Моля, в името на децата да защитим истината!

  • 6 873
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Подписах. Каквото и да е мнението ми, не бива да се спира излъчването на филма.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 859
Да си родител на дете с увреждане в Европа се счита за професия и майката получава достатъчно пари за да живее спокойно и да осигурява на детето си и себе си достоен живот. Тече й и стаж за времето, през което се е отдала на специалните грижи за детето й и съответно на определена възраст ще получи и пенсия.
Офф,ето това нещо ако го имаше в Бг...
Подписах.

# 17
  • Мнения: 4 414
въпросът със закриването на подобни институции много ми напомня въпроса за закриването на помощните училища.  да се затворят няма да реши проблема. трябва да се преустроят кардинално. Тео го е написала доста подробно...няма да го повтарям.

петицията, обаче е за друго... вместо да положат усилия да се реши проблема, някакви евродепутати се опитват да затворят устата на BBC. това е абсурдно, бих казала дори срамно! как ли се допълва имиджът на страната ни от тези действия?!
естествено, подписах.

# 18
  • Мнения: 313
Това, за което пише Тео, е цел на не една фондация по цял свят. Цел е, защото не е реалност почти никъде. Много далеч съм от мисълта, че нашата социална система е прекрасна, но
Да си родител на дете с увреждане в Европа се счита за професия и майката получава достатъчно пари за да живее спокойно и да осигурява на детето си и себе си достоен живот.
е доста далеч от истината. Нали нея искаме да защитим Simple Smile
Интересувал съм се от правата във Великобритания. Там това, което получават родителите на дете с увреждания, е Disability Living Allowance след социална оценка. Най-високата степен (постоянни грижи за неподвижно дете) се заплаща по около 100 паунда на седмица = 400/месец = 4800/година (най-ниската степен е 17 паунда)...при среден доход за домакинство около 20000 годишно. С др. думи максималната помощ е 1/4 от средния доход за страната. При около 600 лв/месец среден доход на домакинство в България това прави 150 лв/месец. Точно колкото получаваме ние. Допълнително имат право на различни видове социални услуги (гледане, медицински грижи, обучение и др.), които се заплащат от родителите, с изключение на социалнослабите.

За да не разводнявам повече темата, можем да поспорим в друга.

По въпроса за филма на ББС - да, съгласен съм, че трябва да се даде гласност на конкретния проблем. И още един филм да снимат за изпохапаното от плъхове дете. И за проституиращите деца също да снимат и показват. Може пък някой да вкара малко ред в системата...
Ред не означава да се почне от нулата с поредната "блестяща" идея.

# 19
  • Мнения: 838
Ами така и така това (за световния мир и прочие проблемите по света) е цел на всички-я да вземем и да не правим нищо пък дано се оправят нещата от само себе си,току виж управляващите започнат да ни посещават у дома и насила ни подобрят живота. newsm78

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 23:24 от pogar

# 20
  • Мнения: 838
Това, за което пише Тео, е цел на не една фондация по цял свят. Цел е, защото не е реалност почти никъде. Много далеч съм от мисълта, че нашата социална система е прекрасна, но
Да си родител на дете с увреждане в Европа се счита за професия и майката получава достатъчно пари за да живее спокойно и да осигурява на детето си и себе си достоен живот.
е доста далеч от истината. Нали нея искаме да защитим Simple Smile
Интересувал съм се от правата във Великобритания. Там това, което получават родителите на дете с увреждания, е Disability Living Allowance след социална оценка. Най-високата степен (постоянни грижи за неподвижно дете) се заплаща по около 100 паунда на седмица = 400/месец = 4800/година (най-ниската степен е 17 паунда)...при среден доход за домакинство около 20000 годишно. С др. думи максималната помощ е 1/4 от средния доход за страната. При около 600 лв/месец среден доход на домакинство в България това прави 150 лв/месец. Точно колкото получаваме ние. Допълнително имат право на различни видове социални услуги (гледане, медицински грижи, обучение и др.), които се заплащат от родителите, с изключение на социалнослабите.

За да не разводнявам повече темата, можем да поспорим в друга.

По въпроса за филма на ББС - да, съгласен съм, че трябва да се даде гласност на конкретния проблем. И още един филм да снимат за изпохапаното от плъхове дете. И за проституиращите деца също да снимат и показват. Може пък някой да вкара малко ред в системата...
Ред не означава да се почне от нулата с поредната "блестяща" идея.
Хубав пример за Англия,а сега да ни кажете за Германия например-защото там е точно както го искаме.
И само да попитам всички:
Няма ли да е по-добре правейки каквото и да било да помислим как да успеем,а не да започваме всяка битка с думите:
о,това я стане,я не,това е загубена кауза,ама това е трудно,ама това е невъзможно?

# 21
  • Мнения: 4 585
Пуснах тема и в Клюкарника. Би могло до стане весело. Ако първо нашите евродепутати ги разкандардисат,
че филма не струва, а после ние да настояваме да го гледат, в тоя хронологичен ред. Думам, да то гледат.
Аjeliya, цитирах ти уводния постинг по темата. Добре е.

# 22
  • Мнения: 1 037
Wolf , ето тук има много информация за петициятаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230750.0.
Момичетата работиха и работят усилено по въпроса, но имам странното усещане, че вече малко хора посещават темата, в тоя ред на мисли, според мен идеятата ти е добра Peace.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Wolf , ето тук има много информация за петициятаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230750.0.
Момичетата работиха и работят усилено по въпроса, но имам странното усещане, че вече малко хора посещават темата, в тоя ред на мисли, според мен идеятата ти е добра Peace.

темата докато е работна ще се посещава малко
трудно е за хора без време или без особено желание да се впрегнат да четат тези 115ст
ако се иска помощ за нещо - ще говоря и с Роси - трябав в отделна тема да се пусне само ИСКАНЕТО - конкретно и ясно описано! тема само за това да има, а не да се обсъждат на дълго и широко нещата - това да си е в работната тема
но това ще го гонворя с Роската

AJELIA точно си цитириала призива на ДБМ в първия си пост или? защото иначе ще обърна внимание на моите познати за това че поне според част о тхората е невъзможгно да се затрият всички домове..... така че моля те пиши ми дали цитата ти е точен и дали в техните искания това още лежи като точка от дневния ред

# 24
  • Мнения: 1 037
 catnadeen , не съм цитирала призива на ДБМ.
Неразбрах смисъла на написаното от теб.
Ти или не схващаш нещата или аз немога да обеснявам.
ОК, мисля, че "повредата е в моя телевизор".
Тео вече писа, но ще повторя, ясно е че домовете немогат да изчезнат от днес за утре, целта е да спрат да съществуват в този им вид/явно не съм се изразила правилно, не съм безгрешна, кажете какво да поправя и ще го направя/.
Има много домове в страната в които се полагат добри грижи за децата , съвестени и отдадени на работата си хора, които заслужават уважението ни.
Това, че смятам, че мястото на детето е в семейството е мое мнение, не е меродавно.
Помните ли Милен от филма, който много често беше с разкървавена уста?
http://www.vbox7.com/play:97054fd3
За това говоря, по-човешки начин на живот/ako "човешки", може въобще да се степенува/.
Искам децата по домовете да живеят в среда близка до семейната, да си мият зъбите в банята, да се включват при готвенето, да режат картофи, моркови, за да не се чудят като видят цял картоф на живо какво е това, искам ако на едно дете му се допие какао да отиде да си го направи или да си го поиска, когато детето ляга да спи да има кой да му прочете приказка и да го целуне за лека нощ!Аз искам много неща, но коя съм аз и на кого му пука за моите желания?
Да искаш е едно, а да плучиш съвсем различно.
Но Милен пие кафе, защото една жена дойде от Англия и ни показа, нещастието на българските деца, събуди у нас заспало състрадание, гражданска съвест,  и много други емоции и ако сега филма на тази жена излъчен в ЕП помогне още едно дете да излезе от подобен дом , значи си е струвало.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 12:19 от ajeliya

# 25
  • Мнения: 997
Не подписах петицията. Абсолютно съм съгласна, че състоянието на домовете ни е ужасно, още по - съгласна съм, че трябва да се вземат мерки. Самият филм ме ужаси. Но не желая той да бъде излъчен пред който и да е европейски - мевропейски или друг орган. Преди много години в съседна Румъния назря скандал, свързан със заразяване на деца от домове със СПИН. Сама по себе си ужасна трагедия, превърната от "добронамерените" ни европейски партньори в нещо като филм на Хичкок. Ако някой си мисли, че на евро - депутатите им дреме за нас - греши. Иска ми се да престанем да чакаме други да ни спасяват. Ние, нашите неправителствени организации, нашите медии можем и трябва да си помогнем сами. А не да ходим и да се "серем" пред чужденци, които после да ни гледат от високо с презрение, сякаш при тях всичко е наред. И да ни спасяват......... 

# 26
  • Мнения: 3 914
Ние, нашите неправителствени организации, нашите медии можем и трябва да си помогнем сами. А не да ходим и да се "серем" пред чужденци, които после да ни гледат от високо с презрение, сякаш при тях всичко е наред. И да ни спасяват......... 
Страхотно, а междувременно ,докато ги чакаме, защото пък ни е срам от чужденците и видите ли после ще ни гледат от високо..........децата в подобни домове- ами да мрът бе, важното е да не се усираме пред чужденците.Боже ooooh!
Ще ме извинаявате , ама ние българите сме си такива- докато не усерем нещата,никой пръста си не мърда.А дечицата изобщо не носят вина , но те страдат най- много Tired

# 27
  • Мнения: 997
децата в подобни домове- ами да мрът бе, важното е да не се усираме пред чужденците.Боже ooooh!
Viki i mama с цялото ми уважение, но дори и с най-осакатеното подсъзнание трудно може да се изкара подобен подтекст от думите ми. Ако нямаш предвид конкретно мен - не ме цитирай, а ако да - върни се и прочети по - внимателно и непредубедено. Подчертавам за неразбралите: пиша изцяло по темата; никъде не отричам състоянието на домовете в България, но съм твърдо против този филм да се излъчва през разни европейсти институцийки.
До ден днешен има хора, които смятат, че трябва някой да им помага. Абсолютно съм съгласна - имаме нужда от помощ. Но нека това да бъде някой, който е наистина съпричастен. С излъчването на филмът по един от най-големите телевизионни канали, той стана достояние на далеч по - широк кръг от хора, отколкото би бил, ако се представи пред няколко стотин евро депутатчета. Тези, на които им пука, вероятно вече отдавна работят по въпроса....Но най-вече, този скандал показа, че обикновените българи могат да бъдат съпричастни.
Макар и непопулярна, продължавам да поддържам тезата си, че това представяне по-скоро ще навреди, отколкото да помогне. Каква точно е целта - какво могат да направят европейците - най -много да ни глобят. И точно, чий пари ще вземат. Заплата на някоя наша министърка......
А колкото да смъртта, Viki i mama, знам за нея много.....много повече, отколкото би ми се искало.   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 037
елена акманова ,всеки има право на мнение, един човек ми каза, че в спора се ражда истината и е прав.
Моля те, кажи ми защо трябваше да идва английски репортер да снима в Могилино?
Къде са нашите репортери?
Какво направи правителството за децата, народа праща SMS-и , за да се изведат  от този кошмар.
Една англичанка направи възможно това да се случи.
Ядосах се и не по темата ама ще пиша, след протеста, когато от МТСП обещаха работни срещи на които да изслушат проблемите на "Родители на деца с увреждания", на "Осиновени и осиновители", какво стана, чуха ли ги, повторни покани за срещи?Няма, няма и да има.
Това да ни пука на теб , на мен и на Иванчо не помага трябва да им пука на ония горе.
Един евродепутат предлага да се излъчи филма, но нашите казват не... този филм не отразява действителната обстановка в домовете.
За мен истината си е истина и да я скриеш е равно на това да излъжеш.
Това е мое мнение.


# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
къв телевизор, кви чудеса...питах щото ДБМ се цитира доста и даваш линк към тяхната тема и ....
както и да е - явно не схващам, сега обаче схванах

аз подписах, но не вярвам това, че ще се прожектира филма на няколко депутата пък било и евро да промени нещо...
те тези депутати ако се интересуват - вече ще са гледали филма....
не мисля, че нещо съществено може да се промени освен да се заклейми държавата ни още повече...не че не си го заслужаваме, но не страдат тези дето заслужават а средностатистическия българин
но честно казано не се сещам за никакъв друг начин да покажа несъгласието си съ ссегашното положение на нещата, не знам и какво мога да направя, а въобще не вярвам че мога нещо да променя...

Общи условия

Активация на акаунт