Как научихте децата се да спят по един път на ден

  • 1 264
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
В продължение на седмица-две не съм оставяла детето да спи преди обед - стараех се да му запълня максимално часовете от закуска до обяд, така че да не му се доспи. След като се наобядваше, заспиваше буквално на столчето за хранене. Следобедният сън започваше към 12.30 -13 часа и продължаваше поне 2-3 часа. А след такова юнашко хъркане успяваше да се задържи будно до 19.30 -20 часа, когато лягаше за нощен сън. Постепенно измествах с по няколко минути обедния и вечерния сън и накрая детето си се нагоди с перфектен режим - следобеден сън от 13.30-14 часа до 16.30-17 часа, а вечер - към 20.30.
С второто дете приложих същата практика.
Наистина не ми отне повече от 10-15 дни.

# 16
  • Мнения: 24 467
Не съм се и старала да ги научавам. То си става постепенно- от 8 пъти заспиване /горе- долу/ на 7 или 6, от 2 пъти дневно на един, като при второто ми дете периодът на преминаване беше дълъг, няколко месеца. Понякога спеше веднъж, по някога по два пъти- според както му хареса. Взимаше си възглавничката и си заявяваше "Нан-нан", след което отпрашваше към леглото.
Когато сме били на вън не се е сещал да спи преди обед.

# 17
  • Мнения: 2 614
Нито със съня, нито с храненията не съм налагала мой режим/ритъм. Детето само е определяло от какво и колко има нужда.  Peace Не бих си позволила да лиша детето си от сън, при положение, че има нужда от него  Peace

# 18
  • Мнения: 630
Не съм я учила. Сама си е изграждала удобен за нея режим, аз само се съобразявам с това. На 11 месеца беше като започна да спи по веднъж на ден. Става към 8,30 -9 сутрин, спи обикновено 2-3 часа от 2-2,30 докъм 4,30 -5 слетобед и вечер си ляга в 9.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
д-р Спок пише, че има такъв преходен режим при децата, когато 1 път сън на ден им е малко, а 2 пъти - им е много.
слагай го на обяд към 11:30, после към 12:00 и така полека-лека... в 12:30 е напълно ОК да си легне за обедния сън. постепенно ще почне и да спи повече на обяд.
а вечер не се опитвай да му спазиш стария режим, когато е спал 2 пъти на ден и е лягал късно. в 20:00 часа е време за сън на малките бебета и деца.  не случайно и Сънчо е тогава... Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В началото винаги е така - заспиват по-рано наобед и сьответно вечер, защото не могат да издьржат. Нищо не можеш да направиш освен да го оставиш сам да си направи режима, постепенно ще започне да будува и до по-кьсно. До тогава не виждам какьв е проблема да си ляга просто по-рано отколкото преди...  Thinking

Peace Да, даже и за теб ще е по-добре да ляга по-рано.Преди да тръгне на ясла сина ми спеше до късно сутрин и съответно заспиваше късно 23 ч. че и по-късно, приспиването беше някаква война, но сега като го будя сутрин рано за ясла вечер в 21 ч. е отрязал  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз се водя по детето. От годинката започна да спи по веднъж на ден.
Сутрин става около 8, на обяд спи от 12 до 14 и вечер си ляга в 18-18.30.

# 22
  • Мнения: 4 362
Сама си направи режима,никога не съм я учила кога да спи и кога не  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 362
Не съм я учила.Сама спря да спи преди обед и започна направо следобед,като този сън стана по-дълъг.Бързо си свикна така,без моя намеса Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 831
Сам си изгради режима, без да се налага да правя каквото и да е било.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294
И при двете ми дъщери - се получи от самосебе си.
Не съм правила нищо, не съм ги карала - просто те сами си
показаха кога са готови са спят по един път на ден Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 891
Сама си направи режима,никога не съм карала.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Първите дни му беше сложно, но свикна бързо.Държах го буден и го занимавах до към 12.30ч. и след това го слагах да спи.Вечерно време процедирахме по същия начин.

 Може да съм била строга, но не съжалявам.За режима на спане при децата съм.

# 28
  • Мнения: 339
И ние имахме този проблем, но го решихме като сутрин просто му осигурявах забавления, които обича и го държат буден, като например детски клуб, игра на площадката, гости, филмче или др. и постепенно свикна.

Общи условия

Активация на акаунт