Rajdane v Holland

  • 1 558
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 195
rotfImao  rotfImbo Сара,направо ме умори
Особено това за големите бебета #Crazy

# 16
Mimka, molia te ne mi se nahvarlia taka...
Vlizam vyv forumite i otgovariam, kogato moga.
Ina4e sym vi mnogo blagodarna, na vsi4ki vi, za informaciata i vyobsthe za podkrepata.
Tova, koeto zabeliazah e, 4e tuk naistina mneniata dosta se razli4avat ot tezi v dira. Tuk 4eta dosta pozitivni mnenia za rajdaneto v Holland:)
Taka 4e naistina vi blagodaria
Mislia, 4e tazi tema shte byde polezna ne samo na men, no i na drugi momi4eta i jeni, jiveeshti v Holland.

# 17
  • Мнения: 2 195
Аз не се нахвърлям на никого.  friendship Мисля,4е сама си разбрала за това,колко ще нау4иш в Дир-а.Докато 4етох твоята тема там направо се изумих от мнения Rolling Eyes пове4ето бяха дори абсурдни ,бих казала ooooh! Какво зна4и да родиш в Холандия като бял 4овек?
Моето раждане тук беше супер People Angel Не мога от нищо да се опла4а!Нямам шевове,никой не ми е ска4ал по корема,и не съм била на системи(въпреки 4е имах от 3 дена контракции) People Angel А за акушерката ми newsm51  newsm74  smile3501

# 18
Da, vidiah, 4e naistina tuk mneniata sa dosta razli4ni...
 Simple Smile
Zatova e dobre, da izvli4ash info ot vsiakade.
Razbrah, 4e s tova: mojesh li da rodish kato bial 4ovek v Holland, sym razbudila dosta hora...
Vyprosyt mi beshe taka formuliran, zashtoto iz4etoh mnogo mnenia za holandskoto zdraveopazvane, spored, koito holandskite lekari edva li ne te ubivat:) Ta zatova si zadadoh taka vyprosa..
Iavno ne e tolkova losho i negativno....
A  nekadyrni lekari - ima navsiakyde!
Dai boje da ne popadash na takiva!

# 19
  • Мнения: 1 072
Цитат на: mimkata
rotfImao  rotfImbo Сара,направо ме умори
Особено това за големите бебета #Crazy

Мимка, в какъв смисъл?
Това за големите бебета ми го казаха и акушерки като изразих учудване как ги раждат тия бебета по 5 кила, а аз мислех, че мойто от 2.6кг ме е боляло като съм го изкарала.

# 20
  • Мнения: 2 006
Ето и още едно позитивно мнение за раждане в Холандия Grinning
Раждането ми тук е един невероятен момент в моя живот и то благодарение да страхотния екип от акушери и гинеколози.
Наблюдението на бременноста ми и самото раждане минаха без никакви проблеми,с много внимание и 4овешко отношение!
Не пишеш какво конкретно те интересува,защото колкото жени-толкова истории Confused
Аз раждах нормално без упойка,здравната ми застраховка е зикефонд ,но също бях в стая с телефон,телевизор и вси4ко необходимо ,за упойките незнам дали се плаща отделно,но все пак предполагам има кой да ти обясни вси4ко то4но и ясно Grinning
Успех и леко раждане.

# 21
  • Мнения: 1 278
Сара, напълно съм съгласна с това, което казваш за големите бебета и за таза. Иван беше само 3,8кг, но обиколката на главата му беше сериозна работа. Бая трябваше да се потрудя, за да я изкарам. Той и сега си е главчо (на горната граница на нормите). Борис беше 4,2кг, но с по-прилична главица и излезе по-лесно, не само, защото ми е трето. Просто обиколката на главата не винаги е в права връзка с килограмите.

# 22
  • Мнения: 2 195
Сара,стана ми смешно за сланинките(как зву4и само),не за друго Wink А ина4е това с таза и аз го 4ух от 2 мои съу4ени4ки,които бяха супер щастливи,4е родили вагинално,след като през първите месеци от бременността ги мерили и им казали,4е са за цезарово,даже им го написали по картоните Rolling Eyes  #Splat Мен тук освен кръвно и кила друго не са ми мерили #Milti

# 23
  • Мнения: 1 072
На мен сега втория път и кила не ми мериха.
А, сетих се, а прочете ли онова за дето понеже много бебета се раждали тук и затова си позволявали да нехаят за тях. Не знае човек, да се смее ли, да плаче ли...

# 24
da, povecheto otgovori na temata v dir.bg sa na kompetentni "rajdali "maje  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 645
Цитат на: PipiTa23
da, povecheto otgovori na temata v dir.bg sa na kompetentni "rajdali "maje  Laughing

Да,направо смешно Laughing  Laughing  Laughing
Какво толкова го плашат момичето,тя направо ще се откаже изобщо да ражда.
И аз не мога да се оплача от раждането си тук,всичко мина идеално.Започнах да раждам  вкъщи,но по препоръка на СТРАХОТНАТА акушерка отидохме в болницата,за да сме спокойни,че  всичко ще е наред и така  и беше,просто нямам оплаквания,а бебето беше бая големичко-4.300 кг , 54 см.Разминах се само  с 2-3 шева,същата тази акушерка ме заши  перфектно и по живо по здраво 5-6 часа по късно си бях вкъщи.Както каза и Палмира-чиста спретната стая,самостоятелна,с телефон,телевизор и компютър,и всичко беше цивилизовано,държаха се мило и внимателно...
Родих естествено,без  епидурална само с обезболяваща инжекция.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Опитах се да прочета темата в дира, ама ме досмеша, защото видях, че взима участие в дискусията и един Господин, който се мисли за спец по всякакви проблеми /от Евроинтеграция, през плънка за баница, а сега и за раждане..../...та ако и другите са на неговото ниво...

  Не съм раждала тук, но имам приятелки, които родиха. Някои са доволни, други не...Най-важното е някой, който ще ражда да се настрои с мисълта, че тук няма да е като в България. Което не означава, че ще е по-лошо или по-добро, а по-различно......Просто, защото всяка държава има различно медицинско обслужване.

# 27
  • Мнения: 1 645
Цитат на: Kalinka
Опитах се да прочета темата в дира, ама ме досмеша, защото видях, че взима участие в дискусията и един Господин, който се мисли за спец по всякакви проблеми /от Евроинтеграция, през плънка за баница, а сега и за раждане..../...та ако и другите са на неговото ниво...

  Не съм раждала тук, но имам приятелки, които родиха. Някои са доволни, други не...Най-важното е някой, който ще ражда да се настрои с мисълта, че тук няма да е като в България. Което не означава, че ще е по-лошо или по-добро, а по-различно......Просто, защото всяка държава има различно медицинско обслужване.

Да,така е разбира се!!! И също няма значение къде ще раждаш,важна е нагласата.Важно е спокойствието  и мисълта,че всичко ще е наред.Паниката и страха не помагат в случая.Ако прекалено много се притесняваш и си предтавяш какви ли не лоши неща дори и най лекото раждане ще ти се стори ужас.

# 28
  • Мнения: 2 195
Цитат на: SaraJK
На мен сега втория път и кила не ми мериха.
А, сетих се, а прочете ли онова за дето понеже много бебета се раждали тук и затова си позволявали да нехаят за тях. Не знае човек, да се смее ли, да плаче ли...

Не ми се занимава с простотии Rolling Eyes Аз нали си родих супер #Milti За какво ми е да убеждавам хората Crossing Arms Мисля,4е стана ясно за раждането тук от постингите на вси4ки раждали мами в Холандия Whistling

Общи условия

Активация на акаунт