Какви чайчета давате?

  • 2 797
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Ако ми разрешите да попитам тук за чайовете,за да не пускам нова тема.
Във вчерашният брой на вестник Трета възраст имаше една статия за чайовете,в която пишеше,че чайовете за деца до 2 год възрас могат да предизвикат анемия и още нещо. newsm78(утре ще цитирам точно,че притежателите на вестника спят-да не ги будя).Вие как мислите?За мен е абсурдно,но все пак... newsm78

Аз не съм на това мнение, ако беше така докторите нямаше да препоръчват чайчета когато детенцето се разболее или изобщо щеше да има някакво ограничение newsm78 Ама то в тая държава всичко може да се очаква Rolling Eyes

# 16
Hipp - според месеците и Блевит L /разхлабващ/ - наистина помага.

# 17
  • Мнения: 71
 само на хип- детски и билков. другите не ги уважава много Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 820
Правя и попарата с чаи от шипки или лайка.Друг чай не съм давала.Предпочитам да и цедя сок или да пие вода.А този и аз за първи път го чувам.

# 19
  • Мнения: 27 524
Никакви не давам.
Мурсалският е страхотен, редовно се зареждам и с мед от него, невероятен е.
За бебе не е подходящ обаче, пийнете си го вие  Simple Smile

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
До сега съм давала само Бебезан(когато имаше колики) и шипки(за запека).Това е.
А тоя чай не съм го чувала изобщо.

# 21
  • Мнения: 27 524
А тоя чай не съм го чувала изобщо.

Пиринският чай (Sideritis scardica) e многогодишно тревисто растение от семейство устоцветни, достигащо до 50см. Цветовете са жълтеникави, разположени прешленовидно в пазвите на лимоненожълти, ципести прицветници в класовидни съцветия. Известен още и като Мурсалски, Алиботушки, Шарпланински чай. Всъщност, видовият епитет scardica идва от Scardus - латинското име на Шар планина, където е намерен и описан от Гьотингенския ботаник А. Гризебах. Наричан е също Българската виагра. Пиринският чай е балкански ендемит. Разпространен е в Среден и Южен Пирин, Мурсалския дял на Родопите и планината Славянка (Алиботуш) на надморска височина от 1400 до 2200 метра. Среща се още и в някои планини в Гърция, Република Македония и Албания. Включен е в Червената книга на България. Благодарение на културните насаждения на билката през последните години, може да се намери в аптеките и др. магазини на страната. Изнася се и в чужбина.

Съдържа танини и етерични масла, желязо, цинк, натрий, магнезий, мед, кобалт. Поради голямото наличие на флавоноиди има антибактериално и антиоксидантно действие.

Така каза Уики  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 13
здравейте мамчета за този чай аз също не съм чувала, моето бебче е на 2месеца и половина и вече му давам чайче от капина ,

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Давам чай само нощем ако се събуди - лайка на Хип или успокояващ на Хип
За попарата изпозвам детските чайове - "Горски кът" и "Вълшебник"
В останалото време кара на вода и прясно изцеден сок.

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
здравейте мамчета за този чай аз също не съм чувала, моето бебче е на 2месеца и половина и вече му давам чайче от капина ,

И защо му даваш този чай?
За толкова малко бебе се дават само чай от копър и анасон и то при колики.
Струва ми се излишно, ако не и вредно.

# 25
# 26
  • Мнения: 34
и аз Хип и Блевит  Peace Препоръчвам ти гранулирани чайчета за бебета , а мурсалския за теб  Peace

# 27
  • Мнения: 27 524
Струва ми се излишно, ако не и вредно.

Разбира се, че е така, но...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 315
Струва ми се излишно, ако не и вредно.
   чак пък вредно ...  Thinking  за6то  newsm78

# 29
  • Мнения: 27 524

Защото бебе на два месеца не може да усвоява нищо по-различно от мляко. Къпината не е чай, а плодова напитка. Допълнително поетите течности на толкова малка възраст изместват съответно количеството мляко, което пък води до изоставане в разстежа и т.н.  Да не говорим колко засилва това коликите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт