Момиче и момче иначе.......

  • 6 445
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
Децата са най-голямото щастие на земята. Не си заслужава заради нетактичността на хората да се ядосваш и да помрачаваш настроението си. Децата ти ще го усетят. Радвай им се, грижи се за тях, обичай ги, другото не е важно.
  bouquet
Така мисля и аз.Важното е,че ги има и да са ви живи и здрави!   bouquet

# 16
  • Мнения: 137
Ако имаше две деца от различен пол щяха да ти казват, че за тях е по-добре да са от един и същи пол

# 17
  • Варна
  • Мнения: 192
Аз много добре разбирам защо си бясна, и аз по същия начин се вбесявам на хората. Сега като съм бременна "Знае ли се вече какво ще е?", и като кажа "момиче" веднага следва "А ти такова ли искаше да бъде?" Все едно, че е важно за тях дали си се разочаровала, дали има различни желания на бащата, какво казват бабите и т.н. абе всичко от гледна точка на интрижката, на пикантното. Ако пък знаят, че няколко години след сватбата не сте имали дете и почват "А, инвитро ли?". Същото става и ако са близнаци. Когато дълго време не усещах бебето да се движи, а според това което четох вече му беше време тогава всички ме питаха "Рита ли те бебето?" "Ами не още." и прекратявам разговора,обаче те "Ааа, време е вече, на лекар ходи ли?"
Според мен като кажеш момиче и трябва да имаш подготвена реплика "за наша голяма радост - момиче" и така ще се прекратят последващи коментари.

# 18
  • варна
  • Мнения: 147
И аз съм чувала такива коментари,но не им обръщам внимание Simple Smile.Да са ни живи и здрави децата,а като не им харесват момиченца-да си направят те момченца!

# 19
  • Мнения: 9 814
Не се ядосвай излишно, гледай си децата, а тъпаците да си гледат работата. Полът на детето в крайна сметка не е концерт пожелание!

# 20
  • Мнения: 371
Простотията ходи по хората, ти пьк за какво се ядосваш... Важното е да са живи и здрави, другото си е Божа работа.  Peace
Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Понякога хората от любезност изтърсват някоя глупост,която въобще не са мислели,нито пък ги интерисува отговора.На мен също ми се е случвало/не по такъв повод де/.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 765
Не си струва да е ядосваш за глупости.
И на мен ми казват за 2рото "дано е момче". Но ако е момиче няма да върна бебето в родилното Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 784
Казвали са ми го и то при все, че за мен това е първо дете /за мъжа ми второ, първото му е пак момче/. Още като бях бременна и като ме питаха какво ще е бебето и като кажех - момче и се почва - Ииииии, що така? Ц-ц-ц, не можа ли момиче да е, ама карай, каквото такова.... Дразнеха ме мнооооооого! Представям си ако имам второ и пак е момче, какво ли ще кажат тогава.
А иначе, мъжът ми с насмешка отговаря с мъжка гордост - е, какво, доказал съм се на две места!
Най-важното е да са живи и здрави! Другото е без значение!

# 24
  • Мнения: 641
Мерси за отговорите. Знам,че е дреболия това и не си заслужава ,но тамън бяхме на разходка и като се прибирахме пред асансьора една майка ми изтърси това и ми "кипна млякото" и реших да се оплача във форума  Hug Вчера се случи същото пред магазина.И както не съм се наспала от 2-3 седмици насам , че й никнат зъбки , явно съм по-раздразнителна.Вече ми мина  Laughing .

П.С. Вчера отварям микровълновата и вътре.. Shocked захарницата. А даже не помня кога съм я сложила. Явно релето ми нещо........ smile3538

# 25
  • Мнения: 3 456
Абе, не им се връзвай. Да са ти живи и здрави щерките и много да те радват. Само това е важно.

# 26
  • Мнения: 326
Предполагам, че това го казват същите "лелки", които казват също "О, ама ти със секцио ли, е, нищо де... втория път ще си родиш като хората..." Wink

# 27
  • Мнения: 4 555
Хората понякога не знаят какво да кажат и от чудене изтърсват някоя глупост. Изобщо не търси обиден смисъл.
Иначе има такива, за които наистина момичето нищо не е, но те са от по-старото поколение.
Аз имам такива роднини, които ми се пъчат, че видиш ли тяхното дете е момче, т.е. човек, а моето какво - нищо. Освен с присмех, с друго няма как да реагирам.

# 28
  • Мнения: 91
АЗ АКО СЪМ НА ТВОЙТО МЯСТО ЩЕ ИМ КАЖА

ТО КАТО ПОРАСНЕ САМО ЩЕ ИЗБЕРЕ КАКВО ДА СТАНЕ (момче или момиче имам в предвид)

 gydi gydi gydi

# 29
  • София
  • Мнения: 819
Я не им обръщай внимание на тия хора, що се връзваш.
Аз имам момче и искам и второто да е момче Naughty
А третото, какво му дойде за него претенции нямам Joy

Точно така Peace Аз пък имам момиче, искам някой ден второто да е пак момиче, мъжа ми няма претенции за второто, само да е здраво и всичко да е наред с нас. Това са пълни глупости, не се ядосвай Hug Peace

Предполагам, че това го казват същите "лелки", които казват също "О, ама ти със секцио ли, е, нищо де... втория път ще си родиш като хората..." Wink

 tooth tooth tooth

Общи условия

Активация на акаунт