Вярвате ли на бабини диветини???

  • 2 043
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274

Лиси, здравей Simple Smile
От както измислиха сините хапченца и аз отново повервах на дедовия Simple Smile

# 16
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
да,почти на всичко вярвам...  Peace

# 17
  • Мнения: 985
Етимологията на "деветини" е цифрата 9 (девет)- от там и бабини деветини. Не вярвам на нищо в преизказно наклонение.

# 18
  • Мнения: 27 524
Глаусвах с не. Дотолкова, доколкото купих дрешки за бебето ми преди да забременея, казах на всички след втория положителен тест, но ако мине линейка се хващам за червено, при полиция - за синьо, при пожарна - за оранжево; не минавам след минала пред мен черна котка и винаги се кръстя и покланям в църква и в зали за източни бойни изкуства. Така че хем съм суеверна, хем не съвсем  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 447
но ако мине линейка се хващам за червено, при полиция - за синьо, при пожарна - за оранжево
Това е към детските деветини  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 292
Не. Но от време на време се усещам, че като се стресна си плюя в пазвата. Предполагам по навик.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 891
От 5 г. не вярвам. Суеверието е началото на нещастието! За да се отърва, съзнателно се връщах в къщи, купувах всичко в понеделник и т.н. Свободна съм вече  Laughing

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 17:17 от jj okocha

# 22
  • Мнения: 985
... че като се стресна си плюя в пазвата.

Това е балкански маниер. Спомням си колко се смях на "заплюването" във филма " Моята голяма гръцка сватба".

# 23
  • Мнения: 14 654
Тези, които съм чувала са толкова абсурдни, че няма нормален човек, който да повярва в тях. Това с миенето на лицето не е деветина- просто сваля умората и освежава. Не вярвам в измислици от типа на: "не казвай довиждане на гостите, че ще ти секне кърмата!", "Ако не кърмиш един ден бебето и после пак му дадеш да суче - като порасне ще придобие лоши очи, с които да урочасва", "Да не простираш дрехите нощем, да не ги прескочи Черния човек", "Да не ядеш риба, докато си бременна, че бебето ще се роди с хриле"...

# 24
  • Мнения: 677
Да! Винаги, когато видя такива теми си плюя в пазвата. И повечето отговори ме карат да правя така. Оплюх се, ей, спрете се.

# 25
  • Мнения: 5 940
Уж не вярвам, но подобни теми не чета подробно, за да не прочета нещо, в което току виж съм повярвала.

# 26
  • Мнения: 2 000
Да, суеверна съм.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 176
По-скоро не.

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Тамън е време за пролетно къпане, какво пък.

По темата.
Понякога ми е трудно да повярвам, че има хора които вярват във всички тези щуротии, та чак намират и обяснения "защо", та чак и се сърдят ако наречеш суеверията им някак.

Все пак може би има някои неща, за които си струва да внимава човек.
На дълъг, прав, извънградски път с двойна непрекъсната осева линия и ограничение 40 км/ч, ако няма никакви коли, но пък има храст до пътя, то най-вероятно в храста се крие полицай.

Такива ми ти....деветини...

# 29
  • Мнения: 3 447
Все пак може би има някои неща, за които си струва да внимава човек.
На дълъг, прав, извънградски път с двойна непрекъсната осева линия и ограничение 40 км/ч, ако няма никакви коли, но пък има храст до пътя, то най-вероятно в храста се крие полицай.

Може би не знаеш, но червен конец на ръката и синя пара в шъпата много помагат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт