детската площадка във вашата страна??

  • 4 506
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 052
при нас за радост ку4еатат в градска среда са рядкост и нямат достъп до детските площадки,също така към всеки парк или площадка си има 00

В Германия това липсва, но площдките са доста нагъсто и сигурно се приема, че хората са си много блиzо до вкъщи  newsm78

# 16
  • Мнения: X
Франция :
Общинските детски площадки се стопанисват, почистват, поддържат от общината. Масово са заградени, но достъпът е свободен. Табелки че кучетата са нежелани има, понякога не се съобразяват с тях. В парковете детските площадки не са заградени, кучета се разхождат спокойно там, на никой не му прави впечатление.
Има и площадки към един или група жилищни блокове. Те са заградени, достъп имат само живущите в сградите, поддържа се от тях. Тоест живущите си наемат фирма, която се грижи за общите части, асансьорите, поддръжка на тревните площи , градинките и парковите пространства около сградите.

Настилките - или от гумирани частички или дребни камъчета или пясък. Не се охраняват през нощта. Съоръженията - различни, малки, големи, интересни, по-простички. В центъра на градовете са по-малки и като площ и като съоръжения, по-нарядко. В жилищните квартали - по-големи , с повече зелени пространства около тях.

# 17
  • Мнения: 1 327
момичета, много ви благодаря!
имам един въпрос, повечето от вас пишат, че нощем градинките не се охраняват. При нас и през деня чупят съоръжения, да не говорим какво става през нощта. При вас този проблем го няма, така ли?
да не говорим, че при нас често се поставят съоръжения с доста съмнително качество...

# 18
  • Мнения: 9 052
ели, няма zащо да се охраняват. Понякога, когато zабравим някоя лопатка или кофичка в пясъчника , на другия ден си ги намираме там. Ако не ми се мъкне торбата с играчки след сутрешната игра ги оставям в пясъчника, следобед си ги намираме там ... до сега не ми е иzчеzнало нещо, а и никой не се е оплакал да му е иzчеzнало. Някой си е zабравил една кофа и вече 2 седмици всички играят с таzи кофа и там си стои в пясъчника  Wink никой няма интерес да руши мястото в което играе детето му  Hug

# 19
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
ХА!ХА! Този въпрос ми напомня моя към съпруга ми, когато дойдох в Германия!
- И ти си държиш мотора на обществен паркинг денонощно? / обществена площадка, без заграждения и охрана/   Shocked
Това, ако беше в Бг ,щеше да е свит още през първите 24часа!  Joy

# 20
  • Мнения: 3 880
И аз за Германия:
Площадките са грижа на общината. От време на време и задължително на пролет им правят основно почистване и подменят пясъка в пясъчниците (след зимата обикновено е в окаяно състояние). Много от съораженията обаче са дарения от някой и имат табелки да се знае от кой. Например: "Тази пързалка ни беше любезно дарена от банка еди-коя-си". Настилките са пясък, трева, дървени кори (като едри стърготини) и едни такива плочки, като гумени, незнам какъв материал е точно, но са меки.
Съораженията: Около нас имаме 7 площадки (незнам защо са толкова много, може би защото кварталът ни е нов и са се престарали) и всяка е с различни неща, така че да не доскучава. Основно са пързалки, люлки (всякакви разновидност), къщички, разни дървени конструкции в пясъчниците с кранове, кофи, фунии, катерушки (въжени, метални, дървени) и др.
Повечето са заградени, но няма врата на входа, която да се затваря. Охрана също няма, то и ми се вижда малко невъзможно да лепнат на всяка площадка по един мъж да пази и заплата да му плащат Wink

В Швейцария бяхме веднъж с нашия татко по работа и докато го чакахме с малката искахме да поиграе някъде, но голям зор видяхме докато намерим обществена площадка- в целия квартал площадките бяха заградени, заключени и с надпис "Тази площадка е само за жителите на улица еди-коя-си, номер 12 до 18 (примерно)"  Shocked Чак в едно паркче намерихме една, която не беше за определени жители ooooh! Я Швейцарските мами да кажат това навсякъде ли е така или сме улучили по-специално градче...

# 21
  • Мнения: 1 327
ХА!ХА! Този въпрос ми напомня моя към съпруга ми, когато дойдох в Германия!
- И ти си държиш мотора на обществен паркинг денонощно? / обществена площадка, без заграждения и охрана/   Shocked
Това, ако беше в Бг ,щеше да е свит още през първите 24часа!  Joy

нали? преди години отивам в Кипър на гости на наши приятели и партньори. Спираме да хапнеме дюнери и аз по инерция излизайки от колата щраквам бутона за заключване. При което те се скъсаха да се смеят... мдам...

а при нас пясък не се сменя в пясъчниците.. Да не говорим, че ако някой нещо строи наблизо си взема пясък от там... Често срещано явление.. Миналото лято минах с колата покрай една железария и купих 5 чувала с пясък за градинката. Е, имаше мами дето ме гледаха тъпо...

Дано, това което мислим да направим има успех. Вие не спирайте със споделянето, моля ви  Mr. Green Може да крадем идеи и от вас  Whistling

# 22
хихи не ти крадат кофи4ката заЩото са безумно евтини (тук междудругото няма пясъ4ници)
остави си колата отворена да видиШ какаво Ще стане
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия

ина4е тук плоЩадките са по нормите за безопасност, но са малко .... ама няма и такова киби4ене на майки по плоЩадки, заЩото са на работа....  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 327
хихи не ти крадат кофи4ката заЩото са безумно евтини (тук междудругото няма пясъ4ници)
остави си колата отворена да видиШ какаво Ще стане
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия

ина4е тук плоЩадките са по нормите за безопасност, но са малко .... ама няма и такова киби4ене на майки по плоЩадки, заЩото са на работа....  Mr. Green
gioia, лятото много рядко след работа не ходим на площадката.. Обикновено взимам малката и отиваме директно там да играят. В зависимост кога се стъмва сме седяли и до 9,30ч с други майки...

# 24
  • Мнения: 9 052
хихи не ти крадат кофи4ката заЩото са безумно евтини (тук междудругото няма пясъ4ници)
остави си колата отворена да видиШ какаво Ще стане
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия

ина4е тук плоЩадките са по нормите за безопасност, но са малко .... ама няма и такова киби4ене на майки по плоЩадки, заЩото са на работа....  Mr. Green

гоя, колата не я zаключвам сигурно в 50% от вечЕрите. А лятото , коагто се напича до сигурно 100 градуса си нощува пред кооперацията с отворени най малкото проzорци ,ако не е и врати  Laughing всичко си намирам вътре на сутринта и детската количка и всичко , каквото си стои в колата по принцип.  до сега единствено са ми крали нещо в Канада в Монтреал, чантата  Laughing

# 25
  • Мнения: 9 052
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия


не е , но човек не отива където му е по zле , нали ?

# 26
хихи не ти крадат кофи4ката заЩото са безумно евтини (тук междудругото няма пясъ4ници)
остави си колата отворена да видиШ какаво Ще стане
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия

ина4е тук плоЩадките са по нормите за безопасност, но са малко .... ама няма и такова киби4ене на майки по плоЩадки, заЩото са на работа....  Mr. Green

гоя, колата не я zаключвам сигурно в 50% от вечЕрите. А лятото , коагто се напича до сигурно 100 градуса си нощува пред кооперацията с отворени най малкото проzорци ,ако не е и врати  Laughing всичко си намирам вътре на сутринта и детската количка и всичко , каквото си стои в колата по принцип.  до сега единствено са ми крали нещо в Канада в Монтреал, чантата  Laughing



или е някоя таратайка, която и наркоманите не примамва, или си на село, или германците пе4елят златен медал за 4естност   Grinning

# 27
  • Мнения: 9 052
хихи не ти крадат кофи4ката заЩото са безумно евтини (тук междудругото няма пясъ4ници)
остави си колата отворена да видиШ какаво Ще стане
не навсякаъде "в 4ужбина" е идилия

ина4е тук плоЩадките са по нормите за безопасност, но са малко .... ама няма и такова киби4ене на майки по плоЩадки, заЩото са на работа....  Mr. Green

гоя, колата не я zаключвам сигурно в 50% от вечЕрите. А лятото , коагто се напича до сигурно 100 градуса си нощува пред кооперацията с отворени най малкото проzорци ,ако не е и врати  Laughing всичко си намирам вътре на сутринта и детската количка и всичко , каквото си стои в колата по принцип.  до сега единствено са ми крали нещо в Канада в Монтреал, чантата  Laughing



или е някоя таратайка, която и наркоманите не примамва, или си на село, или германците пе4елят златен медал за 4естност   Grinning

чисто ново рено таратайка си беше преди 3 години и до днес все си е таратайка и никой не го е краднал до сега  Joy  като се вzеме в предвид , чЕ се и преместихме в друг град по голям ... пак същия ефект . Айде да не предиzвиквам съдбата все пак. Но в Брюксел , като паркирахме, специално спря полицията , да ни предупреди нищо да не оставяме в колата, чЕ щ? я раzбият.

# 28
тук съЩо не се оставя ниЩо в колата по съЩата при4ина ....

# 29
  • Мнения: 9 052
тук съЩо не се оставя ниЩо в колата по съЩата при4ина ....

и един португалец раzсмиваше немците, като си отвинтваше чистачките , като слиzаше от колата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт