Баба Марта

  • 2 384
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Аз не обичам мартениците, а в последно време заради  кичозните мартеници- съвсем.Нося първия ден каквото ми подарят- от уважение и вечерта като се прибера ги свалям.  На децата подарявам,обаче.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Купувам мартеници, подарявам и нося - защото харесвам тази запазила се българска традиция  Peace

# 17
  • Мнения: 1 150
Хубава традиция е. Нося с удоволствие, но не повече от една, две гривнички.
Обаче съм такъв заплес, че откарват доста време на ръката ми  Tired

# 18
  • Мнения: 4 187
Чудесен празник, според мен ! Вече съм купила мартеници за всички близки. Докато живеех при родителите си,  двете с баба ми изработвахме мартеничките сами. Беше много хубаво  Hug.

# 19
  • София
  • Мнения: 426
харесвам този празник нося мартеници но не паля огън а и той за какво се пали newsm78

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, празнувам и мартенички нося и подарявам.

Имам спомен, че миналата година се бяха развихрили едни религиозни, които заклеймиха носенето на мартеници като суеверие.

# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Огън не се ли пали на Заговезни?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 322
Нося мартеници и купувам за най-близките си хора.

# 23
  • Мнения: 1 312
Харесвам този ден всички са с мартеници.Аз също нося и подарявам,а за децата ми няма да пиша на този ден как изглеждат. hahaha Joy hahaha

# 24
  • Мнения: 5 622
Да, слагам мартеница и на кучето даже  Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790


В Румъния също има мартеници. Традицията е поумряла, но на места все още я има.


В някой райнои на Молдова и Украйна също.

# 26
  • Мнения: 2 386
Обожавам Баба Марта!

Купувам мартенички за американците и българите, които познаваме в САЩ. Разказвам историята за кан Аспарух и ме завладява неопределено чувство за гордост..
Нося всякакви мартенички по ръцете до 6-ти, защото имам рожден дентогава и не се връзват на тоалета.  Flutter После слагам само любимите и си ги нося до края на март! Grinning

# 27
  • Мнения: 331
Празнувам... Получавам и подарявам наред. Нося докато най-накрая не се наканя да ги махна...
Вчера четох, че се продавали мартеници с картинки на листа от марихуана... Ей, и китайците изпушиха вече...

# 28
  • Мнения: 948
Да, отбелязвам празника.Нося и подарявам мартеници на близки и познати.

# 29
  • Мнения: 1 072
Отбелязвам празника с носене на съответните символи и със сваляне на коледната украса.

Общи условия

Активация на акаунт