Изяснихте ли се?

  • 4 668
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
ако партньора е подобен - ще се случи същото

Ееееее, ако имахме толкова много общи неща с партньорите си сигурно нямаше да си хортуваме в тази част на форума Mr. Green
Ако можехме да си говорим с тях друго щеше да е, ама на, не е

# 16
  • Мнения: 651
Бих говорила ако съм сигурна че човека насреща е адекватен и безпрострастен. Но в нашите ситуации това е рядкост, поради което смятам изяснителните разговори за пълна загуба на време, излишни кофти емоции. Гледам само в настоящето и напред, миналотот и причините за него не ме интересуват. Направила съм си изводите, признала съм и своите грешки, даже съм му ги казала. Ако иска да ме смята за виновна. ако има сили да признае и своите. Не ме е грижа. За мене са важни 2 неща: аз да не повторя своите грешки в живота си по-нататък и и той въпреки неговите грешки да бъде добър баща на детето си.
Това обаче в ситуацията в която нямам чувства към него-никакви, неутралитет. Когато има някакви чувства- особено пък негативни, започва едно надприказване, наддоказване. Според мене този процес затруднява скъсването с миналото. Пък нали това е целта в крайна сметка.
Сиси, постъпи както на тебе ти се иска! Ако имаш нужда- говори. Но ако това не ти трябва- по-добре недей. Не мисли за него!  Hug

# 17
  • Мнения: X
зависи си от хората
аз съм открит човек и докато не си "изпея" всичко не мога да продължа напред с никого...
бях такава, но свърши тая
и да пееш, и да не пееш - общо взето е все тая, човек не се променя под влияние на друг човек, а под влияние на житейски събития, така че кел файда че кажа на някой си- тука не ми харесваш кво правиш - той си си го прави и туй то
т.е. кучетата си лаят, кервана си върви, правила съм и едното и другото - файда няма, за интелигентни хора говорим все пак - и пак - така че приемаш човека такъв какъвто е и ...  внимателно при следващия подбор  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
Но ако просто искаш да му кажеш твоята гледна точка и да си готова да чуеш неговата без да навлизате после в словесна схватка кой е прав е ок. Може да ти олекне.

Мисля ,че е невъзможно само да се излушат и после ОК. Напротив смятам, че ще се натовари и разстрой излишно. Щот както са написали другите момичета ще вземе да й вмени вината и за пада на цената на зърното в авганистан, да не говорим изобщо за глада в Сомалия /той е по дифолт/. За него тя е най - най -виновна, той почти няма вина, е има някой дреболийки с които е сбъркал, но ..... основон тя е виновна. Мисля , че е почти безмислено, едно такова изясняване. Има полза само в един аспект: такъв разговор може да затвърди заетата от Сиси позиция за развода. Ако имаш някакви колебания или угризения, че не си направила всичко възможно и невъзможно да спасиш брака си - отиди и поговори с БНД - той ще се погрижи да ти изясни, че си взела възможно най-правилното решение - да си непреклонна и да се разведеш. А може би след време ще си спокойна и ще си сигурна, че си направила и невъзможното за да сте семейство.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 433
Да, ако бях на твое място, Сиси, щях да си изясня ситуацията. И то за собствено спокойствие, за да не се съмнявам един ден в решението, което съм взела. Всъщност, аз го направих след раздялата ни и след серия от скандали и нерви от моя страна. Един ден си казах: "Я, споко!" и говорих с него все едно беше шефа ми - спокойно, без емоции, конкретно. Вътрешно ми кипеше, като се опитваше да ми вмени и на мен вина, но издържах. Даже му казах, да, добре и аз съм виновна, затова съм тук да ти кажа как съм се чувствала, какво не съм харесвала в теб и т.н., поради което съм сметнала, че сме твърде различни, за да продължим или да почваме отначало. След това му казах какво очаквам и искам от него като баща и как искам това да се случи. С много малко изключения не изпълнява. Но пак зависи какво искаш и какъв е човека насреща. Ако нямах дете, въобще нямаше да сядам и да провеждам каквито и да било разговори за изясняване на отношенията. Но аз имам и смятам, че детето не трябва да бъде лишено от баща, още повече такъв, който го обича и се притеснява за него. Та затова беше и изяснителния разговор...

# 20
  • Мнения: 903

зависи си от хората
аз съм открит човек и докато не си "изпея" всичко не мога да продължа напред с никого...

И аз съм пределно открита, затова правих много опити да му изясня на моичкия как се чувствам преди да се разделим. Когато сложих точката повече не съм проронила и дума в тая посока. И не защото ми се е искало, пък си преглъщам, А НАПРОТИВ - защото съм изяснявала позицията си многократно докато все още съм имала надежда, че нещо може да се промени. Така че, когато приключихме съм повече от сигурна, че нито в мен, нито в него е останала някаква неяснота по въпроса защо се е стигнало до тук.

Но да оставим моя частен случай на страна, защото той не е "единица мярка" за нещо си. И извън казаното пак смятам, че Сиси, ти ще си причиниш само неприятни емоции, ако тръгнеш да се изясняваш с БНД-то. Разводът е минал - всичко е приключило! Каква полза и за кого, да ровите и изяснявате чия е вината?! - Това едва ли ще донесе някакъв полезен резултат, но виж пък нервите ти със сигурност ще се изопнат. #Cussing out  А нали вчера се разбрахме - никакво надничане назад през затворената врата! Naughty

# 21
  • Мнения: 2 336
Да се отчета. Нямах намерение да говоря с него каквото и да било, защото реших, че няма смисъл.
На когато БНД дойде тук и започна да прави проблеми относно водене на Ицко на едно прослушване реших, че е крайно време да му кажа как стоят нещата.
Разбира се дадох му думата - както предположихте - ограничавала съм го от приятелите (разбирайте онзи, който не можех да понасям), лошо ми било отношението и бла бла... Това ми е вината.
Повръща ми се от този човек. Разбрах, че 100 лв, които за първи път ни даде му ги е дал баща му. Още повече ми се повдига от БНД.
Блонди мама, няма вече да поглеждам зад онази врата.  Naughty
Бърди, не съм чакала да признава, че той е виновен. Аз си го знам. Не знам само защо продължаваше да ме тормози с "моята вина", но така и не разбрах. Нямам намерение повече да се "изяснявам" с това нещо.
Това, което разбрах е, че той изобщо не осъзнава, че има две деца, за които носи отговорност. Не е разбрал какво е направил, като разби семейството си.
Разбрах, че той просто е ЕГОИСТ.
Благодаря на всички за съветите. Няма да ви тормозя повече.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Сиси, бе я си ни тормози, нали затва сме тук, иначе какво ще си говорим по цял ден  Mr. Green
Радвам се, че така са се развили нещата, защото очевидно си имала нужда от това и не съм преценила правилно ситуацията, така че - браво, че си се държала мъжки  Hug

# 23
  • Мнения: 671
БРАВО,БРАВО Сиси!!!!!  bouquet
Имала си нужда да му кажеш всичко това и си го направила по най-добрия начин.Е така трябва да се действа с тези тутманици.Изправяш го до стената и го застрелваш с думи. #2gunfire За да започнеш на чисто ,трябва да изхвърлиш и боклука в душата си!
От тук нататък гледай само напред и КЪСМЕТ.Опарила си се веднъж,втори път няма да го направиш. Hug

# 24
  • Мнения: 1 732
Сиси, мен лично много ме е страх от подобни изяснителни разговори... Confused
Не за друго, а защото и без това живея вече втора година с вменено чувство за вина, което пренесох дори на работното си място. Вчера по този повод шефката ми се кара, че търся причината за грешки в системата, с която работим около 50 човека предимно в себе си. Tired Седя до 10 часа вечерта, за да съм сигурна, че аз не съм объркала нещо...И това не само, че не е вярно, но е глупаво.
Това е безумие и ми е наследство от постоянното натякване, че аз съм виновната, аз съм съсипала живота на много хора, аз не съм преценила БНД колко е слаб и мекушав и естествено аз съм забременяла! Shocked Sick
Така, че аз повече не искам никакви разговори, при все че няма и никакъв наличен интерес нито към мен, нито към детето ми. Naughty Устройва ме ситуацията.

# 25
  • Мнения: 903
Това е безумие и ми е наследство от постоянното натякване, че аз съм виновната, аз съм съсипала живота на много хора, аз не съм преценила БНД колко е слаб и мекушав и естествено аз съм забременяла! Shocked Sick

Сабинче, кой ти ги натяква тия работи - само БНД-то ли или има още някой, който да му припява. Щото ако е само БНД-то, я му тегли една цветиста българска..... Hands Fist  Направо съм ужасена от факта, че си му позволила до такава степен да ти натрапи чувството за вина, че то да се пренесе и в работата ти. Извинявай, не съм психолог за да правя подобни категорични заключения, но така както ги описваш нещата, те усещам направо като да си развила комплекс за виновност, а това вече е много лошо - непрекъснато да се вторачваш в себе си и да се страхуваш, че някъде нещо си сгрешила. И кви са тия простотии "виновна си чи си забременяла"?! Crazy  Незнам какъв наглец трябва да си за да изръсиш подобно нещо, щото за тая работа /със забременяването/ доколкото ми е известно са нужни двама. Едва ли си втората Дева Мария, както и не ми се вярва да са те оплодили инвитро. #Crazy  Ааааа, аман от дебелооки олигофрени бе! #2gunfire #2gunfire

Сиси, извинявай, че се поотплеснах от темата, ама като прочета няква такава свинщина, дето Сабина е описала, и направо кръвта ми завира! Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 2 336
Тъкмо си мислех, че темата се е изчерпала и хоп появи се мама свеки. Вдигна ми кръвното, че се треса от нерви. Днес БНД като дойде бедна му е фантазията какво го чака. Единствен ангажимент има водене и взимане на Ицко от училище. Какви ги наприказва - колко зле бил, как нямал време на себе си внимание да обърне, как на лекър не можел да отиде, как...
Та да сме си съставили график за воденето и взимането на Ицко. Тоест аз с бебето в 12.30 (ние в 12 се кърмим, изцеждаме, преобуваме) трябва и другото си дете да взема от училище, защото господинът не може да си мръдне задникът . На 2 мин път работи.  #2gunfire Просто няма да стане. Вече избеснях. Бедна ви е фантазията какво е в душата ми в този момент.
Пари не дава, отговорности няма, едно водене и взимане от училище не може да поеме. Днес ако чуете, че жена убила бившия си мъж - да знаете аз съм.
Та вие няма проблем да обсъждате тук подобни теми.
Сабина, не си виновна. Стига. Прасетата са. Точка.

# 27
  • Мнения: 2 336
Ще пиша, че иначе ще полудея.
Сега звъннах на БНД, че е по безопасно за него. Толкова бях изтрещяла. Навиках му се - защо праща майка си да ме обвинява и да се меси. Не бил я пращал. Не бил се оплаквал от мен. Ако имал нещо да казва - щял да ми го каже. Знаел, че трябва да води и взима Христо.
Но аз бях пределно ЯСНА, че това си е негов ангажимент. Не знам кой от двамата има за цел да ме тормози, ама накрая ще им тегля майната на всички.
Развалиха ми хубавия ден.

# 28
  • Мнения: 463
Ех Сиси,едно голямо  Hug!Егоиста си остава егоист,просто трябва да се примирим с това.Няма как да го променим и да престанем да се тормозим с това.Не сме виновни за това,но пък няма смисъл да продължаваме да се опитваме да ги направим отговорни.Обречена кауза!

# 29
  • Мнения: 2 327
Sisi, едва ли можеш да не им обръщаш внимание, обаче в момента в който почнат да ти се обясняват колко на него му е тежко почваш и ти да мрънкаш. Независимо кой ти го обяснява дали той или майка му. Първо ще е истина, второ може пък да им просветне и трето накрая ще се откажат.
Или другия вариант е наистина скъсване на всякакви отношения, но за момента май по-добре да ти помагат до колкото могат.

Общи условия

Активация на акаунт