Документите за сключване на брак в което и да е БГ посолство са абсурдни, основен проблем е медицинското и заверката от Психодиспансера.  В последния момент обикновено се оказва, че едната лаборатория издала изследванията на червен фон, другия на зелен, а в посолството искат на син. Ако изобщо знаят какво им трябва. При нас звъннаха 16 часа преди сватбата, за да ни кажат че се извиняват, че не знаели, но ни трябвали и свидетели. Ако каката ми беше пред очите щях да и прегриза вратлето. Освен това трябва и изследванията да са легализирани с апостил от тамошното Министерство на здравеопазването или в Инспекцията в града където са издадени.  Трябва същото да се направи при психиатър, който да удостовери че не са невменяеми.  След всичките БГ процедури може да се стигне и до психиатриа. На мен ми идваше да си изям БГ паспорта и да помоля за гражданство в Папуа, където със сигурност нямаше да е толкова ненормално.
Съвета ми е той да изпрати документа, който изисква БГ съвета , за издаване на Удостоверение че няма пречки за сключването на брак до упълномощен от нея роднина или до нея. Този документ трябва да е с апостил!!! И като получат този документ да сключат брак нормално в Индия, Германия, Дания, Полша и т.н., без БГ посолство. Свидетелството за брак се превежда и се отива в БГ посолството за издаване на туристическа виза.
Друг вариант е издаване на виза за сключване на брак в България, на место се правят медицинските и се спестяват пари, време и нерви.