Момиче и момче иначе.......

  • 6 454
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 668
През втората ми бременност, ние с мъжа ми се бяхме настроили за второ момиче. Тайно в себе си винаги съм искала деца от различен пол, защото съм отраснала с по-голям брат и съм била щастлива от това. Но поради причини от различно естество, на мъжът ми бяха казали че е много вероятно да има само деца то женски пол. Когато на ехографа ми казаха момиченце си беше съвсем в реда на нещата. Но когато ме питаха: "Какво ще е бебето?" и следваше отговора "Пак момиченце!  Simple Smile " ме поглеждаха много странно и ми казваха: "Ами нищо, така по-лесно ще си ги изгледаш като са еднакви." Да им имам мисленето на тези субекти. Аз все отговарях, че важното е да са ми живи децата, и каквото и да се роди няма да го връщам в магазина, ако не ми хареса, и че това не е концерт по желание на родителите. После когато ми щръкна напред големия корем никой не ми вярваше, че чакам момиче. Все казваха, че докторите грешат, не било могло с този корем да е момиче, щяло момче да е. А на мен 3ма различни доктори ми казаха момиче!?! Е - роди ми се прекрасна принцеса, в която бях влюбена още от първия миг, и нито за секунда не съжалявам, нали това си е моето детенце! Тъй че мила, не им се връзвай на разни хора с остаряло мислене. Който не му уйдисва да си направи собствено момче, а не да се меша на моите деца, и да ме гледа снизходително защото имам две прекрасни дъщери!

# 106
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Децата са най-голямото богатство, а от това да са си твои по-голямо богатство няма Heart Eyes
На който не му харесва пола да отиде и да си осинови от дом Crossing Arms
Егати значи, хората наистина си нямат работа, все гледат в чуждото канче и все с такива едни аргументи #Cussing out
Моето бебе е на година и 3 месеца - обличам я с рокли и цялата в розово LaughingНяма коса все още, но определено си прилича на момиче - аз също съм попадала на лелки, батковци и дори познати, които са ми хвалили момчето Thinking
Гледат бебе в рокля и му викат - Ейййййййй ooooh! този батко какъв е малък Crossing Arms Whistling
Луди хора, явно жените трябва да започнем да намаляваме Mr. Greenза да се угоди на населението Sick

# 107
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
При мен пък надничат в количката и хем Бебо е все в синьо облечен, поглеждат батко му и питат "Момиченце нали?" Close. Като отговоря "Не, това е по-малкият ми син" и отвръщат едно съжалително "Е, нищо де, да е жив и здрав..."
Малоумници #2gunfire.
И на мен ми се искаше момиче, обаче сега няма нищо по-естествено и хубаво от това да си гушкам пак момченце, пък таткото колко е горд - на тати мъжете, отмяната...
Нали са живи и здрави, какво по-важно от това Peace!

# 108
  • Мнения: 2 622
Чували сме ги тези коментари-е,нищо,да е живо и здраво #Crazy
аз пък никога,ама никога не съм искала момче и бях на върха на щастието,когато се разбра,че и второто е момиче Laughingако знаете с каква гордост казвам"имам две дъщери",направо се скъсвам от кеф Laughing

# 109
  • Мнения: 6
Когато казахме на близките си че пак имаме дъщеря. Зълва ми се изцепи значи не са от брат ми щото той от първия си брак има 2момчета. Идеше ми да я тресна със стола.

# 110
  • Мнения: 2 723
"Какво е бебето?" и отговоря :"момиче" реакцията е :"Ооооооооо, нищо.Важното е да е живо и здраво." Shocked или "Пак момиче?Нищо де." А последното беше :"Не се притеснявай ,че не можахте да ги ошарите" #Crazy

Същата работа и при мен, ама аз чакам пак момче.
 hahaha

# 111
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Когато казахме на близките си че пак имаме дъщеря. Зълва ми се изцепи значи не са от брат ми щото той от първия си брак има 2момчета. Идеше ми да я тресна със стола.

 ooooh!

Аз щях да й кажа, че децата от първия брак не са от него Twisted Evil.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 588
За сина ми никой не е правил подобни коментари, пък и аз бях толкова горда, че е момче, че само някой да беше казал нещо такова. Rage
Второто, живто и здраве, ако пак е момче, пак много ще се радвам. Не ми пука какво ще кажат околните. Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 20:25 от passion

# 113
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
е, мен пък ме съжалиха, като казах че чакам момче Simple Smile
хора всякакви...

# 114
  • Мнения: 219
Олеле, големи простотии, ужас.
А, знаете ли мен най-много какво ме дразни - като започнат някои клюкарки, мале, олеле, това дете как прилича на теб, мале, ама как е так станало и т.н. и т.н. И това е всеки път, като се видим, като грамофонна плоча. Смятам, че все още съм с всичкия си и максимум 2-3 пъти няма смисъл да ми се казва.
Или пък сега, много бременна и като изляза - "айде бе, още ли не си родила", направо ми е ужасно това клише, ако го използвайте, недейте, много, много е дразнещо.

# 115
  • Мнения: 1 367
Или пък сега, много бременна и като изляза - "айде бе, още ли не си родила", направо ми е ужасно това клише, ако го използвайте, недейте, много, много е дразнещо.
Ау,и мен това ме побъркваше!Накрая бях вече много натежала и трудничко се движех,та не ми стига това,ами ме гледаха със съжаление и ми подхвърляха: "Докога ще се ВЛАЧИШ така,няма ли да раждаш вече?".Е,родих 18 дни преди термина.Гледам,че малко ти остава,успех и леко раждане на едно прекрасно бебе ти желая!

# 116
  • Мнения: 219
Или пък сега, много бременна и като изляза - "айде бе, още ли не си родила", направо ми е ужасно това клише, ако го използвайте, недейте, много, много е дразнещо.
Ау,и мен това ме побъркваше!Накрая бях вече много натежала и трудничко се движех,та не ми стига това,ами ме гледаха със съжаление и ми подхвърляха: "Докога ще се ВЛАЧИШ така,няма ли да раждаш вече?".Е,родих 18 дни преди термина.Гледам,че малко ти остава,успех и леко раждане на едно прекрасно бебе ти желая!
Много ти благодаря, дано всичко  да мине по-бързо и леко Wink, както за мен, така и за всички, очакващи събитието и вече да не се подхвърля "айде, няма ли да раждаш" Wink

# 117
  • Мнения: 1 367
Малко остана!Ще чакаме да се похвалиш!

# 118
  • Мнения: 4 496
На мен, като чуят, че имам три деца/ две момчета и момиченце/, все ще се намери някоя бабичка да изкоментира "Ами тя майката искала момиче и затова има три деца". ooooh!

# 119
  • Мнения: 2 070
На мен ми се чудят като кажа, че искам и второто да е момиче и ако зависеше от мен щеше да е. Не толкова за желанието ми се чудят, колкото защото го казвам с такава категоричност. И се почва едно - абе ти не говори така, важното е да е здраво. Естествено, че това е най-важното, но защо да си кривя душата, поне мога да си помрънкам малко по тоя въпрост. И като кажа, че ако ми съобщят че е момче ще ми трябва време да свикна с мисълта, пак се почва едно - ауууу....ма как така...

Общи условия

Активация на акаунт