детска количка - до каква възраст???

  • 2 683
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 049
Ние още я ползваме, но предполагам до 2 - 2,5 год. ще ни трябва особено когато пазарим.  Peace

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Количка ползвахме до година и 6-7 месеца. После минахме на колело с дръжка за бутане. Проблемът не е в способността на детето да ходи и в силите, които има, а дали ще успеете да се движите в една желана посока. Синът ми е на две години и три месеца и трудно се приджваме пеша. Винаги иска да ходи в противоположна на небходимата посока.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 775
Доста след 2годишната възраст на Дияна. Ходеше, но се уморяваше и като каже "мамо гуш"... аз развивах мускули.
Мама живее в Мадрид и казва, че там децата (даже и големи) само в количка ги возят по улицата.

# 18
  • Мнения: 472
Дъщеря ми беше на 1г.4м., когато окончателно отказа да се вози в количката  Hug Направо им завиждах на мамите с колички, особено когато дойдеше моментът с носенето на ръце. За мен обаче това беше по-добрият вариант, отколкото хем да нося нея, хем да бутам и количка  Hug

# 19
  • Мнения: 3 268
Лятната количка си я ползвахме почти до 3 годишна възраст.Беше ми много удобно да се разхождаме дъъъълго,да ходим на пазар и дъщеря ми да не се уморява.И аз се поддържах във форма така.Сега с колата вързах паласки.

# 20
  • Мнения: 3 146
1г и 8-9 месеца максимум! Да, супер изтощително е понякога, но и с количката ми беше изтощително. Така поне детето ходи...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 727
На 2 г. е, при едната баба - с количка, при другата - без количка, при мен и таткото - без количка. По принцип не иска да се вози, предпочита да върви, но като се измори, иска да я гушнеш, а когато си с торби ....не става. Прилагам разни трикове да продължи да върви, но понякога не помагат, сяда на земята и си стои там Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 44 128
активно ползвахме до 2 годинки, сега предпочита пеша, с мъка го вкарвам в количката ако имаме по-дабечно ходене....

# 23
  • Мнения: 179
До 1г и 11м.После започнаха студовете и разходките станаха по-кратки и за по-наблизо.Обаче живи и здрави си правя сметката как ще отидем на море тази година и той ще се бъде на около 2г и 9м и как смятам да извадя количката от килера и да бъдем като чужденците Laughing Joy `ми така ,де.Иначе ще трябва да се прибираме в 22.00 в хотела,за да спи или таткото да го носи на ръце Thinking

# 24
  • Мнения: 2 090
До 1 годинка и 6 месеца,после започна едно пънене и истерия при всяко слагане в количката.А е издръжлив и ходи много,без да се измаря.Иска да го нося само ако му се доспи(е,тогава вече става ужас Whistling той е към 13 кг Crazy Crazy Crazy)Затова никога не излизаме около 12h,а за пазаруването нямам проблеми(обаче пазарувам предимно в магазините с големите колички,които имат място за возене на детето newsm71

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина нямаше още 1 и половина, когато категорично отказа да излиза навън с количка. Тъй че тогава спрях да ползвам.

# 26
  • Мнения: 2 312
Ползваме си още количката-обича да се вози.Удобство ми е голямо-особено за пазар.
По морето миналото лято гледах чужденците дори доста големи деца вечер си ги возеха в колички ,кое спи,кое си нещо яде,кое си се вози Grinning

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моето дете я използва до 1 г. и 8-9 м.

# 28
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Ние ползвахме количката до 1,9 - 1,10 год. После пролетта купихме триколка.
Но като ходихме на море си взех количката и ми беше много удобно-като и се доспи,
си заспива,а ние с тати продължаваме разходката,сядаме тук-там на кафенце...и така.
Тази година също ще взема количката на морето,няма да ме е срам.  Wink

# 29
  • Мнения: 1 058
Използвахме количка почти до 2г.

Общи условия

Активация на акаунт