Писани яйца и козунак в страната на галите(FR-12)

  • 19 119
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 241
Ооо честито на задлъжнялото семейство Simple Smile
Да не го усещате изобщо този заем, ей така да си го изплащате без зор  Sunglasses

Пак се разболяхте нещо много хора, не бива така, да вземете да оздравявате, че е грехота да се стои вкъщи при това хубаво време  Naughty

Kookaï, дано успееш бързо да се оправиш, ако може нещо да се помогне кажи! Всички знаем колко самотен може да е човек в чужбина!

Бързо оздравяване на всички
 Hug

# 46
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Благодаря на всички за отговорите HugЩе се ориентирам по-лесно вече. Тези французи много луди бе, резервират с години напред и всички ми се чудят, че още не съм намерила нищо. На мен това никак не ми е в навиците, винаги намираме нещо в последната минута, но май сега с децата ще трябва<да се промени малко подхода.
Клео, признавам, че ви слагах във Ванде Embarassed Същия ден след като написах постинга , не малко изучавах една карта на Франция от гугъл и вече съм по-добре с трите съседни департамента. Ла рошел и островите също ги елиминирах като много далеч, вече съм орязала много периметъра на търсене , което много ме улеснява!
Ротса, честито новодомство! Благодаря и на теб за идеята! Hug
kookai, съжалявам за това, което преживяваш в момента! Не мога да ти помогна с личен опит, подкрепям те морално!

Да ви се оплача и аз, че и двете деца ги тръшна вирус, даже ходихме спешно на педиатър(излязохме с кило лекарства, които прибрах в шкафа разбира се!) Дано бързо се оправят, че в събота заминаваме на ваканс в гори тилилейски Simple Smile
Оздравяване на всички болни, малки и големи!
До скоро и пак мерси Hug

# 47
  • Мнения: 545
Клео, признавам, че ви слагах във Ванде Embarassed

Трябва само капка, за да избухне войната между Vendée и Pays de la Loire  Mr. Green Laughing

# 48
  • Мнения: 1 325
Коокай, късмет и от мен, много жалко, че ти се случват такива не много приятни неща Sad След всичко лошо идва и хубаво!Кураж мила Hug
При мен нищо ново освен, че чакам да стана леля Hug Брат ми и жена му чакат момченце всеки момент Grinning Те също живеят във Франция но в Авиньон Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 077
куку!
Днес за пръв път влизам във вашата тема и признавам, много ми беше приятно да чета.  Rolling Eyes Дори си пуснтах френско радио за фон...
Има реална опасност да дебаркирам в Ница за 2 седмици идния месец, барабар с детето... Не съм ходила във Франция отдавна и ми е едно развълнувано и приповдигнато... не че не може изобщо да не отида.
Както и да е, запис! ще следя с интерес какво се случвна из френско и ще събирам идеи какво да правим с Ида там. Има опасност да трябва да поработвам по 2-3 часа, но остатъка от деня ще си е за нас!  Mr. Green Прболем, че не съм шИфьор, но в Ница и разстоянията не са толкова големи... Много ми хареса като активите baby poney... ми то и аз искам...  Mr. Green Mr. Green

Да съм полезна с нещо... Jalana, из торентите по света има неизчерпаемо количество самоучители - видeо и mp3, някои от които доста сносни. Пусни например DMCA-removal-from-Google, напиши learn french, и разгледай... Също така съм пристрастна и към една школа за чужди езици - Berlitz, в която преподаването е ориентирано изключително към бързо проговаряне чрез ситуации от ежедневието. Има ги навсякъде по света, а и не малко из Франция.

# 50
  • Мнения: 1 909
Belyata,  за съжаление ще изпуснеш карнавала в Ница, че и празника на лимона в Мантон,  но има много други неща интересни за гледане в Ница - няма да съжаляваш! А отскоро там има и трамвай и придвижването е много удобно, няма толкова коли по улиците, трамваите са предвидени и за колички, има много голяма пешеходна зона с интересни магазини, а  и Променад дез Англе е достатъчно дълга за разходки. През март месец вече е и топло - нищо чудно и за плаж да става Grinning 

# 51
  • Мнения: 1 077
еееех, любимият съпруг заминава тези дни.... той ще хване карнавала... за опашката... Mr. Green, щото ще има много работа... Аз - най-ранше след 2 седмици... Има опасност да живея баш на променадата....  до моренцето с големите камънаци...  Grinning.
Детето е голямо, на самоход, ще ми е много интересно да я видя в чужда езикова среда... тук и поговорва баща и на руски, учи английски, но френският и го няма  Mr. Green

п.с. а по френското радио само английски шансони въртят...  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 2 907
Ник'во сватбено пътешествие, по цял ден организирам книжа, плащам сметки, оправям къщата, която бях оставила на самотек. Утре с мистър Хайд се качваме на влака за Страсбург ( дано само не започне да се тръшка, че е много зла като е с мен ), ще се представя на едно интервю, както и ще ходя в една агенция за нуну-та. Да видим какви условия ще ми поставят, какви пари ще ми искат етц. Аз си търся работата ексклузивно в Страсбург, съответно ще се и преместим някой слънчев ден ако потръгне и намеря работа, както и гледачка за детето. Само как ще пътувам в началото с детето - не ми се мисли.

Времето е страхотно от няколко дни, 16 градуса. А на моята сватба щяхме да изпукаме от студ; едно от най-силните усещания за него " вълшебен" ден, бях замръзнала до кости в тази калеш.

Всички сте болни, ами и ние. Аз както винаги , обаче мъжът е съборен яко. И понеже цялата му фирма са болни, останал само той да работи и не смее да излезе и той да се лекува. За детето не смея да пиша, дано и се размине.

Сега излизаме да профитираме от слънцето, хубав ден на всички!

Белята, кое радио слушаш?  Wink

# 53
  • Мнения: 1 077
енержи, ама ще го сменям... нещо ривиерско да препоръчате?  Rolling Eyes

точно с нсталжи го смених, мерси!

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:21 от belyata

# 54
  • Мнения: 2 907
Енержи - мда, радио Насталжи пуска повече шансони, пробвай ако искаш там. А за ривиерските станции, Чумбата ще каже  Grinning

# 55
  • Мнения: 1 909
Ах, Мистик, нещо много бързо навлезе от романтиката на сватбения ден в прозата на брака Grinning  Стискам ти палци да организирате цивилизоването в Страсбург и да намериш интересна работа и всичко останало! Толкова сте красиви на сватбените снимки - като излезли от приказките сте! Нека все като в приказка да ви върви Hug 

Ама не каза коя песен ти пя Вечка newsm78

Belyata, къде го хващаш това френско радио? На мен ми омръзнаха нещо френските шансони и в момента слушам в колата Радио Ривиера Монако Grinning - само най-суперски англофонски парчета! Иначе има France Blue Azur, а пък винаги можеш да слушаш и Франс Интер, естествено, но музиката е по-малко.

Роца, честита къща! С кеф да си я ремонтираш и подреждаш, а пък изплащането да не го забелязваш Peace

# 56
  • Мнения: 1 077
Ама не каза коя песен ти пя Вечка newsm78

Belyata, къде го хващаш това френско радио?

виж ми поoписа, не че нещо, ама със създателя сме малко нещо рода... www.predavatel.eu

# 57
  • Мнения: 24
Cleoven, Rotsa, Mariakara - наистина имам нужда от много кураж, мерси!
Chumbi - записах си адреса, мерси за полезната информация, мерси за подкрепата!
Iventse - вие вече много ми помагате, наколко думи и човек вече наистина се чувства по-добре!
mari rus - много си права, трябва да бъдем оптимисти. Много радост да ти носи бъдещият племеник.
Наистина се чувствам малко по-добре, вчера ми беше - un grand moment de solitude, но каквото е писано да става, ще стане....Имам още време да помисля, размисля....
Поткрепата ви - много ми помага, приятен ден и много усмивки Simple Smile

# 58
  • Мнения: 846
Ехо, няколко дни ме нямаше и вече изпускам новини  Grinning
Belyata, мерси за съвета аз отдавна съм се разтърсила за самоучители, намерих някакви сайтове с уроци, но ще прегледам и твоите препоръки мерси   bouquet

Роца, браво на вас знам, че не е приятно да се взима заем и на мен такъв ремонт ми предстои във Франция, че отсега съм запретнала ръкави и обмислям дизайн и варианти Laughing. за обзавеждане.

# 59
  • Мнения: 846
Ама и аз като не чета всичко, бързам да пиша  Rolling Eyes
Kookai, и аз се присединявам към другите и много съжалявам за това, което ти се случва, дано нещата да се оправят по най-добрият за теб начин. С времето човек има възможност да погледне по отстрани на събитията преди да вземе крайно решение. Моят съвет е да не бързаш, въпреки че не знам подробности, но съдя по себе си  Laughing. Прегръщам те.

Общи условия

Активация на акаунт