Защо звездите избират секциото?

  • 19 223
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 034
щом сме тръгнали по божествените начини, мисля че при днешната еманципация, може и от ребрата да ги правим...две деца - две ребра...няма да е голяма загуба. Laughing

# 241
  • Мнения: 3 447
щом сме тръгнали по божествените начини, мисля че при днешната еманципация, може и от ребрата да ги правим...две деца - две ребра...няма да е голяма загуба. Laughing
Две деца, но и тънка талия като на Шер, да се върнем пак на темата за звездите и пластиката  Laughing

# 242
  • Мнения: 2 070
Сетих се още нещо.
За мен да раждам нормално е нещо върху което даже не съм се замисляла. А знам, че бих могла да имам избор и да уредя нещата, ако искам да стане уж по медицински причини.
Любопитството ми обаче е мнооого по-силно от страха от болката, страхът от болката пък е по-слаб от страхът от упойки и рязане. Така че нещо като въпрос на приоритети.
Най-вече любпитството - поколения жени са минали през това, това е нещо, което природата е направила да е така. Как пък точно аз ще го пропусна. Някой тук беше написал, че оставяло травма.  ooooh! - това сигурно е при един случй на хиляда, при усложнения... Как може да ми остави травма това, което ми донесе детето. Травма имам от аборт, от кюретаж без упойка, не ме връзваха, понеже и това споменахте. верно оставят невидими белези като на рекламата.

Звездите..сигурно просто не искат да се поставят в неудобни ситуации, току виж някой папарак се промъкнал и ги снимал баш в сюблимния момент.

# 243
  • Мнения: 17 546
Писах преди десет страници, че имах възможността да родя по двата начина. Да родиш естествено - е, нищо подобно не съм преживявала преди и след това! Усещането е, като че ли се раждаш ти отново! По никакъв начин не може да се сравни със секциото! И пак казвам - възстановяването си е до човек! Родих с епизотомия в 13,30 часа, а в 18 вече седях! Не съм чувствала дискомфорт или каквото и да било, нищо, че бях само на 20 години. По същия начин след секциото, след свалянето на системите не можеха да ме намерят в стаята! Кво пък толкова - едно раждане! Баба ми ги е родила и деветте си деца на нивата и е оттърчала до вкъщи да ги остави! На другия ден пак е била на нивата!
И за пластиката на звездите казах, че се извършва още след изваждането на бебето при секцио за тяхно удобство... А звездния статут ти дава право да се лигавиж неудържимо и без никой да има право да ти каже каквото и да било! И те се възползват с пълна сила от това си право!
Просто тези, които раждат само със секцио, не знаят какво върховно и неописуемо чувства изпитва една жена, когато бебето излезе от нея! Няма сравнение с нищо друго на този свят!
Абе необятна тема, може и 113 страници да стане!

# 244
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Просто тези, които раждат само със секцио, не знаят какво върховно и неописуемо чувства изпитва една жена, когато бебето излезе от нея!
Аз изпитах чувство, което мога да опиша по същият начин, въпреки секциото. Но вече знам, от норамално родилите, че щом е с операция, значи не съм раждала Laughing

# 245
  • Мнения: 48 067
в дания също нямаш избор- моя позната със свекърва лекар и голям диоптър си роди нормално, колкото и да искаше обратното

за звездите- мисля че е комплексно, като се почне от късна бременност, желание да се планира събитието, да изглеждат възможно най- добре колкото се може по- скоро, лигавщина, мода, суета, страх от болката и неизвестното и т н
аз родих нормално и не съм се замисляла за секцио по желание
аз лично съм доволна от това как родих, но съм и за правото на майката да решава как да роди...все пак секциото не ми е предпочитания метод, но е спасил не едно и две бебета, а и майки

# 246
  • Мнения: 2 161
Смаяна съм от отговорите,дадени от жени,които са родили по естествен път.А аз  много рядко се изненадвам.Вие нормални ли сте,бе?Как може да мислите,че жените родили със секцио не изпитват същото удовлетворение?Родила съм по естествен начин,т.е. като говедо.Вторият път като ВИП говедо.Вип ми беше само стаята,да уточня.

# 247
  • Мнения: 656
Защо като говедо?
Не съм запозната с всички форми на живот, но си мисля, че повечето (дори хора и животни) раждат както природата е повелила). Моля за мен да говорят че съм раждала като сърничка - красива, благородна и т.н...

Абе нЕма ли някой гинеколог да ни осветли по въпроса за разширението, възстановяването и т.н.?

# 248
  • Мнения: 2 070
Не става дума за удовлетворението от това, че вече имаш дете и така нататък. При мен става дума за чистото любопитство от физиологичният акт, от това да се възползвам от това, което природата ми е дала. От това да видя в съзнание какво се случва и как излиза моето бебе.

Шанел, ти вторият път що не роди секцио? В БГ всеки може да си го уреди според мен.

на Кронки жена му, няма нужда от гинеколог, нали е различно при всеки, не водим статистики.

# 249
  • Мнения: 17 546
Просто тези, които раждат само със секцио, не знаят какво върховно и неописуемо чувства изпитва една жена, когато бебето излезе от нея!
Аз изпитах чувство, което мога да опиша по същият начин, въпреки секциото. Но вече знам, от норамално родилите, че щом е с операция, значи не съм раждала Laughing
Ми фактически не си раждала!  Grinning Извадили са ти бебето. Е, опровергай ме! И на мен близнаците ми ги извадиха, а големия си син родих.

Смаяна съм от отговорите,дадени от жени,които са родили по естествен път.А аз  много рядко се изненадвам.Вие нормални ли сте,бе?Как може да мислите,че жените родили със секцио не изпитват същото удовлетворение?Родила съм по естествен начин,т.е. като говедо.Вторият път като ВИП говедо.Вип ми беше само стаята,да уточня.
Не става въпрос за духовно удовлетворение. Него не подлагам на съмнение, дори ако си родила, детето си както е роден Гаргантюа - през ухото на майка си! Става въпрос за физическото усещане... но кой ли ще ме разбере тук!  А това, че ти самата си се чувствала като говедо си е твое усещане, не е масово.

Не става дума за удовлетворението от това, че вече имаш дете ....................
А, някой все пак ме е разбрал!     bouquet

# 250
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Я да си кажем направо, че е дошло време пак да се броим кой как се е сдобил с бебе. Кому е нужно това заблуждаващо заглавие?

# 251
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Коя е по-по-най! А?

# 252
  • Мнения: 2 161
Природата повелявала.Да се изпружим на полето под някой орех тогава и после да оближем новият човек.После да го стиснем със зъби и да се приберем в къщи на четири крака.Въпросът е не как си родил,а как си позволяваш да обсъждаш чувствата на жената до теб,родила различно.Представям си какво си мислят някои от вас за жените,които нямам собствени деца,а си ги вземат наготово от домовете.

# 253
  • Мнения: 17 546
Природата повелявала. Да се изпружим на полето под някой орех тогава и после да оближем новият човек.После да го стиснем със зъби и да се приберем в къщи на четири крака. Въпросът е не как си родил,а как си позволяваш да обсъждаш чувствата на жената до теб,родила различно. Представям си какво си мислят някои от вас за жените,които нямам собствени деца,а си ги вземат наготово от домовете.
В началото е било така... Но не съм твърдяла, че Природата повелява! Днес всеки ражда както намери за добре. Аз писах всичко това, защото съм се сдобила с три деца по двата начина и намирам разлика.
Друг е въпроса дали бременността и акта на раждането те правят майка! Ако ще и 100 пъти да си родила. Някои жени просто не изпитват майчиното чувство никога, захвърлят току що родените си бебета, но това е твърде нечовешко за представите ми. Някои жени, осиновили дете, също не стават майки никога, защото просто не се събужда майчиния им инстинкт! Като моята майка, например, но това е друга тема.

# 254
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Иска ми се да кажа доста неща, но днес Шанел ме изпреварва. Благодаря и, защото тя е и по-директна от мен.

Общи условия

Активация на акаунт