Хидроцефалия - установена по време на бременността

  • 12 843
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 232
Аз искам също да кажа , ако може при повече специалисти да мине дори и за ФМ.Не искам да оспорвам кой е най-добър защото всеки прави грешки, само ще кажа  личният си опит .Бях при д-р Марков в мед. център Фемина, той ме гледа за всички маркери уж и не видя маркерите за Синдром на Даун при малкият, въпреки, че видя бяла точка на сърцето(което впоследствие се оказа предсърдният дефект) нито ме прати на БХС, нито при друг специалист....За д-р Томова също знам поне три  случая при които не е засекла маркерите за даун синдром(знам , че тук става въпрос за друго), само искам да кажа , да не се хващат само за едно мнение, а ако имат възможност да обиколят няколко специалисти.А ако недай Боже се окаже с хидроцефалия, нека разберат преди да вземат решение, колко е тежка и дали ако веднага след раждането се сложи клапа какви са шансовете за развитие на детенцето....тъй като в 7ми месец вече не е аборт, а  раждане , но в случая точната дума ще е другаSadОт сърце желая  живо и здраво бебче. Hug

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 20:42 от Deja Vu

# 16
  • Мнения: 4 915
Wolf, много "правилен" ти е въпросът. И мен споменатият израз ме впечатли.  Confused

Deja Vu, абсолютно си права за специалистите и мненията им. Не трябва човек да се примирява с 1-2 отговора, и да приема авторитета на даден доктор за предопределящ абсолютната, крайна и неоспорима диагноза. Лично моето мнение е, че трябва да се проучва повече, да се търси много информация, и повече мнения...Но вие най-добре знаете това...

Бебенцето иначе изглеждало абсолютно здраво...В 7-ми месец наистина си е раждане.  Sad Не бих искала да си представям да няма никакви шансове.  Sad

# 17
  • Мнения: 252
Какно разбира докторката под прекъсвани на бременността в началото на седми месец?
Въпросът ми е абстрактен, няма връзка с конкретната майка и бременност.

Прекъсване  на  бременността в  31 седмица  и на  мен  ми предложиха същото , сед  като тогава  се видя проблема  на София !!!  Shocked  Shocked   Shocked
И като  ми го предложиха  ме  предупредиха  , че можело детето "да  продиша"  Shocked  Shocked
И до ден днешен се  питам някои доктори сърца  имат  ли или вече  от  толкова болни хора са станали безчувствени и студени  Cry  Cry  Cry

Съжалявам за  офф-а , ама  не  можах да си сдържа чувствата.

Успех за  бебенцето  Praynig  Praynig  Praynig
Аз ходих  при доц. Томова. Тя  ме  прие  два пъти , почти веднага след като й се  обадих. Няма да  чакате  , ако кажете  , че  се  отнася за бебенце с  проблем.

# 18
  • Мнения: 317
Представям си притеснението на майката... Проблемът е, че при хидроцефалията трудно могат да определят уврежданията дори когато детето е родено, а за преди това: не зная, едва ли някой може да каже какви са шансовете на детето, дали и колко увреждания ще има. Моят син се роди, след това се откри хидроцефалия (освен останалите проблеми) и въпреки че 4 месеца изкара в неонатологични отделения и след това продължи да бъде всекидневно преглеждан от педиатри, и след направени многобройни прегледи от какви ли не специалисти, все още никой не може да направи прогнози.... 3 месеца при нас прогнозите бяха, че детето няма да оживее или просто ще вегетира. Е не познаха, поне засега. С това искам да кажа, че наистина трябва да се направят много консулти, и сигурност никога не може да има....
Знам обаче за няколко случая на установена хидроцефалия по време на бременността, която се оперира след като детето се роди и направи 3 кг. - правени са такива операции в Св. Иван Рилски. Какво е след това състоянието на децата не зная, може да се разговаря с неврохирурзите, но те, както знаем, не са особено разговорливи... Макар че и тази информация едва ли ще е толкова значима: и 1 на 100 деца да оживява и оздравява при определени заболявания, това може да е моето дете...

# 19
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен...когато прочетох написаното горе...спомените които се опитвам да забравя от преди 6г, но не мога нахлуха в главата ми с бясна сила...Синът ми е с вътрешна хидроцефалия...вродена...откриха му я две седмици преди да се роди...и си представям как се чувстват родителите...просто защото и аз съм минала по този път...видях, че много хора са писали и за това и няма да се повтарям...но ако има още някакви въпроси, можете да ми пишете и на мейла...него го отварям всеки ден:
oresharska@gmail.com
стискам палци, а на родителите казвам да не се отчайват! да, синът ми има своите проблеми, но е невероятен и не го сменям за нито едно друго здраво дете...грижите и проблемите са много...пътят е ужасно трънлив...но аз не бих променила решението си да задържа дсетето си при мен 6г по-късно...а за аборт в 7м? нима е разумно това???
съжалявам, че не съм многословна...но простотиите от страна на лекари от рода оставете го в дом млади сте от това чудо човек няма да стане, кухо безмозъчно същество...наслушала съм се на такива коментари и ми се искаше на времето да наредя всички такива ... не мога да кажа хора на такива ... и да ги разстрелям...просто защото никой няма право да дава определение кой е безмозъчен и кух и кой не е...тене са господ...само той знае /ако го има де/ кой какъв ще бъде след години...

# 20
  • Мнения: 4 915
Мили хора, благодаря ви много за подкрепата и участието в темата. Колкото и да е трудна тя за вас, дадохте ценни съвети и показахте съпричастност.
Родителите я четат, но им е трудно да вземат участие...

За съжаление нещата не се развиват никак добре.  Sad  Sad Консултирали са се с още специалисти.

Не искам да навлизам в подробности, защото са болезнени за младото семейство.

Желая им кураж, сили и късмет.

А на ВАС Ви благодаря от сърце и най-искрено ви желая повече успехи, много Вяра и по-малко тревоги.    bouquet   bouquet
 

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
изключително много съжалявам ...
продължавам да тая надежда
на семейството желая сили да се борят и сполтеност и много любов - тя ще ги спаси в този тежък момент
ВСЯКО решение което вземат ще е правилното и най-доброто...
прегръщам ги виртуално и ще се моля за тях и бебчето...ще се надявам на чудо

# 22
  • Мнения: 67
zdraveite,bqh v 8 mesec  bremenna(parva bremenost) i otkriha,4e beb4o ima problem.Samnqvaxa se za sindrom na daun.Hodih kade li ne,4ak v 4ujbina,tam me posavetvaha da otida pri d-r Mazneikova.Tq otre4e,4e e daun,posavetvame da rodq.rodih na 17 dek-2007,na 4-q den premestiha beb4o v Pirogov.Na 21-q den q operiraha malkata(hodrocefaliq)postviha klapa.Prez tezi meseci ne spqh,postoqnno misleh kakvo 6te stane.JELAQ KASMET NA VSI4KI.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 16:04 от sis79

# 23
  • варна
  • Мнения: 101
чета със сълзи на очи и се надявам малкото бебче да е добре искам да кажа само на младото семейство да събира сили и да мисли само за добро Търсете повече мнения от спец. но и за жалост те не могат да придвидят с 100% състоянието в което се намира бебенцето нито какво точно ще е то след време.

# 24
  • Мнения: 495
Прочетох темата.Не мога да дам никакьв сьвет за сьжаление.Направи ми впечатление,че някои от вас сьветват да се направи фетална морфология.Аз незнам какво е това изследване,а сега сьм бременна в 3мес.Бихте ли ми обяснили.Понеже не пиша по темата,моля на лични.Благодаря.

# 25
  • Мнения: 1 710
 Hug Дано намерят сили в себе си да продължат и вземат най-тежкото и мъдро решение на света.
Момичета, благодаря ви, че сте толкова бързи и отзивчиви - това са моментите, в които ми е хубаво че ви познавам, макар и някои виртуално и си напомням, че има смисъл в този форум.  Hug

# 26
  • Мнения: 67
Ne iskam da bezpokoq mai4etata,za tova koeto pisah.Iskah da razkaja moqta istoriq.Sega da6terq mi e na 9 meseca i polovina,za sega vsi4ko pri nas e nared.Dai boje,vse da sme dobre i vsi4ki de4ica da sa jivi i zdravi.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 754
Каква е тази родова травма бе хора?За какво става на въпрос?

# 28
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Каква е тази родова травма бе хора?За какво става на въпрос?
И аз това се чудя. Моя мьник е на 1г и 4м с епилепсия и хидроцефалия ,която ми казаха,че е в следствие  на прословутата родова травма. Спорд мен това е начина им да кажат,че някой неЩто и някога е сгафил по време на раждането

# 29
  • София
  • Мнения: 2 262
Темата е от февруари, не виждам някой да е писал после как се развиват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт