Препоръчително ли е да се ходи на 4D и 3D

  • 24 310
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 197
Това си е по желание,но е много интересно

# 16
  • Мнения: 371
Не съм ходила нито на 3Д нито на 4Д

# 17
  • Мнения: X
Не съм ходила нито с първата, нито с втората си бременност - грешни пари на вятъра са това.
Учила съм медицинска техника, занимавала съм се и с образна диагностика отчасти и да ти кажа, всичко опира до оператора. Ако той не може да види нещата и с камера отвътре да го гледаш, все тая.

# 18
  • Мнения: 165
Аз ходих и съм доволна освен,че в 4 месец видяхме пола на бебето,но и моята лекарка направи нужните измервания...За нейно и за мое успокоение...
Ако решиш да отидеш ти пожелавам да попаднеш на добър специалист...

# 19
  • Мнения: 3 456
Zdraveite.Bremenna sam v 20 g.s. i hodia redovno na konsultacia vseki mesec,no neznam dali da ne otida na tezi ehografi.Molia da me posavetvate.
Феталната морфология е наистина препоръчителна, но имай предвид, че трябва да те гледа неистина добър специалист, а не лекар, който просто разполага с 3 или 4 измерен ехограф. Във втория случай е просто по-интересно за родителите- нищо повече.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 282
Ходила съм на 2Д фетална морфология, 3Дто щеше да ми струва 50 % по-скъпо. Тогава от съображение, че не държа толкова на "аткакцията" се отказах, а и имах против мястото, на което щеше да се извърши прегледа.
Преди няколко дни се сблъсках с малфорамция на пациентче на нашата педиатърка, били казали на майката, че евентуално можело да се види на 3Д.... но може би от "добър оператор" както каза някой по-горе.
А дали ще се види пола винаги ми е било последна грижа.

# 21
  • Мнения: 121
Хубаво е да се направи фетална морфология. Но тя се прави на добър 2D УЗ (с висока резолюция) и то от лекари, които имат подходящото образование (не всеки гинеколог, който си купи УЗ може да направи прегледа, а трябва да посети специализиран курс и да изкара съответния изпит).
Най-новите апарати за УЗ са с интегрирани 3D и 4D и доплер. Ако трябва да избирам дали да направя фет. морфология, доплер или 3D и 4D, не бих се замислила-бих направила прегледите в последователността, в която съм ги изброила.
3D и 4D, както Бубачко обясни, са за забавление на родителите. Няма нищо лошо Simple Smile Но от медицинска гледна точка не е необходим.
P.S. Полът на бебето го знам от средата на 12г.с. Бях гледана на най-нов УЗ-апарат, но в модуса на 2D, защото в него се оглежда за малформации.

# 22
# 23
  • Мнения: 1 492
Аз днес ходих на 3Д в Втора градска - 50лв. и съм много доволна. Такъв обстоен преглед и на феталната не получих, или поне не ми обясняваха толкова тогава. Всъщност доктора каза, че ценното на тези апарати е доплера, а не самото изображение, но си е хубаво изживяване да си видиш бебчето с по-ясни очертания. Каза ми и пола на детето, а преди седмица на 2Д, доки не успя да каже със сигурност.
Заслужава си- не се лишавай от това удоволствие.

# 24
  • Мнения: 7 474
Не е задължително, но е интересно и едно успокоение в повече  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Не е задължително, но е интересно и едно успокоение в повече  Peace

 Peace
Аз ходих и не съжалявам.

# 26
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз ходих и въобще не съжалявам , ако имаш желание отиди  Peace

# 27
  • Мнения: 46
Вече си записах час в МЦ Фемина при д-р Димитрова.Аз искам само да знам,че бебо е добре и се развива нормално.Ако имате др.предложения,ще ги прочета и тях,защото моя лекар нищо не ми е казал за тези изследвания.Благодаря на всички.

# 28
  • Мнения: 961
Изобщо не е важно за извършването на диагностика. Иначе фетална морфология е добре да се направи, няма никакъв проблем да е на 2 Д ехограф.
По-важно е задмониторното устройство да е добър специалист. Тогава и на 2Д ще види добре бебто. 3Д и 4Д са за кеф на родителите. За информация, дори на Фетална морфология гледат бебето на 2Д първо и после включват на 3Д и 4Д.
Но пък изживяването си е тръпка, така че, ако можеш да си го позволиш, го направи.

Само да те предупредя за д-р Димитрова, защото аз бях при нея за ФМ. Ако не й кажеш още преди прегледа, че искаш 3Д и 4Д и да ти направи запис на прегледа, ще се простиш с тези неща. Аз не знаех, че трябва предварително да кажа, мислех, че записва, докато ме преглеждаше, и исках най-накрая да превключи на 3Д, но тя ми каза, че прегледът вече е приключил - трябвало да кажа по-рано. А колкото до продължителността на прегледа - беше точно 5 мин, вместо, както пишат други мами - 20-30 мин. За което чинно си платих 50 лв. Е, мерси, предпочитам си моята лекарка с 2Д УЗ, което ми отделя всеки път поне по 15 мин.

# 29
  • Мнения: 219
Здравей, наистина паричките си ги бива - от 50 лв започва прегледа, ако се съмняваш за нещо, отивай, не се колебай, аз имах съмнения и ходих за всеки случай да се огледа подробно плода.
Но, както чета в горните постове - наистина  2д видеозон си е добър също, съгласна съм с това мнение, както и че трябва добър оператор, да си разбира от работата, в противен случай ще те претупа. 
Общо взето  личното ми мнение е, че е една стахотна печалбарница износването на едно бебенце. За съжаление, масово е така, за раждането също.

Общи условия

Активация на акаунт