пъпчици от тиква

  • 1 073
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
пъпчиците се появиха   след 15 мин откакто й дадох тиквата
може пък детенцето да е по чувствително и наистина тиквата да е отприщила алергична реакция....най добре някой специалист да те ориентира.Нали?!За твое лично спокойствие!!! Peace

# 16
  • Мнения: 238
Синът ми е с алергия към тиква. Това беше втората храна, с която захраних миналия декември. От есента вече правя три опита досега да въведа тиква, но отново има реакция - обрив по лицето. Отказах се засега и ще пробвам отново следващата есен. Покрай тази алергия ме предупредиха да внимавам много с моркова. Затова не бързах да захранвам с него и го дадох доста след годинката - нямаше никакви проблеми. Съветвам те да не бързаш да пробваш с друга нова храна, изчакай 10 до 14 дни да отшуми алергичната реакция, дори и ако не е от тиквата. Тиква пробвай след 1 или 2 месеца. И ако не си захранила още с морков - внимателно! Всичко разбира се е много индивидуално при всяко дете! Успех Peace

# 17
  • Мнения: 2 746
Добре де, обривът от храна не следва ли да е по цялото тяло? Или поне по коремчето? Моята дъщеричка от няколко дни хапва пюре с тиква и има пъпчици под брадичката, но пък да е от тиквата newsm78
carlinka05, това, че са се появили 15 минути след хапването говори за бурна реакция, което ако наистина беше алергия, не мисля че щеше да се ограничи само с обрив, би трябвало да има и други симптоми.....
А честно казано, до скоро дори не предполагах, че може да има и алергии към зеленчуци като тиква, морков, ябълка Rolling Eyes.Даже не вярвах на колежката ми, която твърдеше, че мъжът и има алергия към магданоз....да се чуди човек с какво да си храни децата.

# 18
  • Мнения: 238
Детето ми е правило реакция към доста храни при захранване, никога не е имало обрив по коремчето или по цялото тяло... досега. И аз преди не вярвах, че може да има алергии към уж безобидни храни. Peace
Пъпчиците под брадичката може да са от лигички, особено при зъбоникнене.

# 19
  • Мнения: 1 049
Няма как да знаем дали обрива е наистина от тиквата или не... защо не я види педито ви? Не всички деца реагират еднакво. Просто следи детето, ако всеки пьт реагира по един и сьщи начин като яде тиква може и да е алергичен. Но може и пьпчиците да са по ред други причини...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт