Поза при сън при бременност

  • 26 663
  • 129
  •   2
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз по принцип спя по корем и ми беше много трудно да свикна да спя настрани.По гръб наистина не е препоръчително,особено в ''големите'' месеци.Най-добре спи на ляво.

# 46
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Аз все още спя по корем, но с всеки изминал ден е по трудно. Все още съм в начална бременност и вече се пробвам да спя и настрани, ноооо ми е много трудно. Ще видим нататък  ooooh!!

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз знам, че не трябва да се спи по гръб, а наляво. Аз и без това спях на ляво, защото ми беше най-удобно.

# 48
  • София
  • Мнения: 928
Спях настрани  Peace Но аз и без това си спя така. Знам, че на ляво е по-добре за бебчо.

# 49
  • Мнения: 4 335
Аз спя и ня двете страни,по грьб не ми е удобно,но за прьв пьт 4увам,4е е по-хубаво да се спи на ляво.Мен по ве4е ме рита бебо то4но когато се обьрна на ляво и аз си мисля,4е нещо го натискам Thinking

# 50
  • Мнения: 371
Аз спя настрани или по гръб Peace

# 51
  • Мнения: 4 621
Винаги съм спяла на страни Hug

# 52
  • Мнения: 2 131
И на мен ми бяха казали, че най-добре е да се спи на лявата страна. То всъщност с големия тумбак на мен хич не ми беше удобно да спя по гръб.

# 53
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 992
Никога не съм могла да спя по гръб, така че това не ми е липсвало. Виж, още си мечтая да спя по корем (не става, кърмя).
Спях на една страна, по-често на дясната. Знам, че е по-добре наляво, но како не мога да заспя така  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 326
Откакто съм бременна и имам корем аз, а покрай мен и мъжът ми спим на ляво, с възглавница между краката. Има и логично обяснение, защо е по-добре да се спи така: "От дясната страна в тялото на жената върви голям кръвоносен съд, който извежда кръвта от матката, от плацентата и от долните крайници - т. нар. долна куха вена. Когато лежите по гръб или надясно, матката ви притиска тази вена и индиректно нарушава храненето на плода. Лежете на лявата си страна! Това улеснява с 30% храненето на плода, намалява отоците и е единственият начин да успокоите маточните контракции без медикаменти."

# 55
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Аз спях на една страна с възглавница между краката  Laughing

И през първата бременност спях така и сега през втората пак така, но спя обърната на дясно, на ляво не ми е удобно!  Peace
Вижте какво намерих в мрежата по темата :

Бременност и сън
30 октомври 2007
 

За важността от съня много е изписано и изговорено, но малко се обръща внимание на съня на бременните дами. www.sleepfoundation.org и doctorbg.com съветват:

1. В първото тримесечие спете на лявата си страна! Така ще подобрите кръвообращението около плода и бъбреците си. Избягвайте да лежите дълго по гръб.


2. Пийте много течности през деня, но не и непосредствено преди лягане!


3. За да предотвратите стомашните киселини, избягвайте пикантните, киселинни (като доматите) и пържените храни. Ако това не помогне, опитайте да спите, като поставите главата си на няколко възглавници.


4. Редовните упражнения ще Ви помогнат да се почувствате тонизирани, ще подобрят кръвообращението Ви и ще предотвратят схващания на краката.


5. Опитайте да хапвате по мъничко, но по-често! Така няма да се създаде излишна тежест в корема Ви.


6. При възможност и желание използвайте специалните хапчета за сън за бременни – те са безвредни за Вас и детето Ви!


7. Подремвайте си и през деня! Според скорошно изследване 51% от бременните жени обичат да поспиват по час-два.


8. Реалаксирайте! Опит за йогийска релаксация и някои леки дихателни упражнения могат да Ви накарат да се почувствате отпочинала и свежа! Топла вана или душ преди сън също.


9. Ако страдате от безсъние по време на бременността си, задължително се консултирайте с лекар!




# 56
  • Мнения: 4 335
Добре де,ама не ви ли изтрьпва страната на която спите newsm78Аз така изтрьпвам,4е няма как да не се обьрна,вси4ко запо4ва да ме боли Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 4 784
Ембрионалната поза, т.е. настрани, ми беше най-удобна. Изтръпва, ама кво да прайш - търпиш. Особено към края всичко ми изтръпваше както и да легнех.

# 58
  • Мнения: 961
По гръб не е добре да се спи. Можеш да спиш настрани, като наляво е по-препоръчително. Разбира се, че страната, на която спиш, ти изтръпва, но затова имаш 2 възможности - наляво и надясно. Сменяш страната.

Колкото дали може да се навреди на бебето при спане настрани - ами, по корем не може, по гръб не може, ако и настрани не може, как изобщо ще спим? Не, настрани като спиш не можеш да навредиш на бебето.

# 59
  • Мнения: 728
Аз и да исках по гръб не можех да спя. Корема така ми тежеше.. и едва дишах, също и кръста ме болеше.
Спях на една страна, слагах горния карак на една възглавница, а с друга по-малка подпирах корема си.

Общи условия

Активация на акаунт