Имали бъдещи мами за ноември 2008

  • 13 316
  • 272
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 144
Добро утро момичета, аз малко съм притеснена
Днес сънувах кофти сън, едни бебета, една игра.....незнам Confused
Дано всичко да е наред, казвали са ми, че бебе е на лошо. И сега като го мисля май става и още по лошо, ама съм афектирана ooooh!
Дано да е защото съм превъзбудена на тази тема

# 211
  • София
  • Мнения: 1 220
Добро утро мамчета  Hug
Аз и днес съм като пребита, по цял ден вече ми се спи и вечер умирам от студ… Просто ми се иска да заспя и да се събудя минимум след 3дни.. Flushed
Софич няма да си втълпяваш глупости от някакъв сън, само това липсва без да има проблем да се натоварваш излишно.. Всичко ще е наред ти само мисли позитивно и се наслаждавай на бременността си… Hug
Момичета аз днес след работа съм на доки – стискайте палци  Praynig
Хубав ден ви пожелавам  smile3558 smile3558

# 212
  • Мнения: 1 031
lanna стискам палци за прегледа и ще чакаме да се похвалиш Hug
sofi4 споко човече, не се натоварвай от един сън.
Аз мисля, че всичко е от хормоните, малко сме се и поизнервили - абе бременелски истории Wink
Относно съобщаването на по-големите деца - честно да си кажа незнам дали моят син ме разбира какво му говоря.
Той си е малко глезен, нали живеем с баба му и дядо му. А на всички ни е ясно за какво става въпрос Naughty
Много е ревнив и незнам как ще си разделяме вниманието Thinking
А в момента така ме изнервя с неговите глезотии и аз толкова лесно избухвам, че имам чувството, че от най-дребната му беличка правя СЛОН. Сигурно аз нещо съм се чалнала #Crazy

# 213
  • Мнения: 340
Софич, няма нищо страшно в такъв сън, това те вълнува в момента, нормално е да сънуваш. Тези тълкувания на сънища(за които мислиш) са остарели(не ми се обяснява защо) , освен това сънищата се тълкуват индивидуално. За различни хора бебе може да е символ на различно нещо. Ако една баба сънува бебета е едно, ако един мъж сънува бебе, ако бременна сънува бебе... все различно.  Peace Hug

Тонеса, моето момче ще прави 10г. Ако имах полу-бебешор като твоя, сигурно щеше да е друго. Grinning

Относно ревността отсега съм се замислила ако имам скорпи, то как ще се чувства, май ще е по-големия ми проблем. А и както исках да се пробваме за трето възможно най-рано, май ще поотложа... Брат ми е скорпи, с малка разлика сме и детските ми спомени с него са всичко друго, но не и щастливи.

Ланка, стискам силно  Praynig

Момичета, направих 1 седмица от първия тест  Flutter

# 214
Здравейте момичета,току що се връщам от доктор и съм много щастлива-ВЕЧЕ СИ ИМАМЕ СЪРЧИЦЕ И ТО ДАЖЕ БИЕ ,пусна ни го да го чуем Hug newsm44.Даде ни и снимка на точицата и в момента си я гледам и ми е едно такова хубавоооооооооооо.Пожелавам го на всички,много е приятно.Доколкото до витамините аз пия фолиева к-на само и си слагам утрогестан(вагинално),защото имах леко зацапване и тя ми го предписа,сигурно до третия месец ще си го слагам.Стискам палци на всички ви и чакам само хубави новини. baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 215
  • Мнения: 144
Момичета, аз четох много хубави неща за скорпионите. Живот и здраве, след някой и друг месец да им се радваме Hug

# 216
  • Мнения: 344
Нашето сърчице не бие. След една седмица съм пак на лекар и след това най-вероятно ще се наложи да го махнат.

# 217
Здравейте бадещи ноемврийски мами, и аз се присъединявам кам вас след като доктора потварди за бременността ми. Пожелавам на всички като мен лека и безпроблемна бременност. Grinning

# 218
  • Мнения: 5
Здравейте бъдещи ноемврийски мами за 2008 г!

Чета ви още от началото на темата, от 1 март, но ме беше страх да се запиша в нея. Същия ден теста ми беше отрицателен (26 ден от цикъла и  и реших, че не съм бременна, въпреки, че още от следващия ден на бебеправенето гърдите ми започнаха да ме болят доста и наедряха. На 3 март се появи бледа втора черта на теста от комплекта на Clear Ovu. На тези тестове не им вярвам много, защото когато си проследявах овулацията, все имах бледи втори черти и само 2 пъти с еднакъв цвят. Та реших да изчакам още два дни, за да видя дали ще ми дойде. на 31 ден от цикъла не можах да се сдържа повече и направих още един тест Clear Ovu. Пак много бледа втора черта. Според тези тестове ако чертата е по-бледа са отрицателни. Ядосах се и отидох да си купя друг тест за бременност от аптеката - Тест за бременност Presto. Вече имаше втора ясно виждаща се втора черта, пак беше малко по-светла от другата но с ясен цвят, а и в упътването пишеше, че дори и интензитета на цвета на втората черта да е по светъл, теста е положителен. Това беше 6 март. Все още не можех да повярвам, че е истина. Обадих се на бъдещия татко, а вечерта му показах теста.

Това ми е първа бременност, на 32 г. и се зарадвах много, че стана от първия път.
На 10 март бях за първи път на преглед и с ултразвук се установи, че има плоден сак 5.4мм.; - 4г.с и 6 дена. Бях много щастлива. Ходих на частен преглед и въпреки това лекарката не ми обърна особено внимание, наистина беше много внимателна, но не ми каза абсолютно нищо.

Чак като се прибрах видях от написаното на листа и снимката, че сакът е 5.4 мм и че термина ми е за 11.11.2008 г. По калкулаторите в интернет също излиза, че е на 11 ноември, но според книгите трябва да е на 12 ноември.

 ConfusedНе съм доволна от лекарката, чак след като я питах за някои неща ми каза че нямало нужда да пия пренатални витамини сега, защото чак от 3 месец те имали ефект. (аз пия фолиева киселина и центрум матерна от няколко месеца преди зачеването).
Пиех и OMEGA 3 - EPAMAR STRONG, но тя ми забрани да го пия.  Знам, че омега 3 са полезни за зародиша в последните 3 месеца, но за първите никъде нищо не пише. На самата опаковка пише, че е полезно за развитието на зародиша и детето, но за всеки случай спрях да ги пия.


Питах за чайовете, кои могат да се пият , кои не, защото знам, че някои билки са опасни по време на бременност. Каза ми, аз не съм билков специалист. Та след още няколко въпроса, които ми зададох,тя ми отговори с отегчение, че може да с епият билковите чайове в пакетчетета, но не и черните чайове, които съдържат танин. ВНИМАНИЕ: чай от РОЙБОС също съдържа танин. Не знаех и в първите седмици бях пила, няколко чаши.

Споделих на лекарката, че от почти 5- 6 дена съм настинала, и тъй като сливиците ми са извадени, инфекцията слезе надолу и кашлям доста. Да ми препоръча как да се лекувам. Тя каза, че не е специалист вътрешни болести и ми каза да отида при личната лекарка.
Моя приятелка живее в Германия и нейната гинеколожка и предписваше хомеопатични лекарства, когато беше настинала по време на бременността.

Личната лекарка ми предписа сироп за кашлица СТОДАЛ, който въпреки че е хомеопатичен, не пия, зашото пише, че трябва много внимателно да се използва при бременни, че съдържа някакъв % алкохол, и е забранен да се пие от алкохолици!!!. Та до ден днешен си кашлям (вече втора седмица, а това е опасно), подсмърчам и се лекувам само с мед, лимон и чай, но не ми минава. ПОМОГНЕТЕ с бабешки рецепти за кашлица и настинка по време на бременност!!! Компресите за загряване и накисването на краката за забраненни за бременни. Не знам какво е положението с горещите чайове и горещите супи.

 Cry И сега да ви споделя най-тъжното до момента. Два дни след като ми установиха бременността получих болки в левия яйчник. Силни спазми, които траеха по около секунда. Предишните дни ме понаболяваше десния яйчник, но първата лекарка  каза, че е нормално,  а и от това което прочетох тук във форума, много от вас отдаваха тези болки на признаци на бременност.
Реших да се обадя на гинеколожката, която ми препоръча личната лекарка и тя каза да отида веднага.
Въпреки, че имаше много хора при нея записани с час, ме вмъкна с едно друго момиче. Набързо ме прегледа с вагинален ехограф, и ми каза веднага да си отивам и да лежа 7 дена. Не ми обясни повече нищо, само каза, че понякога така се получавало и след като се разревах неудържимо ми каза, че плодния сак бил нараснал до 8,3 мм. Би ми инжекция но шпа и ми каза 3 по 1 на ден да пия. Сега съм си вкъщи и лежа и не ми харесва никак това положение, защото искам да бъда активна мама и да правя гимнастика за бременни. На работата казах, че съм с остър бронхит, то и на болничния така пише, защото още не се водя на ЖК. До момента нямам зацапване, но съм много притеснена. Така и не успях  много да се зарадвам на факта, че съм бременна за първи път.


Сиската, прочетох че имаш подобен проблем. Кажи как вървят при тебе нещата.

Tonesa кажи защо е хубаво да се пие 3 х 1 но шпа. На мен ми ги предписаха за болките, но тъй като почти ги нямам или са много слаби не пия но шпа. Не ми се иска да пия лекарства , за да не навредя на бебето.

Относно витамини за бременни, които да съдържат ОМЕГА 3. Прочетох нещо за PRENATAL Care, но не намерих информация в интернет. Можете ли да ми дадете повече информация за тях.  В списанията рекламират NEO VIN  с една таблетка Омега 3, но мисля, че количеството на останналите витамини е по-малко от колкото в Центруум Матерна.

Относно броенето на гестационните седмици. В моята книга пише, че се броят от първия ден на последната менструация (тоест 2 седмици преди зачеването). Но на някои места ги броят от датата на зачеването. В моята книга е дадено и по двата начина, например  5та г. седмица (възраст на плода 3 седмици).  Книгата се казва ВАШАТА БРЕМЕННОСТ, СЕДМИЦА СЛЕД СЕДМИЦА. Глейд Къртис, Джудит Шулър. Препоръчвам ви я.

Момичета, тъй като за първи път пиша в този форум, не съм наясно още с нещата. Прочетох малко за правилата. Защо ще заключат темата на 15 страница?  Как да разбера после къде сте се преместили. Много искам да си контактувам с  бъдещите мами за ноември 2008, надявам се при мен нещата да се оправят и да задържа тази  бременност. Мили ноемврийски майчета от минали години, моля ви помагайте ни и ни давайте съвети.  В следващата тема ще може ли да обсъждаме помежду си за това какви прегледи и изследвания е нужно да се правят през определени седмици от бременността.
Извинявайте, че написах толкова много, но тъй като сега не ходя на работа имах това време, преди не ми оставаше, за да напиша нещо тук. Лека и безпроблемна бременност на всички!

# 219
  • Мнения: 5
Нашето сърчице не бие. След една седмица съм пак на лекар и след това най-вероятно ще се наложи да го махнат.

Здравей, sophiepp. Много съжалявам за това. Надявам се да е фалшива тревога. Отиди и на друго място. В коя седмица си? и кога според лекарите трябва да почне да бие?

Аз съм си в къщи с болки и също се притеснявам дали другата седмица ще почне да бие сърчице.

Пиши какво е станало. Подкрепям те и те прегръщам.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 220
kiko_kiko , честито ти сърчице на бебо , твоята радост е направо заразна  Party
sophiepp, понякога сърдечна дейност се улавя и много рано, а понякога чак към 8-9 та и 10 г.с. Всяка бременност се развива различно, при някои плодът в началото е по малък при други е по едър и заради това се получава така.. Пиша това за всички майчета, който се притесняват, че не се чува сърце или че не се вижда добре още …
Преди де се взима някакво решение ви съветвам да си посъветвате и с друг специалист..
Успех момичета и добре дошли на новите мами - лека и безпроблемна бременност  Hug

# 221
  • Мнения: 1 031
Добре дошли на новите мами Hug
sophiepp не се притеснявай още отсега. Както ти е казала lanna понякога сърдечната дейност се улавя и по-късно Peace
kiko_kiko честито ви тупкащо сърчице Hug
estrellita75 пия но-шпа заради болките. По принцип и моите не са силни, но ето какво ми обясни лекарката:
Матката е мускул който си има постоянни съкращения - контракциите. Ние ги усещаме под формата на тази лека болка. А за да се успокоят контракциите на матката тя ми изписа но-шпа - много нежен спазмолитик, който въобще не влияе на плода. Всяка една болка казва води до риск за плода. Аз си спомням, че и първата бременност пих но-шпа и действително нямаше проблем.
sofi4 аз съм зодия скорпион и ако питаш мъжа ми наистина хапя Mr. Green а като му казах че и бебо ще е скорпионче  ooooh! hahaha

# 222
  • Мнения: 344
Нашето сърчице не бие. След една седмица съм пак на лекар и след това най-вероятно ще се наложи да го махнат.

Здравей, sophiepp. Много съжалявам за това. Надявам се да е фалшива тревога. Отиди и на друго място. В коя седмица си? и кога според лекарите трябва да почне да бие?

Аз съм си в къщи с болки и също се притеснявам дали другата седмица ще почне да бие сърчице.

Пиши какво е станало. Подкрепям те и те прегръщам.

Здравей миличка Hug Благодаря ти за вниманието.
Трябваше да съм на 6 седмици и няколко дни, но не отговаря на възраста. Док каза, че не му харесва това, което се вижда и ме гледа на вагинален и коремен ехограф. Най-вероятно е спряло развитието си.

Пожелавам ти на теб да видиш най-хубавото сърчице другата седмица.
Лека и безпроблемна бременност на всички майчета.

# 223
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте момичета  Hug
estrellita75- за кашлицата пробвай компрес на гърдите с ракия и чер пипер (аз така правех по време предната бременност) вземаш мъжка носна кърпа сгъната на 2 по средата слагаш памука и в/у него ракията и ръсиш чер пипер, за 2-3 вечери трябва да има подобрение Peace
за новите теми- обикновено мамчето което пуска нова тема пуска и линк в края на старата към новата такава  Simple Smile
sophiepp - и според мен е желателна консултацията с друг специалист  Peace

# 224
  • София
  • Мнения: 1 220
Едно от нещата който могат да си пият по време на бременност при настинка е остилококциум, както много билкови чайове от липа, шипка и подобни с много мед и лимон, мога да се приемат и сиропи на билкова основа точно в момента не мога да се сетя имена, парацетамол но рядко ..Относно топлите компреси на краката мисля, че все пак не трябва чак толкова да се вманиачаваме във всичко което пишат, аз мисля да се огранича до парните бани и сауните  Wink… Но-шпа успокоява гладката тъкан (лигавицата на матката) затова предпазва от контракции и напрежение – безобидно е и се препоръчва да се взима преди полет също, а и магнерод също се препоръчва за зацапвания и контракции.. Все пак и нещо важно, ако все пак се стигне до лечение се предписват и антибиотици преди болестта да е слезе и към плода, вредна е високата температура, не се пият никакви аспирини, аналгини и подобни … Peace

sophiepp - провери второ мнение все пак  Hug на мен така ми изкараха акълите преди време..

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 17:30 от lanna

Общи условия

Активация на акаунт