как да накарам синът ми да прояде

  • 2 714
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
veni-b...харесва ми твоето предложение...още утре рано сутринта ще го пробвам пък дано имам успех...благодаря още веднъж на всички които ми помагате със съвети

# 16
  • Мнения: 139
Моето дете е почти на 4. Също  е астматик и също много злояд. Манджа и супа не опитва,растем само с филии,пица,печено месце и крем Данет.Давам много плодове и зеленчуци,за да компенсираме донякъде еднообразната храна.Опитахме с Апетон,но няма ефект.
На градина не ходим и по цял ден се увещаваме за яденето. Не знам има ли връзка с астмата липсата на апетит, но е голям ужас детето ти да е злоядо.Съчувствам ти .

# 17
  • Мнения: 18
mila34 напълно те разбирам но искам да ми кажеш какви плодове даваш на детето ти защото на моя син му забраниха всички плодове освен ябълки круши сливи и диня....а зимния период е ад защото той иска цитруси но от болницата не ни разрешават заради астмата...или пък всеки лекар си дава различни диети за астматиците...пълна неразбория

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
mila34 напълно те разбирам но искам да ми кажеш какви плодове даваш на детето ти защото на моя син му забраниха всички плодове освен ябълки круши сливи и диня....а зимния период е ад защото той иска цитруси но от болницата не ни разрешават заради астмата...или пък всеки лекар си дава различни диети за астматиците...пълна неразбория
не ви разрешават  цитруси не заради астмата а вероятно заради АЛЕРГИЯТА му
той към какво има алергия? сега видях полени...
я виж тази статия ме заинтригува
http://www.bgnet.info/index.php?option=com_content&task=view … 432&Itemid=36
и попрочети в нета какво пиша за астмата - не се доверявай само на лекарите....
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=20&id=2680 просто обяснено за диетата но сигурно няма да стане със злоядия ти син
http://dietamediterranea.hit.bg/

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ето ти статия за хранителнитее алергии и храните
http://mamita-bg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=2144
цитрусовите плодове се считат за алергени
вероятно считат че астмата е алергична и затова не ви препоръчват възможни алергени

# 20
  • Мнения: 18
catnadeen....На моя син му забраниха ядки... цитруси ...газирани безалкохолни напитки... какао...а тук чета съвсем друго...вече не знам на кого да вярвам и кой да слушам.А отделен е въпросът че лечението на което сме подложени с алерген във вид на капки ...ми то тук май само ние сме на него.

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 15:41 от schatsi

# 21
  • Мнения: 3 591
Моето момченце е с друг проблем, но също е с много алергии и освен избягването на алергените е и на без глутен-без казеин диета...
Преди година ядеше само месо и мляко. Нищо друго.  При него проблема е и от сетивността му в устата, та съвсем беше трудно да прояде...
Но мога да ти напиша как започна всичко - в началото само слагахме храната която искаме той да яде на масата в отделна чиния до неговата...само да я гледа докато се храни. Когато започна да приема това(защото той отначало блъскаше и нея и не искаше), започнахме да го слагаме в неговата чинийка...да яде останалото, и да остави това което не иска...и така полека лека свиквайки с храната и правейки терапия да го научим да я докосва(той неискаше и да я пипа, при мас проблема беше още по голям) и да сваляме сетивността му в устата, вече след година детето ми яде няколко зеленчука, няколко плода, боб чорба  Mr. Green, хляб натопен в сос ...наща които не съм предполагала, че ще прояде. Бавно но се получава:)

Преди малко повече от година дневното му меню беше примерно:
Сутрин около 500мл мляко...после на градина където изкарваше само на вода. Отказваше да стои дори на масата като се хранят децата. Вечер в нас изядаше сам по едно печено пиле...и нощем около 2 литра мляко изпиваше...на следващия ден същото се повтаряше... 
Когато го поставихме на безглутенова и безказеинова диета детето ми не яде около 2 седмици. И после бавно прояде.
Така, че не се отчайвай - има светлина в тунела  Hug

Имам и син на 10 години. Много злояд. Винаги е бил кльощав, в момента е 140 и 32кг - много познато нали?  Mr. Green на всичкото отгоре и вегитариянец.
От около месец яде много по -добре.  Тайната е, че сам реши, че ще яде. Реши, че тези които играят реслинг са голяма работа, а аз му казах,ч е са станали такива щото по цял ден ядът  Mr. Green Сега яде редовно, яде големи порции, и всяка вечер се тегли да види колко е наддал  Joy Засега нищо, но пък изглежда по-добре. Преди няколко дни ме пита дали може да му купя гирички да тренира да му помогнели да качва по-бързо килограми, а той ще хапвал още повече Simple Smile

Та помисли и дали да не му насочиш вниманието към нещо такова....
Моя син син го "спортува" този "спорт" всяка сряда пред телевизора. А аз още немга да си обесня как такава безмозъчна според мен програма може да донесе и нещо положително..ама човек се учи докато е жив  Crazy

# 22
  • Мнения: 18
desi...и ти бая си преживяла пък аз си мислех че имам нерешим проблем.Като чета написаното от теб мойто е направо песен.надявам се вече всичко да е добре при вас и дететнце да се оправи

# 23
  • Мнения: 113
здравейте.аз имам син на 10 год 152см и 33 кг.с артрит,гръбначно изкривяване,куп лекарства от това и злояд.яде ориз,картофи,месо ако е кринвирш и малко плодове.лекарствата му съсипаха стомаха,заради това пие ранитидин но не той не е гладен.лекарката му му обяснява че ако не яде ще става по-лошо  но не иска.

# 24
  • Мнения: 263
Ох, извинявам се на авторката, че ще и използвам темичката, но ми се струва неправилно и да пускам друга.
И ние имаме голям проблем с яденето! Сина ми е на 3 годинки с алергия към мляко и млечни продукти като цяло. И с астма. При малко наличие на млечни продукти в храната започва една кашлица, която може да стигне и до спазъм, ако количеството млечен белтък е по-голямо.
Та заради тази алергия беше на една много строга диета до преди година. И така свикна с нея, че сега отказва да яде каквото и да е! Дори и това, което може! Караме на едни бебешки пюрета от броколи и ориз от година насам! Почти не хапва друго: мъничко пилешко месце от време на време и някоя супичка веднъж на два месеца! Просто плюе и отказва да яде, ако го насиля с нещо друго... Нито плодове, нито картофки, нито каквато и да е манджа.
Вече разбира и даже и загледан пред филмчето забелязва какво му предлагам и отказва с довода, че щял да го заболи корема...
Мислех си, че като поотрасне и започне да разбира ще се промени това, но вече не е малък... И аз съм почти отчаяна... Може ли на едното бебешко пщре да караме! Sad
Давайте съвети и на мен, много ви се моля!

# 25
  • Мнения: 3 591
mammaPlam,  вие имате сериозен проблем и трябва да намерите логопед който работи с такива деца... и то веднага. Може да питаш в темата за проблеми с гълтане, хранене и т.н. - там логопедите ще те насочат.

# 26
  • Мнения: 3 591
Стимулиране на "злояди" деца ... често причината е във сетивността на децата...

Това е от програмата на сина ми който е със СИД:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.msg6687013#msg6687013

# 27
  • Мнения: 263
Оооооооооо! Нямаме проблем с дъвченето и гълтането! Бисквити, бонбони, кекс, ядки и някои други такива храни дъвче и гълта без никакъв проблем. Проблемът настава с "полезните храни" като плодове (като изключим банана) и разни манджички. Иначе много добре си дъвче и гълта...

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Хайде и аз да кажа за моя 11 годишен син. Той е с алергия. Полени, плесен, ядки, оцвететели и един куп неща. Злояд до безобразие. Цял ден може да изкара на един пакет чипс  #Cussing out.
Яде само боклуци като се крие от мен и си купува. От време на време хапва пържени картофи и пица, но трябва да е много гладен. От няколко дни, обаче му намерих цаката. Понеже вече започват да му излизат пъпки по челото и аз му казвам, че е от яденето. Също така, му споменах за момченцето на авторката на темата. Днес го гледам заръфал една огромна ябълка, изяде я цялата! От два дни яде супа за вечеря. Даже ме кара да му правя фреш от ябълки и моркови  Laughing. Въпреки, че знае как се чувства от боклучавите храни, пак залита и само носи в къщи разни снаксове и подобни. Обаче се е изхитрил и като го хване алергията и почне да киха и кашля, пие един зодак и се оправя бързо. Вече си прави сам сок от лимони със захар, че меда му е абсолютно забранен. Не виждам да прави реакция от лимона  newsm78  :.peace: Peace Peace

# 29
  • Мнения: 3 591
ами и моя син яде бонбони и дъфче дъфка, ама това не означава, че яде храни('щот другото не е храна)  и че сетиността му в устата не е нещо което на детето не му пречи...обикновенно това са неща които няма как да видим с просто око  Wink

Общи условия

Активация на акаунт