Упорита хрема

  • 11 760
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 030
Може ли някой да ми каже що е това посявка и как се прави newsm78
Ние сме с хрема откакто махнахме третата сливица - плез юни 2007г. за което много съжалявям.
Опитвалала съм какво ли не - всякакви видове капки(вече твърдо се отказах от тях)
хапчета, сиропи за кашлица,имуностимулатори и какво ли още не.
Тези сополи ни донесоха - отит; бронхит, честа кашлица(преди това не знаех що е сироп за кашлица) плюс 2 антибиотика.
Преди 3 дни свършеха и нагрявките(правихме 10 процедури)
Вече се хващам за главата,не знам какво да направя.
Направо натрових детето,а преди да махнем сливицата беше изключително здрав.
Още малко ми остава да се навия за една фронтална снимка, въпреки че изобщо не искам.
За това първо посявкта.
Посявка се прави, като се отиде в микробиологична лаборатория и се вземе носен секрет от детето. Желателно е поне 2-3 часа преди това да не е яло, за да бъде секретът чист. Някои лекари вземат и от носа, и от гърлото/ те нали са свързани/. Може с направление от личния лекар. Прави се посявка и ако има култури/бактерии/ - се третират с разл.антибиотици да се види на кои реагират. Обикновено не се стига до прием на антибиотици през устата, а се лекуват локално. Най-доброто средство за бактерии от типа Стафилококи е едно мехлемче Бактробан, само 3 грама е, но струва 20 и няколко лева, сутрин и вечер се маже в носа, но наистина помага. Аз от него съм най-доволна за дъщеря си, но пък в яслата имат много деца с бактерии и постоянно прихваща

# 16
  • Мнения: 1 645
Mousy Hug
Бактробана го знам,ползвали сме го когато Дани беше бебе.
Наистина е много добър,но се прилага само при инфекции на носа.

# 17
  • Мнения: 111

По последни проучвания правенето на посявка от носа не върши работа, защото там винаги се откриват различни бактерии т. е. не е стерилно място. Така че от тази манипулация няма никакъв смисъл.

# 18
  • Мнения: 982

По последни проучвания правенето на посявка от носа не върши работа, защото там винаги се откриват различни бактерии т. е. не е стерилно място. Така че от тази манипулация няма никакъв смисъл.

Хммм,интересна информация.Може ли подробности?

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

По последни проучвания правенето на посявка от носа не върши работа, защото там винаги се откриват различни бактерии т. е. не е стерилно място. Така че от тази манипулация няма никакъв смисъл.

Хммм,интересна информация.Може ли подробности?

Да, и на мен ми е интересно

# 20
  • Мнения: 111
Ами нашия УНГ ни каза, че носът не е стерилно място. Там има различни бактерии , които попадат от кожата и отвън. Не всички от тях причиняват заболяване. Човек не може до безкрайност да пие АБ с цел да се оттърве от тях, защото това не е траен резултат.
Бактериологично изследване би трябвало да се прави само при пункция от синуси( при нужда естествено).
Дори напоследък имало спорове за гърлените посявки, тъй като се смята, че бактериите по повърхността на сливиците са различни от тези в дълбочина, които всъщност предизвикват болестта.
Незнам дали го написах ясно, ама се постарах. newsm78

# 21
  • Мнения: 20
Здравейте,
Нашите резултати излезнаха и се оказа, че имаме бактерия STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE , не съм ги споделила все още с педиатърът ни според който нищо ни няма, но най-инртересното е че като спряхме всички манипулации и лекарства сякаш хремата затихна, но знам ли......и сега какво следва АБ ли?

# 22
  • Мнения: 1 030
Не АБ. Макар че, доста от Джи пи-тата биха изписали АБ според антибиограмата. Единственото нещо, което дава резултати при дъщеря ми е Бактробан. УНГ ни го предписа. Иначе личната беше предписала АБ - миналата година, но в такива случаи трябва да се приема поне 10 дни, което си е чисто отравяне, според мен. Дъщеря ми го пи 5 дни /тогава беше на 9 месеца/ и резултатът беше - разстройство и обринато до кръв дупе...А хремата си продължи. Чак след 2 седмици мазане с Бактробан - нещата се оправиха

Общи условия

Активация на акаунт