Яйце в дупка

  • 10 944
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
стават много вкусни  аз ги пробвах веднага щом видях рецептатакашкавалче може да се добави пак след като се обърнат и като се сервират с някой резенче доматче направо е супер не само за закуска  благодаря   bouquet stasi76за лесната и бърза рецепта

# 16
  • Мнения: 1 122
Много се радвам, че харесвате тази закуска.

# 17
  • Мнения: 11 747
брех, не бях ни виждала, ни чувала нещо подобно!! Grinning  Ще се пробвам и аз някой ден... А, яйцето не изтича ли, ако се обръща??

# 18
  • Мнения: 5 001
брех, не бях ни виждала, ни чувала нещо подобно!! Grinning  Ще се пробвам и аз някой ден... А, яйцето не изтича ли, ако се обръща??
Не,не изтича,защото то вече си е хванало коричка и като решиш да го обърнеш,нямаш проблем.

Ние снощи преядохме с такива филии с дупка,че като бях спретнала и една зелена салата с кисело мляко...... Animal Pig Animal Pig Animal Pig

# 19
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Аз правя нещо подобно, но ето по тази рецепта:

Пълнени филийки

За две такива филийки са нужни:

две филии хляб
по около 50 грама шпек салам, сирене и кашкавал,
2 яйца
около половин чаена чаша настъргани или пасирани домати(посолени)
чубрица за поръсване
1 с.л олио
2 с.л. краве масло

В средата на филиите се изрязва дупка. Яйцата се разбиват леко, смесват се със сиренето, кашкавала и салама(нарязани на дребни кубчета). Трябва да се получи гъстичка смес.
В тефлонов тиган се загряват олиото и маслото. Филийките се натопяват в доматите за бързо (да не поемат много домати) и се слагат в загрятата мазнина. В дупката се изсипва  сместа. Когато се зачервят добре и пълнежът се стегне, се обръщат от другата страна. Изваждат се и се поръсват с чубрица.

# 20
  • Мнения: 25
............това е закуската, която Шер направи на Никълъс Кейдж в "Лунатици"  Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 358
Браво, много бързо, лесно и вкусно изглежда Hug Веднага ще го изпробвам за мойте гамени, които обожават яйца във всякакъв вариант Peace

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много вкусно звучи. Ще го пробвам!
И аз!  Peace

# 23
  • Мнения: 13 191
Благодаря за подсещането, отдавна не съм ги правила. Аз слагам червен пипер в чистото масло, за да станат червенички и после ги поръсвам със сирене.

# 24
  • Мнения: 354
Направих филийките.Дори и злоядото ми дете хапна.Поне на мен ми бяха вкусни.И разбира се търпят модификация според вкуса  Peace
Благодаря на авторката   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 352
Искам да ви кажа, че тези филийки са страхотна вкусотия! Според моя вкус нямат нужда от допълнителни екстри, защото биха развалили вкуса. Масълцето попива във филийката и придава много приятен аромат Crazy, аз наръсих с шарена сол. Детето също изяде една и много я хареса.
Благодаря на авторката, че сподели тази лесна и вкусна закуска с нас  bouquet.

# 26
  • Мнения: 11 747
преди малко направих яйцето в дупка - много ми хареса! Crazy Лесно, бързо и от нищо - нещо! Peace
Аз го обръщах, щото иначе отгоре си остава сурово яйцето. С едната филийка прибавих и малко филе да се позапече и метнах върху филийката - идеална закуска! Simple Smile

става хубаво с повечко масълце, поне на мен така ми хареса. Подходящо е за употребяване на вчерашен хляб!

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Утре ще пробваме тази закуска.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 052
От години се заричам да го направя и все забравям. Ммм, очарована съм: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182917&photo=12

# 29
  • Мнения: 463
Направих ги днес за вечеря - всички много ги харесахме - благодаря ви за рецептата!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт