Печен патладжан

  • 10 533
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
В загрят тефлонов тиган слагам пилешкото месо, нарязано на хапки. Като се зачерви, слагам патладжаните, чесъна и сметаната. Задушавам няколко минути. Накрая поръсвам с черен пипер и босилек. Приготвянето отнема 15-20 минути.
Довечера ще опитам вариант с телешка кайма и понеже е по-мазна от пилешкото, мисля да заменя сметаната с извара.
Много благодаря!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
инеса, сготви ли патладжаните?

Моите се оказаха нарязани на ленти - идваше ми направо да разцелувам свекърва ми!
Задуших каймата с лук, чесън и ситно настъргани моркови. Добавих извара и подправки. Изсипах я в тава между два пласта патладжани. Отгоре настъргах кашкавал и мушнах във фурната. На вид е много добро, а довечера ще знам и дали е вкусно.

# 17
  • София
  • Мнения: 312
Аз също имам опечен, обелен и замразен патладжан и единственото което харесвам (не че не съм пробвала и мусака, лодки и прочее, но не им харесвам вкуса) е както ти е писала и Leo.
След като го размразя и отцедя разбивам патладжана с ножа на миксера, салагам майонеза, смлян чесъни и счукани орехи. И сол естествено. Понякога добавям и малко сметана или извара. Придават по-мек вкус.
Става екстра за мезе.

# 18
  • Мнения: 483
Майка ми, която скоро се върна от Италия, днес ме почерпи с интересна италианска гозба. Патладжани (печени или варени), в нашия случай бяха варени от фризера, се смилат с хляб, риба тон, яице и подправки и се омесват кюфтенца, които се запичат във фурната. Може рибата да се замени с колбас по избор. Ако представлява интерес, утре ще се обадя на майка ми, за точните съставки и пропорции.
Ах това направо ме впечатли Heart Eyes Joy
Още утре ще експериментирам Mr. Green

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
инеса, сготви ли патладжаните?

Моите се оказаха нарязани на ленти - идваше ми направо да разцелувам свекърва ми!
Задуших каймата с лук, чесън и ситно настъргани моркови. Добавих извара и подправки. Изсипах я в тава между два пласта патладжани. Отгоре настъргах кашкавал и мушнах във фурната. На вид е много добро, а довечера ще знам и дали е вкусно.

Вкусно звучи! А беше ли?  newsm78

# 20
  • Мнения: 655
ами аз винаги ги слагагам опечените  на филии патладжани в едно голямо плато и ги поливам със смес-кисело мляко,майонеза,чесън и натрошено сирене.но и другите които четох са  Simple Smileмного интересни

Общи условия

Активация на акаунт