Подготовка на гърдите

  • 1 705
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
излишно е да се мажеш от сега. кремчетата са за после  Peace
сега единственото, с което има смисъл да се подготвиш е информация  Peace

# 16
  • Мнения: 433
излишно е да се мажеш от сега. кремчетата са за после  Peace
сега единственото, с което има смисъл да се подготвиш е информация  Peace
Поддържам!  Изчети библиотеката на кърмаческия форум и си купи Лансинох - добре е да го имаш в чантата, с която тръгваш към родилното.
Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 78
Няма нужда от мазане. Може да се наложи в началото на кърменето евентуално докато се отрегулират нещата.

# 18
  • Мнения: 367
Благодаря момичета!

# 19
  • Мнения: 18
Аз се мажа с Гармастан, но май не става за след раждането без да се мие защото има лек вкус.Но е по-добре да се подготвят зърната защото имам приятелки които докъто кърмеха плачеха, а бебоците сучеха кърма с кръв.......Можеш да правиш и подготовка успоредно с мазането - когато се къпеш с по-груба гъбка или кисе си търкай зърната, но не много силно и когато усетиш лека болка спирай и след това с кремчето.... и така от края на 7- ми месец можеш да започнеш.Така зърната загрубяват и после кърменето не се превръща в агония  Laughing.Надявам се да съм ти полезна

# 20
  • Мнения: 247
аз си бях взела Гармастан оба1е се мазах точно 3 пъти и всички ми казваха АУУУ ЩЕ ВИДИШ КАКВО ЩЕ ТИ СТАНЕ БЛАБЛАБЛА
само първите 3 -4 дни ме боля едното зърно доката засмуче качествено и това беше
те си загрубяват сами едно време баба ми да не се е мазала случайно.... newsm78

# 21
  • Мнения: 228
аз лично не съм им правила никаква специална подготовка по време на бременносттта и нямах и нямам проблеми с кърменето... е бях си взела Гармазан и с него се мажех първите седмици след кърмене защото имах болки

# 22
  • Мнения: 48
Аз се мажа с кремчето на Авент. Мажех се с него и преди няколко месеца, защото имам много чувствителни зърна, и тогава ми помогна много. Малко не съм съгласна с теорията за обтриването с кърпа. Щом едно безобидно мазане с крем може да доведе до контракции, какво остава за обтриването  newsm78 Мажа се от около седмица всеки ден и нямам проблеми  Peace Дано само малката ми принцеса да не е мързелива, а и аз да имам кърма, за да изпитаме удоволствието от кърменето

# 23
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
аз лично не съм им правила никаква специална подготовка по време на бременносттта и нямах и нямам проблеми с кърменето... е бях си взела Гармазан и с него се мажех първите седмици след кърмене защото имах болки

 Peace.При подготовката на гърдите има опасност от повишаване на пролактина (тъй като организма се бърка с естествената стимулация от бебето),който от своя страна стимулира контракциите на матката.Не са малко случаите при които кърмещите мами усещат болки и спазми по време на самото кърмене.Природата си знае работата.Не се притеснявай...Ще боли в началото...но болката си заслужава, а и обикновенно с постоянство и търпение бързо отшумява.

# 24
  • Мнения: 405
Аз се изтърсих неподготвена  Mr. Green
След като започнах да кърмя се мажех с Лансинох, защото ми се бяха разранили зърната.
Не виждам смисъл от тормоз преди същинското кърмене, мисля че ако зърната са чувствителни така или иначе ще се разранят.

# 25
  • Мнения: 156
И аз не съм ги подготвяла в началото. Купих си и Гармастан и Лансинох, но съм се намазала сигурно 2-3 пъти. На Лансинох-а пише, че може да не се измива, но и според мен това е търговски трик. Нали уж ги пазим бебета в началото нищо да не приемат освен кърма, а им даваме да си хапнат малко от него?! Това елекарство все пак.
Подкрепям Ellea и Слухаркова. football breastfeeding

# 26
  • Мнения: 367
аз лично не съм им правила никаква специална подготовка по време на бременносттта и нямах и нямам проблеми с кърменето... е бях си взела Гармазан и с него се мажех първите седмици след кърмене защото имах болки

 Peace.При подготовката на гърдите има опасност от повишаване на пролактина (тъй като организма се бърка с естествената стимулация от бебето),който от своя страна стимулира контракциите на матката.Не са малко случаите при които кърмещите мами усещат болки и спазми по време на самото кърмене.Природата си знае работата.Не се притеснявай...Ще боли в началото...но болката си заслужава, а и обикновенно с постоянство и търпение бързо отшумява.

 Съгласна съм,само че с една поправка-хормона е окситоцин.Той се отделя при  акта на кърмене(смукането на зърното) и води до контракции на матката-природа-кърмиш,по-бързо матката се свива след раждане,по-малко усложнения,не  кърмиш-по-бавно става този процес.Пролактин отговаря за млечната секреция(образуването на млякото в млечните алвеоли),а окситоцин,като контахира гладката мускулатура в жлезата го изгонва от там към бебето или помпата Grinning
П.П. Не бих искала  да те обидя с тази поправка   bouquet

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 10:07 от kklara

# 27
  • Мнения: 3 415
а някоя от вас използвала ли си е от изкуствените зърна?

# 28
  • Мнения: 941
нищо не съм подготвяла, когато родих си купих крема на авент за зърна, не се мие преди кърмене и с него се справихме с първите препядствия към дълго кърмене,

# 29
  • Мнения: 596
Подготвях  Laughing Към средата на 9-я месец започнах с Гармастан.

Общи условия

Активация на акаунт