Френска селска торта?

  • 179 047
  • 616
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9
Здравейте,поздрави на всички, тортите ви са станали страхотни. Утре ще правя тортата, обаче имам въпроси  Rolling Eyes Отправям ги към вас МАМИ и към КАНЕЯ:
Може ли да заместя захарта в блатовете и в крема с мед, тъи като когато правя меденки по подобна рецепта, някак си не ни е достатъчно меда който е даден по рецепта newsm03, та и сега за тортата най-вече се двуомя за крема дали сметаната ще поеме меда?  newsm12
Според мен захарта при варенето на тестото за блата е наложителна. Ако я замените с мед има опасност сместа за блата да не се надигне след варенето. За крема може да пробвате сметана с мед, но имайте в предвид, че еластичноста му ще се промени и може да се наложи да увеличите количеството сметана.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 21
Mirama, то май е копирана рецептата от windy ele , едно към едно е текста  smile3521

# 287
  • Варна
  • Мнения: 21
оо КАНЕЯ благодаря , това не го знаех . Благодаря  newsm10  , добре че писахте, иначе каква щях да я свърша.  newsm53

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 08:39 от fancha

# 288
  • Мнения: 1 726
Някой , който е опитвал оригинала, пробва ли рецептата на Канея, да каже дали е същата? Thinking

# 289
  • Мнения: 7 424
Цитат
Орехите ги изпекох преди да ги смеля.
О!Това е супер идея! thumbsup
 Така няма да как да развалят вкуса на тортата,ако са се съхранявали по-дълго време в неподходящи условия,на повече влажност например. Peace

# 290
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Някой , който е опитвал оригинала, пробва ли рецептата на Канея, да каже дали е същата? Thinking

Ами аз вече писах, че макар да е минало доста време от последното ми опитване на оригинала, по мое мнение рецептата на Канея дава същия резултат.

# 291
  • Мнения: 3 988
Изчетох темата и въпреки това не разбрах кой как и защо е сигурен, че е ял оригинала на тая торта? От къде знаете, че версията, която са ви предложили е оригинал?
Моля ви се пишете по същество. Не се заяждам и не бих желала да получа заядливи отговори. Благодаря. Просто не разбирам кой би могъл да претендира, че прави оригинала, след като из интернет има хиляди рецепти на подобна торта, а една форумка беше пуснала снимка на рецептата, написана на листче преди 20-ина години...  newsm78
Ако смятате за оригинал първата версия на тортата, която вие сте яли, това е друга песен.

# 292
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако смятате за оригинал първата версия на тортата, която вие сте яли, това е друга песен.

Смятам за оригинал това което съм пуснала със снимков материал и съм яла преди 3 и 5 години в ресторант Ниагара - в началото обяснихме в темата какво се търси (торта с тънки блатове с меден вкус сметанов крем леко киселеещ и орехи) така че дали е оригинал или не ми е все едно щом рецептата ме удовлетворява.

# 293
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Снежка, определено не е торта Добуш, защото нейната рецепта знам и я правя. Но тортата на баба ми не е това.
Както казах ще се обадя, запиша рецептата и ще ви я пусна. А пък ако на някой му хареса може да си я направи.

Ето това е тортата, която тя прави.

650гр брашно
500 гр захар
90 гр мед
70 гр маргарин
3 бр. яйца
2 ч.л. сода бикарбонат
500 мл сметана течна
400 гр сметана квасена
1 пак. ванилия

1.В тенджера се слагат яйцата, меда, 1 ч.ч. захар и маргарина
2.Съставките се бъркат на водна баня, докато обемът на сместа се увеличи 2-3 пъти
3.Тогава се добавят содата и брашното и се оттегля от котлона
4.Полученото твърдо тесто се оставя на хладно за 30 мин
5.От тестото се разточват 5-6 тънки кори, които се набождат с вилица и се изпичат върху хартия за печене до златисто оцветяване (за 5-7 мин)
6.Приготвя се крем: разбива се на пяна течната сметана с ванилията и останалата захар(ако използвате подсладена сметана, намалете захарта)
7.Отделно се разбива заквасената сметана
8.Смесват се двата вида сметана и кремът е готов
9.Върху първия блат се намазва дебел слой от крема (поне 1.5 см), отгоре се слага следващия блат, върху него пак крем и така, докато свършат блатовете
10.Блатовете не се сиропират
11.Най-отгоре и отстрани се намазва с крем и се наръсва с трохи от блатовете или с кокосови стърготини
Това е едно към едно рецептата на windy ele. Поне да беше поизменила нещо в обясненията, а не да я копираш, щото нали се сещаш че всички рецепти тук са четени и вече са познати, и никой не може да се заблуди.

# 294
  • Мнения: 7 424
   Не нападайте Мирама.Не мисля ,че е толкова наивна да препечатва рецептата от форума и да я пуска,като  бабина.
   Сигурно има някакво обяснение за това съвпадение.Или е объркала нещо......Или да е искала да постне някоя друга рецепта.
   И аз имам много рецепти в компютъра и не винаги пазя името на автора(което не е много хубаво,разбира се.... Embarassed ).....

# 295
  • Мнения: 3 988
Селма, рецептата не е препечатана, а направо копирана. Изтрит е само 1 ред - последния от продуктите "рецептата". Няма иначе друго обяснение на това защо и оформяне и пунктуация - всичко съвпада. Даже продуктите са изброени в същата последователност. Peace
Допускам на баба й рецептата да е същата като тази, но можеше поне да отбележи.

shemet_neveroiaten, мерси за отговора.  Peace Честно казано, очаквах точно такива отговори.  Simple Smile

# 296
  • Мнения: 7 424
Цитат
Вмъкни Цитат
Селма, рецептата не е препечатана, а направо копирана. Изтрит е само 1 ред - последния от продуктите "рецептата".

   O!Няма съмнение! Peace
   Имам си папка с разни извадки от форума,които включват и рецепти(от форума или някакви мои си домашн,или на мои приятели/роднини),без да са подписани с имената на авторите.
   Може и Мирама да има някаква такава папка,в която да има и няколко рецепти на Френски Селски(нали са безброй),без да са подписани с име.Някоя от тях да е на баба й,други да са всякакви други.И да е объркала,коя точно е бабината.....И да е постнала по погрешка именно тази.
    Предполагам само...... Thinking
    Все-пак не е казала,че рецептата е нейна,а на баба й.Тоест на някой друг!Само е объркала на кой! Wink Не си я е присвоила.

    (P.S. за протокола: нито ми е лична приятелка,нито позната.Просто усещам,че няма "зло" в цялата тази история,но нека тя каже,все-пак!  Peace )

# 297
# 298
  • Мнения: 7 424
  ГРИП,може ли да пускаш такава потресаваща снимка без никакъв коментар!!! Mr. Green Heart Eyes
  Моля те,кажи,по каква рецепта направи тази изумителна торта? Praynig

# 299
  • Мнения: 228
Не съм я правила , на диета съм , но за мен това е рецептата на търсената от вас торта.
В блатовете има и малко орехи.Рецептата е комббинация от две рецепти на  медовик .

Общи условия

Активация на акаунт