Първа храна с пръсти - каква и от кога?

  • 1 561
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Парченцата първо му ги давай ти и ги слагай отстрани в бузката, а не на езика, за да може да се усети да ги сдъвче. Бебетата още нямат кътници, но и с венеца могат да смачкат храната.

# 16
  • Мнения: 684
Да, някои деца явно доста се давят (вкл. моето  Rolling Eyes ). Даже и на 10- месеца си се давеше с бисквитка, банан или мека круша. Просто не дъвче, а направо бута навътре и се мъчи да преглътне. Принципно няма страшно и да изчакаш за по-нататък. И аз бях чела в същата книга, че е време, но явно за нашето дете не беше това времето и от съвсем скоро започнах да й давам сама да си взима - банан, портокал, бисквитка, кашкавалче, дори от попарата си отбира сиренцето, а също и ако нещо падне на плота на столчето за хранене - веднага бива прибирано на топло  Laughing . НО почти не е имало големи мазаници - явно като я пробвах по-сериозно сега като "голяма" и бързо загря, че мястото на храната е в устата, а не на пода  Grinning
Това със слагането върху венеца е хитро - да го знаех по-рано...   

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
За пшеницата не ви е рано, щом е захранено детето с глутен.
За парченцата - нормално е в началото да се дави, докато разбере за какво става въпрос. Парченцата наистина отначало трябва да са съвсем мънички.
За самостоятелното хранене с ръка или с лъжица - при всяко дете е различно. Моят син не пипа нищо, а да си сложи нещо сам в устата /дори и играчки или други предмети/ е в сферата на научната фантастика засега.

# 18
  • софия
  • Мнения: 636
от годинката почна да проявява интерес да си взима п арченца-яде оттогава сама банан, мандарина, кекс. Зрънчо и солети не яде, защото аз не й давам. Вече се храни сама с лъжицата - не иска аз да я храня. Маже по 1 час, ама се радва като си стигане устата. Давам по двойно количество манджичка и десерт, защото половината е на земята, по масата , в стола и Бог знае още къде, но се радвам на резултата.

# 19
  • Мнения: 789
От 5-6 месечно бебе започнах да му давам банан,да си до "мляска" самичък и да свиква с твърдата храна,започна и сиренце да хапва,диня,пъпеш,бланширани моркови и сварени картофи.И т.н. На 7 месеца вече беше на детска кухня-без проблеми.

# 20
  • Мнения: 2 825
Аз дадох ябълка вчера - голямо парче да си го смучи. Днеска и банан дадох, но не и хареса и го изплю

# 21
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви за съветите Hug от утре подновявам опитите Laughing

# 22
  • Мнения: 1 367
Ох,аз пробвах хитринката да слагам храната от вътрешната страна на бузката,но не помага.Упорито плюе и дори се задавя.Засега успешно гризка само сухарче и се опитва да набута лъжичката в устата си /в повечето случаи не успява  Laughing/.Успех,Rylie,и пиши как се справя детенце.

# 23
  • Мнения: 1 049
Не бих дала никое от тези неща на снимката след като са с добавена захар...  Confused Някьде около 7 месец давах вече на дьщеря ми да яде с рьце сухарчета (това беше пьрвото) и тя с много голямо удоволствие си ги смучеше и гризеше, вьпреки че имаше тогава само две зьбчета.  Wink После и давах отвреме навреме бисквитка, хлебче и т.н. но сварени моркови или банани не. Тя само ги размазва навсякьде с прьстите си  вместо да ги яде.  Joy

# 24
  • Мнения: 668
яде вси4ко с пръсти,незнам само как да свикнем с лажи4ка сам.барка в купата с ядене и си маже по краката Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 121
Понеже малкият напоследък отказва да яде пюрета, поднових опитите с пълна сила Wink та малко по-малко се подобрява положението, в началото много се давеше, вече не чак толкова. Онзи ден сварих едно шйце и му дадо 1/4 жълтък-в началото по-дребни парченца, после по-едрички и много му хареса. Днес дадох пак банан, американско сирене и няколко парченца от храните на Gerber, които съм показала по-напред. Малко ме притеснява, че са с добавена захар, но хапва по малко, така, че предполагам няма проблем!

# 26
  • Мнения: 3 314
аз и давам пар4енца плодове и тя си взима сама

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
пример за подходящи храни:

- обелени сурови плодове,
като бабан, грозде без семките, праскови и т.н. Твърди плодове, като ябълки, е подходящо да се предлагат на по-едри парчета, които бебето може да хване и дъвчещ

- Сушени плодове. При нужда, да се накиснат във вода;

- Сготвени зеленчуци, като царевица и грах;

- Лентички от сурови зеленчуци. Настъргани зеленчуци. Може да аранжирате храната в забавна за детето форма (напр. да "нарисувате" лице);

- Сварени макарони;

- Парченца сварено пилешко;

- Малки топченца от мляно месо;

- Парченца риба;

- Оризови бисквитки;

- Сирене, нарязано на ленти или настъргано;

- Миниатюрни сандвичи с пълнеж;

- Твърдо сварен жълтък;

- Мини салата от обелен домат без семки, резени краставица и настърган морков или сирене.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 22:30 от елхичка

# 28
  • Мнения: 1 367
Понеже малкият напоследък отказва да яде пюрета, поднових опитите с пълна сила Wink та малко по-малко се подобрява положението, в началото много се давеше, вече не чак толкова. Онзи ден сварих едно шйце и му дадо 1/4 жълтък-в началото по-дребни парченца, после по-едрички и много му хареса. Днес дадох пак банан, американско сирене и няколко парченца от храните на Gerber, които съм показала по-напред. Малко ме притеснява, че са с добавена захар, но хапва по малко, така, че предполагам няма проблем!
Браво,много се радвам,че имате напредък!При нас пък няма никакъв интерес към хранене с пръсти.Предлагала съм му парченца ябълка,направо бута настрани чинийката,преди да е видял какво има в нея.Когато го храня,му давам и на него лъжичка и купичка да бърка,иначе не иска да яде понякога.Според мен го примързява да дъвче  Laughing.Иначе гризе сухар и бисквитки.

# 29
  • Мнения: 2 531
Коричка хляб  Peace Давах им да си чешат зъбките! А и така вкарахме и глутена! Мри дъщеря ми към 6-7 м., за сина ми - не помня Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт