Френска селска торта?

  • 178 999
  • 616
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 783
.....минимум според мен са 36 часа...
Да ти кажа, права си  Laughing. Днес ядох ( рекох да видя дали не и е време да заминава в кофата....но нищо и няма) беше в пъти по приемлива на вкус.
Утре дори мисля да я предложа на мъжлето, което се върна от странство ...па дано я оцени по достойнство  Whistling

Мишелин, не, на никого не съм давала от тортата, просто няма на кой в момента  Blush

# 571
  • Мнения: 3 947
Вчера по руската телевизия правиха тортата с орехи в блатовете, смятам и аз да пробвам, ето линк, някой с по-добър руски ако иска да го преведе, да не се излагам аз Wink
http://www.1tv.ru/sprojects_utro_video/si33/p46187/pg1

# 572
  • Бургас
  • Мнения: 79
По рецепта на Канея.... кремът се приготвя от заквасена сметана + захар....
някой пробвал ли е със заквасената сметана от руския магазин: http://www.berezka.bg/produkti/smetana ?
Доволни ли сте?
В руския магазин се предлага сметана с различна масленост: 21%, 24% и 30%....
И се чудя дали да пробвам с руската или да опитам с Меггле...

П.С. За мен е важно сметаната да не е прекалено кисела като Данон и да не се втечнява....

 Hug

# 573
  • София
  • Мнения: 2 658
polly, според мен прекаляваш с брашното и затова са ти толкова жилави. Особено, ако тестото е било трудно за разточване е това причината. Аз точно тази рецепта не съм я правила, обичам медовика, даден от Лабрекс(класическия), тука ми идват повече като бисквити блатовете. Но винаги оставям меко и леко лепнещо тесто и за малко изстудявам в хладилника. Не лепне, супер бързо се разточва до прозрачност и става супер вкусно.  Peace
Иначе самите рускини казват, че един Медовик се приговя и за 2 дена трябва да забравиш за него и после да го ядеш.  Wink

# 574
  • Мнения: 2 783
petia_tag , мерси много   bouquet.
Лесно се разточиха, м/у 2 листа хартия за печене  Laughing, малко да застудее (децата сега са на вълна плодови изкушения  Laughing) и ще опитам и рецептата на Лабрекс.
Винаги съм се чудела коя рецепта за медовик ползваш за твоите съвършенства  Heart Eyes.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 078
...такава торта френските селяни нивга не са и опитвали, рецептата не е френска, самите съставки не са типични, ..........Което не пречи на тортата да е изключително вкусна, лесна, за което поздравления за рецептата. ............... И за да не се опитвате да зарадвате евентуални френски гости с нея, категорично не им харесва!

gypsy, някъде по-напред в темата го обсъждахме, нищо френско няма, това си е типичен руски медовик. Пък кой и защо го е нарекъл така...........неизвестно. А за последното не си права, поднасяла съм я на французи, беше им интересно и вкусно, смяхме се, че е толкова френска и селска, колкото и руската салата е руска. Което не означава, че на всички французи ще хареса, то си е казано, на вкус и цвет товарищей нет! Peace

Сега ще ви разкрия мистерията.  Laughing  Самата аз съвсем наскоро в разговор с една позната разбрах какво, как и защо.  Wink Говорим си ние значи какви торти правя и аз почвам да пререждам – такава, такава, онакава, медовик..., тук мацката ме прекъсва и пита дали медовик означава торта с блатове с мед.
– Да,- викам.
– Чакай, - вика, - да ти кажа една забавна история...
И ме пита чувала ли съм за френска селска торта и почва да разправя. Сестрата на мъжа й (него го познавам, сестрата не) живяла дълги години в Русия, донесла от там рецепта на торта с блатове от мед (моя позната не я знае, разбира се, с точност  Laughing) и я правела за домашна употреба. В тяхната компания бил и често хапвал покойния вече собственик на ресторант Пчела, който толкова я харесал, че помолил да почне да я прави за ресторанта си. Получил разрешение (май сестрата я е и правила за него, но това може да е и мое съчинение), а за разкош кръстил тортата Френска селска. Моята позната с мъжа си и тяхната група приятели са присъствали именно в този момент на измислянето на името. Та така... Елементарно, Уотсън.  Mr. Green

# 576
  • Плевен
  • Мнения: 10
попаднах на темата случайно, изчетох я от край до край с особен интерес за ден два през свободното време:) Изкушихте ме и аз да я направя няма начин просто:) През цялото време и аз си мислех как с нашата мания българска да ги стигнем американците си кръщаваме постиженията с някое помпозно име и ето ти на как си хапваме "френска" торта пък те французите си получават безплатната реклама и смях голям накрая  Joy Твърдо заставам зад мнението, че това е всъщност един прекрасен медовик и даже съм си набелязала този, който предлагам и на вас: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=bXSxw839O_4&NR=1  bouquet

# 577
  • Мнения: 7 422

mm32,
правила ли си рецептата от клипчето?

Водещият е голям сладур!Обаче пекох едни негови кроасани,които изобщо не станаха кроасани. Confused
В правенето на този Медовик предвкушавам немалки проблеми с корите.....Но пък може и да греша нещо..... Rolling Eyes

# 578
  • Плевен
  • Мнения: 10
не съм просто търсейки рецепта за медовик попаднах на него, а после и на темата тук Simple Smile така се впечатлих от размера на темата, че оставих клипа и седнах да чета, но после си изгледах и клипа и взех решението да последвам рецептата му. По отношение на кроасаните аз също гледах един гръцки клип с един техен си готвач, който ми е станал любимец и се получават много хубаво нещата му, дето се казва всеки може да се справи с тях, но и неговите кроасани не ми станаха Simple Smile Разликата, че се отклонявам от темата беше в престоя на тестото в хладилника, в моя случай на интервали от по три часа и после разточване, а останалото едно към едно и пак не станаха, та това ме кара да смятам, че проблема е в моя телевизор, но това не пречи да успея да хвана програма "медовик"Simple Smile Ако направя тортата ще снимам и веднага ще пусна снимка и впечатления....

# 579
  • Мнения: 7 422
    Може и аз да съм сгрешила някъде с кроасаните.....Макар че факт -изпълних рецептата много точно.

    После пък правих ето тези кроасани и станаха прекрасни. Което ме навежда на мисълта,че нещо все пак в рецептата на сладура не е съвсем ок.  Thinking

   Ще чакам да споделиш впечатленията си,когато направиш Медовика от видеото. Hug
   

# 580
  • Мнения: 3 947
За РД на детето направих две торти, пожънах голям успех, хората оценяват домашно приготвената храна, а с парите, които спестих от купуването на две торти, че една нямаше да ми стигне, наех  аниматор Peace
И това при условие, че не съм никак добра в месенето и точенето, но съм се запасила с помощници - силиконово килимче и ринг за изрязване.

# 581
  • Мнения: 2 755
Да ви кажа, че изобщо няма нужда да се точи. Аз намаслявам леко тавата и в нея с ръка разпределям тестото, понякога си помагам като разточвам направо в тавата с чукалото за чесън. Видях някъде, че го правят с подобна малка точилка, но аз нямам, пък това върши добра работа. Става много по-лесно от точенето и после прехвърляне в тавата.

# 582
  • Мнения: 7 422
Да ви кажа, че изобщо няма нужда да се точи. Аз намаслявам леко тавата и в нея с ръка разпределям тестото, понякога си помагам като разточвам направо в тавата с чукалото за чесън. Видях някъде, че го правят с подобна малка точилка, но аз нямам, пък това върши добра работа. Става много по-лесно от точенето и после прехвърляне в тавата.
   Аз процедирам така при моя си МедовикPeace
   Ти за "френска селска " от тази тема ли говориш? Simple Smile Там тестото не беше ли по-твърдо?  Thinking

# 583
  • Мнения: 2 755
Твърдичко е тестото, аз и за това си помогам с чукалото, но по коя рецепта точно го правя не помня вече, май е за Медовик... По половин чаша захар и мед разтапям на котлона, слагам содата и като изстине - 2 яйца и около 3 и 1/2 чаши брашно, понякога отиват до 4. Мазнина не слагам вътре. Това ми е рецептата.

# 584
  • Плевен
  • Мнения: 10
Ето го и моят медовик момичета по рецептата от клипчето в предният ми пост:) http://www.prikachi.com/images/767/5133767n.jpg и разрез http://www.prikachi.com/images/795/5133795h.jpg

Рецептата я има тук http://magyclub.com/medovik/, дано не нарушавам правилата на форума, но вътре съм обяснила как направих варената сгущьонка по мой си начин може и без варене и понеже е дълго за обяснение:)

Селма, тортата стана превъзходна, не срещнах никакви трудности при направата й, мъжът ми ме събуди през ноща да ми каже че е СТРАХОТНА, не ме послушал като му казах, че утре ще се реже да не я пипа:) С други думи сладура от клипчето този път е показал нещо изпълнимо и качествено:)

Блатовете ми станаха супер слим и крема е уникален вкус, нито сладко, нито кисело вобще страхотна:)

Общи условия

Активация на акаунт