Еклери със ванилено-сметанов крем!

  • 22 579
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моите се надуха супер и точно след 5 минути спаднаха още преди да са се зачервили, т.е. преди да изключа фурната въобще.

много ме е яд. едните ще успея да напълня, но втората тава за нищо не става, не само че спаднаха, ами и от към дъното се вдлъбнаха  #Cussing out
ти бива, ама чак пък толкоз ми идва в повече.

няма да споменавам, че от яд и крема стана на г**  Crossing Arms

в стачка съм  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Страхотно изглеждат! smile3501 Трябва да се опитат. Grinning

Откога се каня да правя еклери, ама много сложно ми се вижда. Blush

# 17
  • Мнения: 3 674
asyalein,...а това със спаденто е доста неприятно  Confused А за крема, защо не ти се получи?  newsm78

Сметаната стана ли ти  пухкава като я разби? Изчака ли ванилиния крем да изстине?  newsm78

А тестото бърка ли го поне 5 минутки на котлона?

 Питам те за да видим защо така се е получило?  Thinking

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 23:41 от ЧервеноВинце

# 18
  • Мнения: 110
Перфектна рецепта, поздравления на авторката, но честно казано ,аз лично предпочитам ако ми трябват да отида да си ги купя.Не мога да си представя ,че трябва да прекарам часове в кухнята, а после да мия чиннй, о, не.Това не е за мен.

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ЧервеноВинце  - и на твоите рецепти съм фенка,точа лиги тук по никое време .Само да ми напрявят кухнята,веднага запрятам ръкави да ги правя. Hug

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein,...а това със спаденто е доста неприятно  Confused А за крема, защо не ти се получи?  newsm78


тестото стана редичко и добавих малко брашно.
аз и друг път сам правила еклери и знам какво трябва да е тестото.

сега обаче имам брашно тип 405 и никоя бг рецепта за сладкиш не става... Rolling Eyes

та еклерите се надуха перфектно във фурната, утроиха се и след 3 -4 мин. вече бяха люспи.  #Cussing out

сметаната се разби перфектно и като добавих крем и всичко се втечни.  ooooh!

сега сам наредила по чаши ред еклери тип мекички, ред крем и така ще си ги изядем на попара.  Blush

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ох, няма начин да не го пробвам това нещо  Whistling Звучи страхотно просто...

# 22
  • Мнения: 295
Ще се пробват във най скоро време.   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 202
Веднага рецептата се записва в тефтера и скоро определено ще се пробва ! Peace
Благодаря затова , че толкова нагледно си показала рецептата . Така ми изглежда много лесна а и ще зная какво трябва да се получи!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 674
asyalein...да , сигурно защото тестото е станало редичко. Крема ванилиния  трябва да е доста гъстичък.

Иначе като се смесят,  сместа се  втечнява малко, но после  веднага тярбва да се  сложат в хладилника.

 Съжалявам че така се е получило... Rolling Eyes

Аз ще допълня в рецептата, че кремовете като се смесят малко се втечнява, но в  като престоят  еклерите в халдилник, се стяга.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein...да , сигурно защото тестото е станало редичко.

тестото си беше на топка докато го вариx, просто сложих повече брашно.

незнам защо спаднаха при печенето, ама се ядосах Twisted Evil

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78

# 28
  • Мнения: 3 674
Снимките са страхотни, потече ми лигичката  Blush
Уф, ма ми се виждат сложни, а пък и asyalein да не се справи, сигурно са доста сложни  Tired

ти пък нищо не каза!!!! Sunglasses
аз съм правила и преди еклери, истината е, че 2 пъти съм правила у немско и 2та пъти бяха неуспешни.

незнам защо така се получава. може би не трябваше да намалям фурната. newsm78


Пробвай да не намяляш фурната...ама се стархувам да не би да  се изпекат отгоре, а вътре да останат сурови?  newsm78

Аз я намалям... Rolling Eyes

# 29
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Нали не си я отваряла фурната.

Общи условия

Активация на акаунт