"The Secret"-гледахте ли го?

  • 2 857
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 407
Тути, ето няколко интересни книги с подобна тематика
"Ключът към положителното мислене" на Наполен Хил, в момента гледам че има 4 други негови книги  ето
"Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота" на Дейл Карнеги тук
"Излекувай живота си" на Луиз Хей тук
Ето и книгите на Норбеков тук - неговия подход е малко странен, много провокира, на моменти дори обижда читателя но всичко е с цел да го подбуди към действие  Peace
Излекувай живота си е много добра книга.
Пилешка супа за душата ,на един от участниците във филма също си заслужава.

# 31
  • Мнения: 875
абе, идеята не е нито лоша, нито пък и толкова нова, НО филмът е направен като за малоумници. иначе, аз от малка съм открила, че 'тайната' действа.  Peace

# 32
  • Мнения: 4 593
и аз го гледах
силно впечатление ми направиха примерите които дават
тази теория е достатъчно разпространена , но не и в толкова силен смисъл едвали не само да си го помислиш лошото и то ще стане
и това за таблото дали има ефект? ние вече си направихме в къщи Laughing

# 33
  • Мнения: 1 418
Не е въпросът да го поискаш,а да идва желанието
от сърцето...Поне аз така го разбрах.

# 34
  • Мнения: 7
Аз за първи път го гледах преди година и половина и оттогава ми се случиха много прияни неща. Гледам го от време на време и всеки път забелязвам нещо ново, което преди това не ми е правило впечатление. Не мисля, че е направен като за малоумници или се повтарят нещата, напротив. Всеки един участник във филма според мен е много духовен и позитивен, но това не винаги може да се усети от първото гледане. Освен това там е казано, че не само трябва да поискаш нещото, а и че трябва да можеш да го приемеш, когато дойде. Също и че трябва да се чувстваме истинки благодарни за това, което вече имаме.

# 35
Ами то позитивното мислене си е индустрия. Особено кехоу или какув е там с подсъзнанието дето можело всичко. то не са семинари, обучение, книги и тн. и после разказва как с помощта на позитивното мислене е направил милиони. Ами така си е, и то в буквален смисъл на думата:) например луиз хей и тем подобни. Не знам, на мен ми станаха банални тези идеи с позитивизма. Изкуствено ми е и неестествено да си все позитивен. Скука някаква. Той и ошо е милионер. Хората явно обичат да пазаруват подобни неща.

# 36
  • Мнения: 727
действа
досега при мен е на 100%

и аз мисля че е нааправен за малоумници този филм #Crazy

# 37
  • Мнения: 875
ето едно клипче в същата стилистика (на англ.):

цък

# 38
  • Мнения: 7
Ошо никога не е имал и един долар в джоба си, даже документите му никога не са били в него.

# 39
  • Мнения: 875
Ошо никога не е имал и един долар в джоба си, даже документите му никога не са били в него.

но това не му е пречело да се вози само в ролс-ройси. няма смисъл да обръщаме темичката в нещо друго, още повече пък с този псевдо гуру. между другото, и аз почти никога не нося кеш в себе си, без това да означава каквото и да било.

# 40
  • Мнения: 1 426
пълна боза и досада, опитват се да ти набият в главата абсурдни неща, основащи се на случайни съвпадения. Все едно слушах неделна проповед.

# 41
  • София
  • Мнения: 478
Прекалено ми е американски...и скучен Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 52
Филмчето си го бива - понякога имаме нужда от напомняне за това, към което се стремим и да не изпускаме целта от поглед.
Най-силно впечатление ми направи изказването на един от тях: по повод това, че не сме постоянни и често се предаваме след като веднага не виждаме резултатите. Та той каза нещо от сорта: Познайте какво се получава, "Вашето желание е закон за мен"  Simple Smile
Явно нещата в живота, които са качествени, се постигат с постоянство...

Общи условия

Активация на акаунт