Примерна Дюканка станах аз и със спам не чуваш вече моя глас - 81 тема

  • 41 022
  • 942
  •   1
Отговори
# 885
  • Варна
  • Мнения: 618
Вещи, моля те, изкарай бухалката или тигана и хуууубаавоо ме  .....  Embarassed
Последните дни се улях! Заради тъпопото главоболиие, развалих всичко. Мотивация + воля= 0 Отчаях се нещо и повлякох крак към непозволени неща. Много ми е трудно да се върна пак в режима, омръзнаха ми меса, яйца, млека и всичко режимно. Искам разнообразна храна и плодове.
Знам, че ще ме укорите, на това се надявам.  Sad Необходима ми е мотиващия, да се надъхам, че нещата ще се получат този път. Замислям се да направя една седмица почивка ли или аз не знам ве4е.
Оплакох се, съжалявам ако съм Ви досадила!
 Hug Heart Eyes  bouquet

# 886
  • Мнения: 352
Сънче, стархотно изглеждаш и сте чудна двойка   bouquet

Дамаянти, аз започнах от 106 и не съм правила 10 ударни, защото трявба да с под лекарски контрол, кето предполага изследване на кръв и урина и мерене на кръвно, а и основните килограми се свалят във втора фаза.  Ти си знаеш, но все пак внимавай  bouquet Hug и относно въпроса ти за колко време ще свалиш килограмите,  ето какво пише Дюкан по този повод дано малко те успокои

Цитат
КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА ТРАЕ СМЕСЕНИЯТ РЕЖИМ?

   Смесеният режим е сърцето на плана Протал. Нему се пада, след мълниеносното начало, осигурено от ударния режим, да ви заведе до желаното тегло. При случай на подчертан обезитет и на свръхтегло от двайсет килограма, можете, ако всичко друго нормално, да свалите тези килограми за 20 седмици смесен режим, тоест за около пет месеца.
   При по-тежки случаи:
   • психологически причини - слаба воля, недостатъчна мотивация;
   • физиологични причини - генетично предразположение към затлъстяване;
   • причини, свързани с многократни провали в миналото;
   • при жените - труден предпубертет с нередовен мензис, бременност и главно предменопауза, менопауза и по-специално зле започнато хормонално лечение.
   При всички тези случаи теглото се сваля по-бавно и изисква по-специални мерки. Но дори и при тях резултатите от ударния режим са все така забележителни, както и скоростта на отслабването през първите две или три седмици, което разбива всяка съпротива и всички латентни задръжки и води до загуба на 4 - 5 килограма.
   От тук нататък старите демони могат отново да се появят и да убият скоростта ви.
   • Индивидът със силно предразположение към затлъстяване ще слезе за около месец под летвата на седмичното кило и ще поддържа приемлива загуба от по 3 кила месечно в продължение на два до три месеца, което, прибавено към първоначалното отслабване, дава около 15 свалени килограма. На този стадий месечната загуба още ще намалее и ще се задържи на около 2 кг, дори 1,5 кг. Въпросът, който се поставя, е прост: струва ли си? Най-често отговорът е „не". Затова, освен при особени случаи - заплаха от диабет или тежка и неподлежаща на опериране артроза, или сериозни лични причини, - за предпочитане е да не се настоява, за да не се накърни постигнатият резултат, а да се премине към третата фаза - на запазването на теглото, и да се изчакат по-добри дни и успокояване на организма, за да се постигне първоначално поставената цел. Равносметка: 15 свалени килограма за 4 месеца смесен режим.
   • Слабо мотивираният или слабоволев пациент е в по-трудна ситуация. Той също ще свали 4 или 5 кила и изкушенията и отпускането скоро ще се появят. В най-добрия случай, ако близките настояват и ако получи помощ, главно от лекар, той може да се надява на допълнителна загуба от 5 кила за 5 седмици и спешно да премине към третия период - на запазването на теглото, и след това към периода на окончателната стабилизация с един ден седмично диета от чисти белтъчини до края на живота. Равносметка: 10 свалени килограма за два месеца и половина смесен режим.
   • „Ваксинираният" със зле избирани или зле спазвани диети ще намери в Протал мечтания режим. Ударната фаза и през него ще премине като булдозер, прегазвайки всяка съпротива. И той ще се зарадва на първите 5 кила, свалени за три седмици, но ще може, ако стриктно се придържа към указанията на плана Протал и към четирите му последователни и свързани режима, да продължи да слабее, за да загуби 20 килограма за шест месеца смесен режим, ще рече, както и при лесните случаи, тъй като ваксинирането се отнася само до смесения режим, но не и до режима на чистите протеини. Трябва да се знае, че изпълнението на плана Протал може да се започне и повторно, без голям риск от привикване, тъй като към чистите протеини не може да се привикне.
   • Жените с хормонални проблеми, споменати погоре, са най-онеправдани от физиологията си. При тях съпротивата срещу режима е такава, че дори първите килограми, толкова лесни за сваляне при всички останали категории, могат да им създадат трудности. Затова за тях е крайно важно, преди да се заловят с плана Протал, да внесат ред в хормоналното си състояние. А това е от компетенцията на гинеколога или на общопрактикуващия лекар. Във всеки случай те трябва да знаят, че напълняването по време на менопаузата не е фатално, че наистина съществува труден период, но той трае не повече от шест месеца до една година, а хормоналното лечение, ако го проведат добре, започвайки от малки дози, за да стигнат постепенно до полезната доза, е често най-доброто средство за ефикасно отслабване. Равносметка: без специализирана помощ с оглед на постигане на хормонално равновесие свалянето на 20 килограма може да продължи цяла година и да се изживее като истинско мъчение, но все пак има жени, които успяват. С помощта на специалист, който да подбере естествените хормони, и с понякога необходимата употреба на антиалдостерон, който улеснява елиминирането на вредните вещества, двайсетте кила могат да бъдат свалени за 6 - 7 месеца смесен режим.

# 887
  • София
  • Мнения: 6 743
Marini, до колкото аз разбрах в 3 фаза може да хапнеш на галавечерята, но с мярка  Hug Всеки сам преценява дали да яде или не, но сигурно е трудно и страшничко след толкова лишения и постигната метча да започнеш да ядеш тези неща  Hug

Дивана , благодаря ти  Hug Аз съм овен обаче и един ден няма да ми се опре, а и аз не знам колко съм свалила и дали ще сваля още и утре, но...надеждата умира последна  Hug

Катя_73 - благодаря ти!!!   bouquet  Hug   bouquet  Hug

А аз понеже фотошопствам малко, реших да изненадам Вещи и и направих един нов аватар   Mr. Green  Вещиииииии, заповядай :


В допустимите за форума размери е, ако не знаеш как да го сложиш, а искаш  - пиши  Hug

# 888
  • София
  • Мнения: 6 743
Дивана, уча графичен дизайн в един колеж - реших да се преквалифицирам тотално на почти 33 годни.Дано ми се отвори парашута.Така ме влече в тази насока  Blush

Извинявайте момичета за офф-а  Embarassed

# 889
  • Мнения: 171
Дидочка, дори и да ти набием клинците се съмнявам, че с това ще помогнем. Ако този режим не ти идва отвътре, по-добре не се мъчи. Не смятам, че е удачно да го почваш и спираш когато ти омръзне. И човека си е казал - прави се веднъж, затова го направете като хората.

И на другите момичета, които влизат тук и казват "дайте паролата да се надъхам" искам да им кажа нещо... Да, добре, ще видите чуждите снимки, ще ахнете от страхотните резултати, ще си кажете - щом те могат, значи мога и аз. Да, ама не. Нещата не винаги са устроени така. Тези там на снимките са си провели тяхната война и са я спечелили. Не гледайте чуждите резултати. Ако искате надъхване се погледнете в огледалото, а после си представете как бихте искали да изглеждате. И дръжте на тази визуализация докато не я постигнете. Пътят е отворен, остава само да го следвате. А ако този път не е вашият, просто изберете друг.

Не беше конско. Такива неща си мисля, обаче...
 

# 890
  • Варна
  • Мнения: 618
Кукумявка, не съм от новите, гледала съм снимките, не искам и парола за тях. Режима ми идва от вътре, но нещо се отпуснах и ми трябваше малко подкрепа.
Явно просто не трябваше да го споделям всичко това. Както и да е, ако успея, ще изтрия горния пост, а и този тук. Съжалявам, че въобще го пуснах.

# 891
  • Мнения: 3 640
Дамаянти, Марини, Катя73, благодаря ви, милички!  Hug Карате ме да се изчервявам вече, момичета.  Blush Нали всички дюканки сме много скромни, срамежливи, притеснителни и бързо се изчервяваме...  Laughing
Дамаянти, всички рулца съдържат тези неща, но са разрешени!  Peace
Марини, моторът замина.  Laughing Свалих снимката, защото моторът не е наш и не беше редно да я публикувам без съгласието на собственика му.  Peace А що се отнася до сладкото, наистина не ми се яде. Но ти би могла да си хапваш спокойно на гала вечерите, обаче само по 1 порция, без да си сипваш допълнително.  Naughty Wink

# 892
  • София
  • Мнения: 6 743
Дидочка, аз бих казала да не се отказваш - явно можеш, но нещо ти пречи да продължиш.Може би трябва да работиш в тази насока - психиката си, защото наиситна всичко е в главата  Hug
Преди време работех е един хирург, който казваше "Всички болести са от нерви, само венерическите са от удоволствие" - мисля, че ще разбереш какво искам да кажа  Hug

Кукумявка, ще си позволя да изкажа мнение различно от твоето....Ако си се гледал дълго време дебел, ВИНАГИ имаш нужда от стимул!!!На мен наистина ми действат АДСКИ стимулиращо снимките от албума!Както и лентичките в подписите ви!!Това е много важна психологическа подкрепа и бариера, и благодарение на такива, дребни на глед неща,  помагат!Разбира се, това си е мое мнение  Hug

Сън, аз бих се гордяла, а не изчервявала  Hug   bouquet

# 893
  • Мнения: 171
Знам Дидочка. Това за снимките не беше за теб. Може би го написах така...
А и реших, че ужасно ти е писнало, сама казваш, че искаш разнообразна храна. Както и да е, мога само да те посъветвам да продължиш напред. Не е малко това, което си постигнала. И умората пролетна си казва думата, и проблеми всеки си има. Ако чувстваш, че можеш да продължиш, не се отказвай.
Успех  Hug

# 894
  • Мнения: 128
Dido4ka, не се натъжавай и не бий отбой.
Не съм те следила от колко време си тук, но явно нещата са ти ясни и сегашното ти настроение е просто период на слабост.
Всички сме имали такива моменти.
С теб сме, забрави прегрешенията, от утре 5П и всичко ще си дойде на мястото.
В момент на слабост всеки би казал такива неща. Но сега горе главата - я ни виж колко сме накацали тук - нали не мислиш, че всички сме железни?

# 895
  • Мнения: 111
момичета
 не свалямеее а качваме
 Някои бил ли е така - аз още в ударноно качих 400 гр а той 500
 и сега пак качваме , сега сме ПЗ
 Не ми се харесва нещо работатат
Ако някои има опит да ми пише!

# 896
  • Мнения: 3 640
Дидочка, без такив пораженчески настроения!  Naughty Няма неуспяла дюканка, нали знаеш?!  Hug Ще успееш и ти, само трябва истински да го поискаш!  Heart Eyes
Диди, може би е добре да си пишете менютата всеки ден тук, за да се види защо се получава така при вас. Иначе, нормално е да има леко повишение или най-малкото застой по време на ПЗ.  Peace

# 897
  • Пловдив
  • Мнения: 14 119
Дамаянти, мерси много  Hug  Hug  Hug

# 898
  • Варна
  • Мнения: 618
Дамаянти, Фиона, Сън, благодаря Ви. Моето е моментна слабост и ми трябваха Вашите думи. Благодаря за подкрепата. Тази седмица грипа и главоболието ми сринаха и психиката. Добре, че времето се оправи и се надявам и слънцето да влезе в душата ми  Simple Smile
Кукумявка, писна ми -да. Писна ми от еднообразната храна. Но знам какво представлявам, знам каква искам да стана. Трябваше ми малко помощ да се настроя, да се уверя, че ще успея да устискам докрай, защото всичко това е само за мен и за никои друг.
Дидиживко не се отчайвайте, в ПЗ може да има малко нагоре, но то е временно, а и е само водичка. Wink
Много ми станаха постовете, извинявам се, за което! Желая Ви лека ве4ер. Надявам се утрешния ден да е по-добър за всички ни!

# 899
  • Мнения: 352
Дидочка, не се натъжавай и изгони поръженческите мисли от главата, прочети рецептите, там има толкава интересни неща за  разноообразяване на менюто и всичко ще е ок. Стискам палци  Hug
Сънче, какво изчервяване с тази манекенска фигура Hug

Вещи, с новия аватар си супер, нали няма да използваш метлата да ни биеш с нея  Wink bouquet

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 21:49 от Катя_73

Общи условия

Активация на акаунт