брат и сестра

  • 5 124
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 682
Момичета, намесвам се в темата, за да попитам : Това жилище не се ли води и семейно, тоест може ли без съгласието на жена си да го продава, въпреки че е на негово име?

# 17
  • Мнения: 4 965
Момичета, намесвам се в темата, за да попитам : Това жилище не се ли води и семейно, тоест може ли без съгласието на жена си да го продава, въпреки че е на негово име?

Нали затова вече няколко пъти се пита в темата.
Ако е негово (получено преди брака или наследство) - има право да се разпорежда с него само той.
Ако е придобито по време на брака - тогава се води семейно и е необходимо съгласието на майката.
Но децата нямат нищо общо (освен ако не са малолетни или жилището е съсобственост - купено съвместно или преписано на бащата и на децата и подобни).

# 18
(особено ако си над 18 г.).

Което е доста съмнително, съдейки по правописа, начина на изразяване и т.н. косвени фактори



Ох ай де да не се обиждаме!!!!!
Как се изразявам и какъв ми е правописа?????
Ти да не мислиш че се изразяваш много добре и много точно!
Ха ха ще ми прави забележка на мен????
Нито питам какъв ми е правописа нито как се изразявам!!!!!
Ай де че много психоложки станахте!

# 19
# 20
  • Мнения: 4 841

Ох ай де да не се обиждаме!!!!!
Как се изразявам и какъв ми е правописа?????
Ти да не мислиш че се изразяваш много добре и много точно!
Ха ха ще ми прави забележка на мен????
Нито питам какъв ми е правописа нито как се изразявам!!!!!
Ай де че много психоложки станахте!

Не те обиждам - къде видя обида? Сама се обиждаш - с пускането на подобна тема в няколко форума, с дребнавите си уточнения, дори и с това, че преди да пуснеш темата можеше да попрочетеш и на други места, освен в "гуглето" или да се консултираш срещу минимална сума с адвокат. Нали знаеш - кой каквото си направи, никой друг не може да му направи. По-добре спри да пишеш, достатъчно се изложи. Приятелски съвет е това, не забележка. Забележки е трябвало да ти пишат в основното училище.

Ето малко от другия форум:

Цитат
Здравейте,искам да попитам нещо опитах се да го намеря в гугала но не можах!
Така:Имаме апартамент двама живи родители и аз и брат ми,Апартамента е на баща ми на имато!
Искам да попитам той може ли да го продаде без наше съгласие,или да го препише на единя от нас без другия да се е съгласил!
Мерси предварително!

Цитат
Оххх значи ние с брат ми сме ,,мишки,, така ли да разбирам?
Значи той може да ми остави на улицата и двамата в такъв случей????

Без коментар.

# 21
Така значи тези форуми за точно за това!А не ти да ми казваш къде и кога да пиша!!!
Имам право да пиша където си поискам!
А това за основното училище можеш да го казваш на децата си но не и на мен!
За мен има кой да отговаря.Така че си гледай твоето чудо!

# 22
  • Мнения: 4 965
Така значи тези форуми за точно за това!А не ти да ми казваш къде и кога да пиша!!!
Имам право да пиша където си поискам!
А това за основното училище можеш да го казваш на децата си но не и на мен!
За мен има кой да отговаря.Така че си гледай твоето чудо!

Споко. Ще те баннат скоро.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 155
Момичета, намесвам се в темата, за да попитам : Това жилище не се ли води и семейно, тоест може ли без съгласието на жена си да го продава, въпреки че е на негово име?

Нали затова вече няколко пъти се пита в темата.
Ако е негово (получено преди брака или наследство) - има право да се разпорежда с него само той.
Ако е придобито по време на брака - тогава се води семейно и е необходимо съгласието на майката.
Но децата нямат нищо общо (освен ако не са малолетни или жилището е съсобственост - купено съвместно или преписано на бащата и на децата и подобни).
Семейно жилище е различно от лично жилище!
Когато личното жилище е и семейно, то разпореждане с него може да се извърши само със съгласието на другия съпруг. А ако липсва съгласие - с разрешение на районния съд и то ако не е във вреда на децата и семейството.

# 24
  • Мнения: 725
 newsm78 newsm78
 хем н.......а ,хем и обидчива....
 мило момиче, форумите са затова да задаваме вьпроси ,да споделяме грижи и трябва да се придьржаме кьм добрия тон, а не да се обиждаме
тук има много момичета, които могат да ти помогнат сьс сьвет,не е нужно да бьдеш толкова рязка и нападателна.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 105
newsm78 newsm78
 хем н.......а ,хем и обидчива....
 мило момиче, форумите са затова да задаваме вьпроси ,да споделяме грижи и трябва да се придьржаме кьм добрия тон, а не да се обиждаме
тук има много момичета, които могат да ти помогнат сьс сьвет,не е нужно да бьдеш толкова рязка и нападателна.


Много грубо.
Момичето е питало в няколко форума именно, за да й се дадат мнения, в което аз лошо не виждам. Ако трябва да сме честни, вие я нападате и сте резки с нея.
А твоето изказване няма да коментирам, освен ако не желаеш да споделиш от къде знаеш дали е н.......а!

# 26
  • Мнения: 750
newsm78 newsm78
 хем н.......а ,хем и обидчива....
 мило момиче, форумите са затова да задаваме вьпроси ,да споделяме грижи и трябва да се придьржаме кьм добрия тон, а не да се обиждаме
тук има много момичета, които могат да ти помогнат сьс сьвет,не е нужно да бьдеш толкова рязка и нападателна.


Съгласна съм и не смятам, че е грубо.
Към авторката- Уважавайки членовете на форума, от които ти искаш да ти обърнат внимание и да те посъветват, би трябвало да изложиш малко по-смислено и грамотно написано проблема си   bouquet

# 27
  • Мнения: 4 965
newsm78 newsm78
 хем н.......а ,хем и обидчива....
 мило момиче, форумите са затова да задаваме вьпроси ,да споделяме грижи и трябва да се придьржаме кьм добрия тон, а не да се обиждаме
тук има много момичета, които могат да ти помогнат сьс сьвет,не е нужно да бьдеш толкова рязка и нападателна.


Съгласна съм и не смятам, че е грубо.
Към авторката- Уважавайки членовете на форума, от които ти искаш да ти обърнат внимание и да те посъветват, би трябвало да изложиш малко по-смислено и грамотно написано проблема си   bouquet

 newsm10

# 28
  • Мнения: 15 237
би трябвало да изложиш малко по-смислено и грамотно написано проблема си   bouquet

То липсата на проблем май поражда спора. Поне на мен не ми е ясно какво иска авторката, а и като гледам, отделя повече време да се изяснява правописа, изказа ..... от колкото да си каже исканията.

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Честно казано освен нападки към авторката друго не видях в тази тема.
Толкова не се намери някой който да разбира от тези неща и да й даде отговор какво да направи за да не остане на улицата с майка си и брат си.
Първо на първо не знаем дали апартамента е придобит преди брака. Защо още първите отговори са че тя ще остане на улицата и така е редно.
Ако апартамента е придобит по време на брака баща й не може нищо да направи сам с него. Трябва и съгласието на майка й.
Ако е придобит преди брака е редно ако има някакъв вариант да го запазят да го кажем на момичето.
Представете си че бащата е алкохолик-побойник който ги тормози редовно а сега е решил да ги остави на улицата като продаде апартамента и го пропие.
Защо всички нападнахте момичето че видите ли иска да вземе имота на баща си без да има право на него.
Ако някой разбира от тези неща нека се изкаже.
Другите дето нищо не им разбират тиквите от имоти и са влезли тук само за да се заяждат и да обиждат авторката се показват с по-ниска интелектуална култура от обекта на обидите си.
А това дето била пуснала темата в няколко форума на вас какво ви дреме? Притеснена е и иска повече хора да разберат за проблема.
И без това като отсее глупостите като тези тук от всяка своя тема ще останат доста малко читави отговори.

Общи условия

Активация на акаунт