Хълцането на бебето в корема

  • 45 354
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
да, точно това е хълцането - лекички ритмични почуквания по корема. Дъщеря ми много хълцаше, понеже аз тогава не знаех, че е така, спомням си, че звънях на педиатъра ми специално да го питам, че много се бях шашнала. Сега, с втората ми бременност, не съм почувствала хълцане все още ...

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Наистина е мн.мило  като хълцат  Grinning
В началото като не знаех че това е хълцане бях решила ча това може да са тикове  Crazy Shocked голяма паника беше  Laughing

# 17
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
точно това е хълцането  Peace

# 18
  • Мнения: 4 447
Да, точно това е. Няма как да го сбъркаш с ритането, защото ритничетата са доста по резки, не да ритмични и дълго повтаряеми. Аз обожавах да усещам как хълца бебо, докато бях бременна.....  Grinning

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да ,това трябва да е.

# 20
  • Мнения: 233
Може ли някоя от вас да обясни с повече подробности това хълцане?  Praynig
Колко ритмично подскача бебето?
На какъв интервал от време обикновено?

Интересно ми е, щото и аз го усещам понякога да подскача много, но не съм забелязала движенията да са на едни и същи интервали...  newsm78
Обаче понякога изведнъж от нищото получавам по някой скорострелен ритник, че чак малко се шашкам понякога дали това е нормално...(но, това е сигурно за друга тема)

# 21
  • Мнения: 4 335
При мен е на сьвсем равни интервала от по няколко секунди.И аз в на4алото не знаех,4е това било хьлцане Hug

# 22
  • Мнения: 228
Да точно това е хълцане.. Чести ритмични движения, както пулсиране.. При втората ми бременност бебето доста хълцаше, т.е. усещах тези движения и после като попитах моята лекарка тя ми обясни че това всъщност е хълцане....

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 newsm10Точно това е.Крис много гълцаше,чак гъдел ме е хващал. hahaha hahaha hahaha

# 24
  • Мнения: 16

моето хълцука доста
аз съм 31 седмица и ми е за първи път.от около месец усещам хълцанията точно както ги описвате
бях чела за тях отпреди да знам какво е и не се стреснах.
много е смешно.толкова малко човече и хълца вече Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз усещах подобно пулсиране през последните месеци. Предполагам, че хълцане е било. Беше ми много приятно. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 374
мери хълцаше постоянно даже и сега си е така точно това е което усещаш newsm10

# 27
  • Мнения: 221
Точно това е хълцането. При мен с напредване на бременността все по-често хълца.

Общи условия

Активация на акаунт