плодовото съдържа йогурт или друго мляко, се дава така, без да добавяш АМ. За месните пюрета се започва с пилешко, после пуешко, следва телешко, черен дроб, заешко и риба. Като се дават през ден. Ох много объркано сигурно го написах... Значи първи ден на обяд давам зеленчуково, втори ден- пилешко, 3ти ден пак зеленчуково, 4ти ден пуешко, и така докато ги изреда всички описани. Като не се дава по малко за да свикне , а цялото наведнъж. Това е за сега, дано да съм ти полезна. На мен ми се струва добро предложение, смятам така да опитам. Успех и на тебе, ако има нещо, питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт