въпрос за жълтъка

  • 2 653
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Хм, а нашата педиатърка и до сега (1 г. 1м.) препоръчва по половин жълтък 2-3 пъти в седмицата... Аз започнах с 1/4 на 9 мес.

# 16
  • Мнения: 550
Вашата педиатърка сигурно е забравила да напомни, че става въпрос за 1/4 желтък. И то от 6-ти месец. Но дори и да се пробваш сега да дадеш, намери си пресни /селски/ яйца и вариш от момента на завирането 15 минути. И го прибавяш само в обедното, зеленчуково пюре и то през ден. Но запомни, че е 1/4. Обади се на педито да я питаш. И наблюдавай бебчо за пъпчици, ако се появат спираш веднага  желтъка. Нямах време да чета всички постинги, дано не се повтарям. Успех!

# 17
  • Мнения: 136
нашате педиатърка каза-1/4 жълтък през ден, после след 2 месеца по половин, а то сега и без това има много в супите от кухнята, така 4е не добавям изобщо

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А къде се появяват пъпчиците? Щото на Дени от време на време му излизат по една-две пъпчици от топлото, че да знам да ги различа ако се появят и от жълтъка. Thinking

# 19
Цитат на: petrova
Вчера педито ни каза,  да давам по един твърдо сварен жълтък с зеленчуковото пюре. Ние сме на малко повече от 4м. Време л и е вече за жълтък?Ние сме на адп. мляко, плодово и зеленчуково пюре и  сокчета.


Аз дадох на Краси жълтък,когата навърши 5 месеца-  първите две седмици по четвъртинка на седмица, а след това по половинка всяка седмица. Първо го прекарвах през цедка заедно с малко от пюрето, за да не се задави, но сега той вече си го хапва просто натрошен в пюренцето.

# 20
  • Мнения: 13
tazi pediatarka e luda!!!Kak taka cjl jaltak?vzemi popitai otnovo,da ne dokarash njkoj alergij na detenceto!!!Az jivej v 4ujbina i jaltaka tuk e sled godinkata!!!Kakvo ste se razbarzali tolkova da zahranvate!!!Mojta beba e na 5 1/2meseca,teji 8.100kg samo ot karmata mi!Eto vi primer 4e decata s mljko ne umirat ot glad!

тази педиатърка е луда!!! Как така цял жълтък? Вземи попитай отново, да не докараш някой алергий на детенцето!!! Аз живея в чужбина и жълтъка тук е след годинката!!! Какво сте се разбързали толкова да захранвате!!! Моята беба е на 5 1/2 месеца, тежи 8.100kg само от кърмата ми! Ето ви пример че децата с мляко не умират от глад!

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 19:54 от Vivi

# 21
  • Мнения: 256
Аз започнах да й давам доста по-късно жълтък, при това в началото й слагах четвъртинка в пюрето.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Цял жълтък определено е много. Плюс това на мен ми се вижда раничко.
Аз дадох жълтък около 7-ия месец и то започнах от парченце колкото троха и го наблюдавах за алергична реакция.
Прие го добре и започнах да му давам по 1/4 през ден.
Чак след 10-ия месец започнах да давам цял жълтък през ден в зеленчуковото пюре.

# 23
  • Мнения: 508
Нашата докторка ни каза да давам жълтъл от 3 1/3 месец, но по половин, всеки ден. Ако го хапва без проблем- по цял през ден. И аз мисля че  е много цял жълтък още в началото...но пък щом лекатката е казала... Rolling Eyes
Това просто са уникални лекари,ама и вие трябва ли да ги слушате?; според мен за жълтък е рано, много рано.Около мен майки захраниха с жълтък на 5 мес.,а на мен ми се стори мн. рано,камо ли преди това.Чесно казано нямам идея какви са тези педиатри #Crazy

# 24
  • Мнения: 292
Много е #Crazy

# 25
  • Мнения: 629
Ох, тези педиатри няма да се ограмотят и това си е!
Жълтък се въвежда, дори по старата схема на 6-тия месец, да не кажа, че преди годинката е крайно нежелателно да се дава. Това е един от най-честите алергени, на всичкото отгоре алергичната реакция често е под формата на животозастрашаващ анафилактичен шок, а за капак тази алергия много трудно се израства с времето. В повечето случаи хората си остават до живот алергични към яйца.
В АМ хората са го предвидили да има достатъчно количество желязо, което да покрива дневните нужди на детето. Желязо има и в елдата например (такава каша спокойно може да се включи от шестия месец). Да не говорим, че СЗО препоръчва захранването да стане ПО ВЪЗМОЖНОСТ на 6 навършени месеца независимо дали детето е кърмено или на АМ.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 221
Темата е от преди 2 години и половина.
Не знам защо plamba_bo  изтупа от прахоляка две теми за жълтъка.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт