въпрос относно очила за компютър

  • 1 828
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Ефект няма, не се набутвай.

# 16
  • Мнения: 440
Още едим път благодаря на всички.Първо ще отида на лекар - нека да чуя и неговото мнение.
Лек ден на всички Peace

# 17
Няма значение от типа монитор, всеки малко или много излъчва лъчи, които влияят върху зрението.По-добре отиди на лекар, защото  и без да се усетиш може да имаш проблем с очите. Защото всичко започва с едно невинно главоболие и малко замъглен поглед. Аз така сложих цаки преди години, още в тийнейджърска възраст.

ей това като го чуя искренно се ядосвам ....
би ли обяснила с какво се облъчваме пред LCD-то



Извинявай, но ти какво си мислиш????- че всичко е безвредно  и ще си стоиш пред него и нищо няма да ти стане?!?!Ако е така според теб, стой си пред LCD- то и след време пак ще си говорим!

# 18
  • София
  • Мнения: 8 283
Няма значение от типа монитор, всеки малко или много излъчва лъчи, които влияят върху зрението.По-добре отиди на лекар, защото  и без да се усетиш може да имаш проблем с очите. Защото всичко започва с едно невинно главоболие и малко замъглен поглед. Аз така сложих цаки преди години, още в тийнейджърска възраст.

ей това като го чуя искренно се ядосвам ....
би ли обяснила с какво се облъчваме пред LCD-то




Извинявай, но ти какво си мислиш????- че всичко е безвредно  и ще си стоиш пред него и нищо няма да ти стане?!?!Ако е така според теб, стой си пред LCD- то и след време пак ще си говорим!

Може и да си говорите след време, но проблема няма да е от "малко или много излъчва лъчи".
Ако успееш да ми покаше изтоника на лъчи, ще почетпя... 'щото на моето LCD нещо ми се губи излъчвателя, много е тъничък, дали пък не са забравили да го сложат newsm78

Към авторката: ако ти се налагат очила с антирефлексно покритие, и си късогледа трябва да са без диоптер, т.е. едни очила за далече (те може пак да са с антирефлексно, добро е и при шофиране) и други без диоптер с антирефлекно покритие за работа.
Това от очен лекар ми е казано. 

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 16:28 от Desem

# 19
Към Desem: Ти явно не си учила физика, но всеки електроуред излъчва електромагнитни вълни. Това, че монитора ти е LCD не те спасява от тях, дори са минимални. И ако си решила да се зяаждаш го прави някъде другаде. Това  е форум за изказване на ЛИЧНО МНЕНИЕ, а не да си налагаме мнението над другите. Дай го малко по-спокойно и не толкова лично към LCD мониторите!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Нищо лично нямаше в мнението ми към теб, а към изказването ти (вЕрвай ми не за първи път го чувам).
Права си и аз така знам, че тук е да си изказваш личното мнение, затова се и изказах.

... чела съм и нещо друго освен жълта преса.
Учила съм и физика - висша и ниша, и честоти, че и от тоци разбирам. Та да те светна, че и f=50 Hz излъчва.
Е какво и тока ли да си спра?
Въпроса е да ли това дето е излъчено дали може да те "изпържи", ако не го прави значи е "безвредно". С очите си съм виждала как една джвъчка-пъпка я предлагаха да спирала  вълните от мобилните телефони.
А какви точно са проблемите с мониторите и очите вече са казани (в тази връзка ТВто ми е "по-опасно")
Обещавам повече да не се "заяждам" мога и по-професионално да ти обясня нещата, но за това майка ми и баща ми пари са давали та няма да го правя безплатно

# 21
Радвам се, че се изяснихме! Ставаше въпрос за това, че какъвто и да е  монитора  и каквото и да е излъчването му, влияе на очите.Не ставаше въпрос за това да те "изпържи" или не.Аз имам проблем с очите и затова си изказах мнението.И дори най- "безвредното" лъчение , може да ти създаде проблеми.За това иде реч. Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Радвам се, че се изяснихме! Ставаше въпрос за това, че какъвто и да е  монитора  и каквото и да е излъчването му, влияе на очите.Не ставаше въпрос за това да те "изпържи" или не.Аз имам проблем с очите и затова си изказах мнението.И дори най- "безвредното" лъчение , може да ти създаде проблеми.За това иде реч. Laughing
УФ, аз бг ли пиша  newsm78
Проблема е взирането, преляването, ако щеш и контраста  ... отказвам се

# 23
Човек ще иска да напише мнение, но все ще има някой да контрира........

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
аз съм късогледа, за мен има смисъл - по-малко ми се морят очите....но дали от диоптера или защитата не мога да кажаWink
мен например lcd-тата по-ме морят от качествена тръба.....

Общи условия

Активация на акаунт