Дали е рефлукс???

  • 2 115
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
За мен не е разумно да се спира кърмене и да се дава АМ, особено соево, към което и без друго обикновено има кръстосана алергия, ако има алергия към белтъка на кравето мляко. Ако имаш съмнение за такава, мини ти на строга диета. Виж в кърмаческия форум за диетата, пусни и там темата и поговори с hedra, защото струва ми се проблема не е рефлукс, а по-скоро колики, кърмаческа стачка или нещо от този сорт, за което мисля, че тя като консултант по кърмене ще може да ти е полезна. Успех и дано пребориш английското здравеопазване, което неизвестно защо тук се опитване да имитираме, въпреки че е едно от най-неефективно организираните в света.

# 16
  • Мнения: 666
За мен не е разумно да се спира кърмене и да се дава АМ, особено соево, към което и без друго обикновено има кръстосана алергия, ако има алергия към белтъка на кравето мляко. Ако имаш съмнение за такава, мини ти на строга диета. Виж в кърмаческия форум за диетата, пусни и там темата и поговори с hedra, защото струва ми се проблема не е рефлукс, а по-скоро колики, кърмаческа стачка или нещо от този сорт, за което мисля, че тя като консултант по кърмене ще може да ти е полезна.

Много правилно казано, в никакъв случаи не спирай кърменето. АКО е рефлукс много по-добро е кърменето защото кърмата много по-бързо се усвоява и все нещо им остава в коремчето, докато АМ е по-тежък, организма го усвоява много по-бавно и е по-вероятно да не се наддава добре. Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш със специални АМ за рефлукс, които ограничават повръщането, но при теб май повръщане няма или поне не си писала.

# 17
  • Мнения: 24 467
Доколкото прочетох не е налице повръщане. Странен "рефлукс".
"...Докторката веднага ни даде диагноза рефлукс, дори 4е бебо не повръща..."
При истински рефлукс, говоря като лично препатила майка, най- добре ни подейства специализирано АМ за рефлукс. Но следва да се установи, че е налице именно такъв проблем. При нас бебето след всяко хранене повръщаше на фонтан. Стигна се до повръщане с кървави жилки. Проблемът се реши постепенно именно със специализирано АМ, при нас в случая- Фризовом. Повръщанията станаха редки и не така обилни, докато изчезнаха напълно. Пиехме го няколко месеца.
"“Рефлукс” означава обратен поток или връщане. Следователно “гастроезофагеален рефлукс” означава връщане на стомашно съдържимо в хранопровода...Всички бебета повръщат по малко, но някои повръщат огромни количества мляко заради състоянието, наречено гастроезофагеален рефлукс. Пръстенът от мускули в областта, в която езофагусът се свързва със стомаха, обикновено действа като еднопосочен клапан, който не позволява на млякото, храната и стомашните киселини да се върнат обратно при свиване на скомаха. Когато той не върши добре работата си и тези киселини се върнат в езофагуса, се получава дразнение, подобно на парене. На много бебета са необходими между 6 и 12 месеца, докато тези мускули започнат да работят добре...Някои симптоми на гастроезофагеалния рефлукс са: трудности с преглъщането, често оригване и хълцане, задавяне, често възпалено или зачервено гърло, лош сън, внезапен или неутешим плач, често плюене или повръщане, повръщане часове след храненето, отказване на храна или постоянно желание за ядене/пиене, бавно наддаване, чести ушни инфекции, дихателни проблеми – хриптене, затруднено дишане, астма, бронхит, пневмония и апнея..."



# 18
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
herinkata, на мен ми прилича на АБКМ- аз съм писала за моето дете, което имаше същите признаци като при вас (имаше и силно изразен АД, обаче). Може и да не е, но се опитай ако я кърмиш, да изключиш всички млечни продукти. За нас проблемът не  се реши само с това, защото той се оказа алергичен още към яйца и пшеница и аз не го знаех докато кърмих. Тука масово при АБКМ дават соево АМ, но наистина трябва да се внимава, защото може да има или да развие в последствие алергия към соята. Иначе, ние като минахме на хидролизирано мляко, окончателно се успокои коремчето след около 5-7 дни. Пиши как сте

П.П. - и аз като теб след толкова болки за детето ми, сама му поставих диагнозата  Shocked

# 19
  • Мнения: 51
След всички съвети на вас мами,за които ви благодаря сърдечно, мисля да продължа да кармя като внимавам какви храни ям, и ако успея да немеря тукще направя алергичен тест на бебка на частни начала. За пореден път се изумявам колко са неорганизирани тук медицинския състав. От GPто ни казаха че най скоро може да и направят тест след един месец, направо се подиграват с нас.

# 20
  • Мнения: 1 049
Ако имате вьзможност и си ходите скоро в БГ потьрси и там някой специалист за мнение. Аз сьщо сьм се убедила, че добрите лекари в БГ са много по-смели относно взимането на решения и поставянето на диагнози... и по-точни от тези в чужбина.  Hug

# 21
  • Мнения: 13 815
рефлукса не се проявява по време на хранена а СЛЕд хранене
затова ме очудва диагнозата

# 22
Ако се захранвате може и затова да плаче бебчето и просто да не понася някакъв вид храна или сок. Ако е така, не бързай и опитай пак след време като поотрасне малко (препоръчително е след 6 месеца).  Hug

# 23
  • Мнения: 51
Не още не съм почнала със захранването, само на кърма сме.

# 24
  • Мнения: 1 264
Моят син също имаше периоди, в които отказваше да се храни. В началото беше на смесено хранене, но отказваше както да суче, така и АМ. Изпиваше по 40-60 мл мляко с голям зор. Плачаше и отказваше да се храни. След няколко часа пак опитвах - изпива макс. 60 мл. и спира. Започнах да го храня през 2ч - 2,5 ч. Освен това повръщеше някъде до 10-тия месец. Бях се притеснила, че не яде колкото би трябвало по книга.  Никой не ни е поставял диагноза рефлукс, защото въпреки всичко детето наддаваше добре на кг.  Твоето бебче наддава ли нормално?
Консултирай се със специалист.  Peace

# 25
  • Мнения: 967
Моят син имаше рефлукс и никак не прилича на това, което опсваш. Рефлуксът не мисля, че може да протича без повръщане. Дими повръщаше много, понякога на фонтан, дори през носа и устата едновременно,а докато сучеше си сучеше нормално - спокойно и дълго и никога не се е дърпал от гърдата и не е пищял по време на хранене. Рефлуксът всъщност означава болест при която клапата в стомаха не е затворена и след хранене част от храната се връща обратно, а заедно с нея и стомашни киселини, които могат да доведат до усложнения. Тоест няма логика от рефлукс детето да плаче по време на хранене - трябва да минат поне няколко минути след храненето, за да стигне храната до стомаха и после да се върне обратно - това не става моментално след слагането на гърдата. За това ти казвам, че моето дете си се хранеше спокойно, а проблемът идваше няколко минути след хранене. Консултирай се сдруг лекар, защото след всичко което съм изчела аз за рефлукса мисля, че вашата диагноза би трябвало да не не е рефлукс, а нещо друго.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 724
И аз си мисля,че не е рефлукс!
Консултирай се с друг лекар! Hug

# 27
  • Мнения: 4 555
herinkata, да не те отчайвам, но кръвен тест за алергии може да се направи чак след 6 навършени месеца, защото преди това бебето не произвежда антитела и един такъв тест може да даде както грешно положителен, така и грешно отрицателен резултат.
Но не е нужно да се прави тест, просто изключвай от храната си последователно всички силни алергени, докато изчезне проблема и ще разбереш какво го причинява. Аз минах вече по този път, говоря от личен опит.
Успех   bouquet

# 28
Случайно видях, че си пуснала темата и в Д-р Нивеа Бебе и там пишеш, че се захранвате по малко и даваш ябьлков сок. При всички проблеми, които описваш незнам как си се решила да даваш друго освен кьрма. Трябваше поне да го споделиш с повечето мами тук, а не да гадаем какво ли може да е без да знаем подробности. Дано все пак сте прекратили това захранване и бебчето да е по-добре!  baby_neutral

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270925.0

# 29
  • Мнения: 51
Не бих казала че съм захранила бебето си, просто направих опит и 2 поредни дни дадох по една лажичка пюре от морков и картоф Това е, ако я бях захранила по сериозно разбира се, че щях да спомена. Просто ми бяха каза ли че при рефлукс било добре по от рано да се захрани,но аз се съмнявах че е рефлукс и затова попитах др Нивея, и тя ме посъветва да спра.
На скоро срещнах др майка във форума и нейното бебче имало абсолютно същите оплаквания( къркорене при хранене, силен рев, отказ да яде, пръцкане и често плюнчене след уригване), та тя е дала на бебо хидролизирано мляко и за 1 седмица бебето се почуствало много по добре и стомахчето му се е успокоило.
Сега си мисля и аз да пробвам.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт