Френска селска торта?

  • 178 934
  • 616
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 726
Аз пробвах рецептата на Канея, без да съм опитвала преди тортата, но забравих да сваря продуктите в началото, направо си замесих тестото
   ЕТо тук ти е грешката! Simple Smile
   Когато вариш тестото,корите придобиват прекрасен медено-карамелен вкус и аромат.Точно той най-вероятно и липсваше на твоята торта.
Благодаря ти, ще го имам предвид другия път.

# 406
  • Мнения: 3 435
Не знаех, че тортата се нарича така- в нашия град е известна под името "тортата на мама"  Crazy едно от заведенията в града я предлага, но я купуват от една жена. за сватбата ни я издирихме, защото искахме един от даровете, за които кумувете ще се надигравата да е тази торта, защото и двамата много я обичат. Simple Smile
миналата седмица направихме тортата вкъщи и стана чудна  Crazy за следващия път обаче ще приготвим повече крем, защото носва още.  smile3508 майка се оплака, че тестото било много "жилаво" и трудно се разточвало.  newsm78 някой да се е сблъсквал с такъв проблем?
Благодарности на Канея, че споделиха с нас рецептата   bouquet bowuu

# 407
  • Мнения: 22 867
...майка се оплака, че тестото било много "жилаво" и трудно се разточвало.  newsm78 някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

Може би съставките за тестото не са съвсем същите, не бих казала, че тестото е жилаво. Според мен е много приятно за работа, лесно се разточва.

# 408
  • Мнения: 2 126
И аз като я правих това което ми направи силно впечатление беше че по благодатно за работа тесто не съм вижд Peace

Как мислите дали тези блатове биха понесли друг крем от посочения?Просто за разнообразие,а и сякаш малко в повече ми идва толкова много сметаната..... Thinking

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 23:08 от Дес

# 409
  • Мнения: 3 435
Значи повредата е в нашия телевизор  Laughing следващия път ще се пробвам аз в кухнята   chef

# 410
  • Мнения: 22 867
И аз като я правих това което ми направи силно впечатление беше че по благодатно за работа тесто не съм вижд Peace

Как мислите дали тези блатове биха понесли друг крем от посочения?Просто за разнообразие,а и сякаш малко в повече ми идва толкова много сметаната..... Thinking

Дес, биха понесли и още как! Ето няколко предложения:

1.
2 с. л мед
250 гр краве масло
2 яйца
70 гр пудра захар
40 гр шоколад
Ситно настъргания шоколад, едното яйце и пудрата захар се разбиват в съд на водна баня до разтопяване на шоколада и сгъстяване на сместа.  Не бива да завира сместа. Отделно се смесват маслото с меда, постепенно се добавят в изстиналата шоколадова смес и всичко хубаво се разбива.

2.
захар – 1,5 ч.ч.
брашно – 2 с. л.
нишесте – 2 с.л. (може да се замени с брашно)
пресно мляко – 2 ч.ч.
яйце – 1
краве масло – 150-200 гр.
орехи
Захарта, брашното, нишестето, млякото и яйцето се разбиват и се варят до сгъстяване, като се бърка сместта непрекъснато. Сваля се от огъня и се добавят размекнатото краве масло, разбива се и се охлажда. Блатовете може да се мажат и с топлия крем, по-добре попива.

3.
750 мл пресно мляко;
4-5 с. л. грис;
1 кутия варена сгущенка;
Кората на 1 лимон;
100 гр краве масло.
Сварявате гриста с млякото на гъста каша. Като изстине, разбивате с миксер, като добавяте  сгущенката, маслото и настърганата лимонова кора.


4.
200гр краве масло, 0,5 ч.ч. прясно мляко, 1 ч.ч. захар, 1 яйце, ванилия или 2~3 с.л. ликьор или коняк.
Захарта се разбива с яйцето, добавят се млякото и ванилията и, като се бърка сместа се вари на водна баня или слаб огън до кипване. Сваля се от огъня и се охлажда. Маслото се разбива на крем и към него по малко се добавя от охладената смес, като не спирате да биете. Накрая добавяте ванилиа, ликьор или коняк.
Съвет: По-добре става крема не с цяло яйце, а с два жълтъка, става по-вкусен, въздушен и с по-наситен жълт цвят.

# 411
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз пак да попитам - колко време трябва да преседи тортата , преди да се консумира?Говоря за рецептата на Канея.

# 412
  • Мнения: 326
Аелис, най- малко 12 часа, във фолио на студено. 

# 413
  • Мнения: 22 867
Аз пак да попитам - колко време трябва да преседи тортата , преди да се консумира?Говоря за рецептата на Канея.

Колкото повече, толкова по-добре! Grinning _valkiria_  ти е отговорила вече, аз я правя на единия ден след обяд или вечерта и я срязвам на другата вечер. Забелязах, че като остане в хладилника след срязването (ако остане!), по-вкусна става.

# 414
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
labrex ,_valkiria_  - благодаря ви   bouquet!

# 415
  • Мнения: 385
Аз също благодаря на Канея за рецептата и политиката на фирмата за достъп на рецептите.Обичам боровинки и всичко произведено с тях.Има ли възможност да предложите и боровинковата торта с бисквити.Благодаря Ви!

# 416
  • София
  • Мнения: 2 658
labrex , кажи ми моля те, каква е разликата между тази торта и класическия медовик?

# 417
  • Мнения: 22 867
labrex , кажи ми моля те, каква е разликата между тази торта и класическия медовик?

petia_tag, според мен никаква. Като чух за тортата, що ровене рових из рунета, има стотици варианти на медовиците, попадах и на почти същия, без орехите в крема, но пък има рецепти и с орехи в сметаната. Много хора си имат техен семеен медовик, изобщо няма кой знае какви съществени разлики. За мен тая торта си е медовик. А как е попаднала тук, и във фирмата, и защо е наречена френска селска - не знам. Пробвах и на френски да потърся торта с такова название - не намерих. Е, познанията ми по френски са доста по-слаби от руския, но справям се. Така че, отказах се, вкусна е тортата, правя я отвреме навреме, правя и други медовици по други рецепти, не съм попадала(от тези, които аз правя) на някаква коренна разлика. В нюансите има - аз затова и на френската слагам сушени сливи, понякога стафиди или сушени кайсии, харесват ми повече с плодове, има различни кремове - със сгущенка и масло, варен крем, със двата вида сметана - заквасена и течна, аз харесвам най-много със заквасена, смлени орехи, захар и плодове. Но то си е въпрос на вкус. А, има и шоколадов медовик, наканила съм се да го пробвам. Grinning

# 418
  • София
  • Мнения: 2 658
labrex , много ти благодаря! Аз също най-много го харесвам със заквасена сметана и снощи си направих един, но ми останаха 5 кори. Та се чудя дали ще стане да комбинирам два крема-млечно-яйчен със сгущенка? Масло не искам да слагам или съвсем малко, че вкъщи никой не обича маслени кремове.

# 419
  • Мнения: 7 420

 А, има и шоколадов медовик, наканила съм се да го пробвам. Grinning
   Май видях един такъв в страничката "фигурная вьІпечка".Мисля ,че се казваше "Спартак".Но сега не мога да го открия. Rolling Eyes

   Аз и моя медовик го правя леко шоколадов,като добявам малко или повече какао в крема.Става много хубаво! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт