В деветия сме вече-страхотно е нали,защото дъжд от МАРТенски бебчета ще завали!

  • 9 915
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 308
   Janett, снощи малката правеше нещо подобно, но тя беше будна и на мене ми приличаше повече, все едно се е задавила от нещо. Помислих си, че може да е влаканце от някоя дрешка.

   Целувки на Карина.

# 256
  • Мнения: 13
Kikiniki и аз ще режа хасе, но за нашата спалня. И мисля да го изпера предварително, защото ще го правя, матрка да влиза, като в калъв и трябва да е точен размер.
Galiushka и аз съм от вашия отбор "без мъж почивните дни". Разликата е, че аз ще съм така до петък чак  Sad .
Тази нощ и аз не можах да спя и то без ясна причина. Максимума който успявам да постигна на последък е 3-4 часа на нощ. А и компа не е на подходящо място да го ползвам през ноща и само се въртя и гледам по малко телевизия.
Изчезвам на разходка, че ще пропусна хобавото време.

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Здравейте на всички и от нас!Ние сме си вкъщи от петък.Задържаха ни малко повече в болницата,защото Мария се роди с усукана пъпна връв /няколко пъти й е била усукана около врата/ и затова се наложи 2 дни да е на маска,за да й се доразтворят дробчетата.Беше ми мъчно като я нямаше до мен,но важното е,че е минало и,че вече се оправи и сега се гледаме вкъщи.За раждането ще пиша друг път.
Проблема при мен сега са разранените зърна.Ако някоя мама знае лек освен крема на Авент,Дефламол или мас,или зехтин,моля да сподели,че ми се плаче като дойде време за кърмене.
Сега отивам да лягам,че ми е многоотпаднало и някак си нямам апетит.Родилите мами изпитват ли подобно нещо или ме е хванала следродилната депресия?

ЧЕСТИТО НА ОСТАНАЛИТЕ РОДИЛИ МАМИ И ТАТКОВЦИ!НЕКА БЕБЕТАТА ДА СА ЖИВИ,ЗДРАВИ,ДА РАСТАТ В БЕЗГРИЖИЕ И ВЕСЕЛБА И ДА СА ГОЛЕМИ КЪСМЕТЛИИ ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ!ЖЕЛАЯ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ МАМИ И СКОРОШНО ОСИФЕРВАНЕ НА ТАТКОВЦИТЕ! Laughing

# 258
  • Мнения: 2 132
iliqna22 ако е много зле положението със зърната пробвай с тези силиконовите накрайници. Може и да помогне.

# 259
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте:)
И аз днес съм самичка в къщи и сега ставам Embarassed Моите хора са на Витоша на ски, аз бях вчера с тях горе, но заради мен мъжа ми почти не кара и затова днес реших да поспя Wink Сега закуско-обядвам и след това мисля да започвам да гладя.

iliqna22, много хвалят Лансинох (за този знам , че може да не се отмива преди кърмене, а само да се избършеш) и Гармастан.
KikiNiki, ако не е късно ти препоръчвам да изпереш плата и то на 60 градуса, защото тогава се свива много(7-8 см на метър някъде) Sad

# 260
  • Мнения: 57
Iliqna22, още по-важно от кремчетата- правилно ли ти захапва зърното Мария? аз имах в самото начало проблем с едното зърно, само защото Янес веднъж го беше захапал не като хората. много бързо се разраняват и внимавай. ох, отивам да кърмя, друг повече със съветите.

# 261
  • Мнения: 308
   Илияна22, и аз съм чувала хубави неща за Гармастан. Пробвай и снего. Питай и педиатъра си. Може бебка да суче само от зърното, без да обхваща и отстрани за да си разранени. Относно това че ти се спи. Ето какво прочетох в една книга и ме успокои и мен самата: Секрецията на хормона пролактин се увеличава към края на бременността, като подготовка за храненето на бебето. Той стимулира дейността на алвеолите, където се образува млякото, което може да ви направи сънливи и отпуснати. Нивото на пролактина нараства с кърменето. Е, виждаш, че е нормално. Не се шашкай.    Hug

# 262
  • София
  • Мнения: 211
Привет и от мен  Simple Smile
Днес и аз съм без мъж, но мисля все пак да излезна малко на разходка до близките магазини.
Вчера добре се справих с чистенето- 2 часа чистих, заболяха ме тазовите кости и като му легнах на дивана- само съвети раздавах на мъжо и гледах филми. А той милия до 22.30 върша  Heart Eyes
myran, Janett, много ме развълнуваха разказите ви...Целунете си бебоците от мен!
Започвам да се чудя за епидурална...Ама само да стане въпрос за упойка и всички около мен скачат- много са против и ме бяха убедили, но като гедам май болките са си болки и започва да ме хваща яко шубе  Confused
Айде излизам, че деня си мина!

# 263
  • София...........
  • Мнения: 961
??????? Момичета, тези които си купихте дезинфектанта на Chicco за мебели и твърди повърхности след това бършете ли с влажна кърпа???
Аз напръсках , изчаках пак напръсках и избърсах, но реших да мина с влажен парцал и после като отидох да го изпера такава сапунка падна от него.......... Та вече за 10-ти път минавам с влажен парцал чекмеджетата и почти няма сапунка Sad

# 264
  • София
  • Мнения: 595
И при нас с дезинфектанта беше така. Да не говорим, че даже свали част от боята от вътрешната страна на чекмджетата...

Включвам се набързо за 2-3 реда...
Ние се гледаме, добре сме като цяло...Не знам дали ви пусках снимки, вече не помня нищо  Crazy...но ето я малката тук в деня на изписването ни (в четвъртък): http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221475 Паролата е 18/02/2008

Обръщам се към мамите-как се оправихте с педиатъра? Аз така и не си избрах преди раждането. В петък изивиках педиатърката на колежка, за да види дететнцето следизписването, но тя не работи със ЗК. Сега трябва да си избера от 29-та поликлиника. Препоръчват ми д-р Гочева, и тук във форума много я хвалят, но имала много пациенти и не давала домашни посещения. Мамите от района, избрахте ли вече?

Иначе вече сме с колики  Cry, но минахме на капки от вчера-Еспумизан, та нощта мина спокойно. Още не може да става дума за някакъв режим-храним се на поискване, спим си пак така  Laughing Беба е голямасладурка. Толкова мие хубаво с нея...Направо са ми поникнали крила...А каква енергия имам, направо не знам от къде...Спя по 3-4 часа в денонощието и то на части и се чувствам пълна с енергия... Шевовете вече почти не ме болят...

Поздрави и целувки от нас...

# 265
  • Мнения: 1 369
Уших едно чаршафче и две калъфки-една по-голяма и една по-малка с останалия ми плат. Невероятно удоволствое ми достави. Няма проблем свиването- аз съм оставила достатъчно от всички страни, няма проблем да е голямо- нали ще се подпъхне под дюшека, а ако се свие и 10 см, пак няма да остане малко. Сега не ми се пере. И без това сутринта чистих,после правих баница. Това мойто ми прилича на гнездене, такъв мерак и енергия за домакинска работа не съм имала отдавна... дано не взема да тръгна да раждам, рано ми е.

Илиана22, купи си силиконови зърна, тях ги препоръчват при разранени зърна.

Браво,Деси, щом така добре се справяте с бебка. Кърмите ли се?

Нещо да ви питам...аз съм добре накована да кърмя..обаче,ако случайно нещо стане и не мога, сигурно трябва да си купя някакво АМ, ей така, да има.. Има голям избор, доколкото знам, някой взел ли е и какво?

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 1 284
desitka* така ободряващо звучи енергичния ти оптимъзъм! Нека е винаги така! Мтого сте сладки с бебоче  Heart Eyes
Диди, Енигмата, Веси, ще стискаме палци за незабравима среща с мъничетата съвсем скоро  Hug
Ние с коремче и татито тъкмо се прибрахме от чудесна дълга и слънчева разходка  Flutter
Ники, браво на теб! Мен още ме гони мързел и сънливост  Blush За АМ - не смятам да вземам предварително. Ако се наложи, има и денонощни аптеки  Peace

# 267
  • Мнения: 575
Марги*, ще ходим ли утре за теста за алергии? Аз съм свободна целия ден, така че когато на теб ти е удобно кажи Simple Smile

# 268
  • София
  • Мнения: 595
Момичета, кажете...решили ли сте какво да подарите на чичо доктор за благодарност след раждането??? Вече родилите мами отчетохте ли се с нещо? Искам утре мъжа ми да иде до лекаря и да му даде нещо, но се чудим какво... Thinking

# 269
  • Мнения: 83
Ей,здравейте.Тук съм HugАз бях в болницата от четвъртък,та до сега.Имах малко болезнени контракции и ме взеха да ме боцкат и наблюдават няколко дена.В патологията нямаше празни места и ме сложиха при родилките.Ох нагушках се на бебета ,или да помагам на мами без опит Hug.
Имах си и компания(КОЛОНИЯ от хлебарки #Cussing out)кошмар .Сега съм си в къщи и още се оглеждам за буби Shocked
Честито на Future mama да и е жива и здрава Натали!  bouquet
Слънчице Hugбезкрайно много съжалявам Flowers Rose Flowers Rose
Благодаря,че сте обърнали внимание ,че ме няма Hugмного ви обичкам всички и много ми липсвахте Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт