Писани яйца и козунак в страната на галите(FR-12)

  • 19 135
  • 290
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 325
И на мен не ми харесва особено метрото в Париж но понякога го ползвам, вярно си е доста мръсничко ама както казват някой това е чара на Париж барабар с клошарите Laughing
За спектакала на Нешка Робева един познат който работи в Юнеско ни покани беше охрана там и каза , че щял да пуска нашенци безплатно Simple Smile но нямаше как да оставя малката толкова време и не отидохме.
В неделя мислим да отскочим до агро-изложението, да погледам и аз малко кравички , козички и такива подобни Laughing

# 91
  • Мнения: 353
                  Честита Баба Марта

# 92
  • Мнения: X
Честита Баба Марта!
Да сте здрави, усмихнати, щастливи!

# 93
  • Мнения: 3 241
Честита Баба Марта и от мен!
Бъдете много здрави и засмяни   bouquet

# 94
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Честита Баба Марта и от мен!
Бели зъби и червени бузи ви пожелавам!

Трябваше да се отчета и вчера - да имам пост от 29-ти февруари... а сега 4 години ще трябва да чакам  ooooh!.

Аз пък да се изкажа в защита на парижкото метро - не е чак пък толкова зле (ползвала съм и първо, и последно, и по средата Wink). Единицата и 14-ката са си съвсем нормални, но любимата ми линия е 6. На мен лично по-подтискащо ми подейства лондонското - по-тесни и по-ниски са му вагоните,  пък и ескалаторите му доста стръмни ми се видяха. Да не говорим за РЕР-а С, който ползвам ежедневно - тоя дето се влачи през южните предградия (че и през бъдещото ми село) и e с гадните оранжеви седалки от 70-те години. Та, метрото, не е никак зле в крайна сметка.  Peace

Мари, и ние мислехме да заведем Камбанката на Салона на агрикултурата, ама се отказахме, че много народ, а Камбанка в тълпата е неудържима. Сега търся някоя отворена за посещения ферма в региона, да ги посетим животните в по-естествения им хабитат. Приятно разглеждане на вас.

Шомоне, чакамe клипчета Simple Smile. Абе, я споделете за изостаналите с мат'рияла, като мен - вие как сте толкова в час с инициативите от посолството - дядо Коледа, Нешка Робева...?

Мечтателко, стегна ли багажа? Кога заминавате?

Ние сме в безкамбанчен уикенд, но го ползваме за плануване на ремонти. От сутринта обикаляхме по Касто и по магазини за подови настилки. Груба грешка, обаче, че се позавъртяхме в Икеа - уж да хвърлим по едно око и да попълним запасите от конфитюр от клюква, сос за кюфтенца и черен хляб, а си излязохме и с една тенджера + два комплекта чаршафи... тъй де, само разглеждахме Wink.

# 95
  • Мнения: 1 325
Честита Баба Марта! Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Аз май останах без мартеничка, ама изрових една от архива за малката Laughing

# 96
  • Мнения: 2 907
Честита баба Марта и от мен. Бъдете здрави и много засмяни!

             


Ех, Роцка, така е то, като някои идват от село, бързо се шокират от миризмите и натискащите се джебчии в парижкото метро  Laughing

Кой стяга багажа и къде ще заминава? Не разбрах кой визира Роца с "мечтателка"...Клео, Мариакара?

И аз нямам мартеничка, намерих една стара, която завързах на детето. То тя утре вече ще е паднала, но да спазим традицията поне.

# 97
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Мистик, "Мечтателка" казвам (уж за по-кратко) на Сбъдваща мечти - дано да не се сърди, че така
й окепазявам ника. Simple Smile

И за да на пускам нов пост - имам едно питане към тези, които са с екипирани кухни - случайно да ви е сложена фурната (вградена) до миялната машина? Че това ми е единствената възможна конфигурация, но ме е страх да фурната да не "опече" миялната...  newsm78 Питах в ДиС, в темата за кухните, ама само една мацка ми отговори в стил "защо не?". Та реших да питам и вас...

# 98
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Пак съм аз (днес нещо флудър си падам)!

Не мога да не споделя с вас една перла от българската "Nouvelle Star" : http://www.vbox7.com/play:23e4a8fc

Зарежда се бавно, но ме разби - не толкова, че мацкате не може да пее, a че дори не знае правилното име на песента.

# 99
  • Мнения: 2 907
Роцке, няма да го пускам, щото си мисля, че искаш да споделиш с нас песента на Валентина Хасан от село Звезделина - Кен лий. Или се лъжа? Simple Smile
Кен лийййй, либу дибу даутю...
 Laughing

А какво ще кажете за това прасе Фънки? Егати и простакът!

П.С. От няколко дни това ни е пиковата тема в немската, Кен Лий вече я слушахме, ама не само нея  Laughing

# 100
  • Мнения: 3 241
Ротса, и аз като сравня метрото с нашата северна част на рер-а, направо ми се струва лимузина Wink
Това с миялната и фурната е наистина голяма чуденка. Първата трудно ще се стопи, все пак нали и тя се загрява, но май въпреки това не е много препоръчително. (Виж ако беше до хладилника, щях по-сигурно да ти отговоря Simple Smile)

Аз тоз мюзик айдъл го следя, леле колко мъка има по този свят Simple Smile

# 101
  • Мнения: 24
Честита баба Марта      ( на патерица )
Нека пролетта да ви донесе много усмивки и здраве!!!

Мистик - не знам как да отговоря на този въпрос за да задоволя лЮбопитството ти, в такива ситуации няма еднозначни отговори,  аз сама си реших, а причините са много ( къде е тази буква 'Ю' на клавиатурата? )
Ротца - имам вградена фурна и до сега не съм забелязала да затопля отстрани, дори вратата винаги остава студена при пекане, защо не попиташ там където си поръчваш кухнята или защо не сложите фурната на високо, така миялната, ще остане на долото ниво.
И аз гледах нещо от Мusic Idol, верно тоя Фънки е доста прост, забележките му за теглото са толкова неправдоподобни, сигурно не се е виждал в огледалото Laughing.
Приятна неделя Hug

# 102
  • Мнения: 1 325
Ох така съм се смяла на изпълненията на бъдещите мюзик айдъли newsm62 Ама тая мадама Валентина Хасан наистина изби рибата smile3532 и други готини парчета имаше като  Ще убия тъщата и  младежът който прави кроасани пеейки Майкъл Джексън newsm62

# 103
  • Мнения: 1 909
Момичета, честит ви национален празник! Май баба Марта е по-голям празник, та честита ви и нея! И аз имах няколко стари мартенички та накичих дружината, а френската част от фамилията кой знае защо си ги пази още от миналата година (и си ги държи за украса), така че за тях си  ги спестих.

Роцич, моята фурна също е до миялната, при това професионален кюизинист я е наредил там, и не съм имала никакъв проблем. Сигурно много специално внимание влагаш в  кухнята,  като знам как обичаш да майсториш там... Всъщност това си е най-важното помещение в къщата, трябва да е удобна.

Вчера при нас стигна до 26°! Невероятна жега беше по обяд, след което обаче духна мистрала и зимата почти се върна, в резултат - един протекъл нос и едно зачервено гърло Sad

# 104
  • Мнения: 1 325
Честит национален празник Днес е и рожденият ден на брат ми, надявах се и жена му да роди на тази дата но нищо и осми март е хубава дата за раждане Laughing макар , че чакат моченце Grinning

Общи условия

Активация на акаунт