47-ма Американска Бабомартенска

  • 12 651
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 800
При нас нали сме специални Wink, не може толкова лесно да става ни паспорт, ни ССН.
Иначе мъжа ми се обажда за паспорт тук и му гарантираха4-6 седмици, като му казали, че ако го няма да им се обади те ще го направят веднага...ама кой ли да им вярва...та Джена и аз се надявам да се видим на живо Hug

А.Джей е ужас днес ревал е 10 пъти, за мобилния ми телефон рева 30 минути( не му го дадох да го лапа, и не можах да го успокоя),отделно падна по стълбите и малко по- късно си удари главата...като уж не го изпускам от поглед...мамите с по- малки бебоци, гответе се Grinning

# 61
  • Мнения: 1 593
оХ, БЕнсън, моето каквото е диване  ooooh!
не се спира това дете, един папммперс не мога да , постоянно се обръща, рита, блъска, скубе, всички докторя дето го гледаха казаха, че е страшно активен... не ми се мисли като стане по-мобилен... да ми е жив и здрав де... и с корава глава  Laughing

пумпалка, готвим се за заминаване в края на седмицата, да, онзи ден проверих температурите в Лапландия - средно около -11/-12 се въртяха  ooooh! (тука е около 15-20 Целзий в момента), не знам какви съм си ги мислила, но сега отиваме да студуваме здраво. Градчето, в което ще стоим се намира в полярния пояс... мдам...  Whistling

резервирала съм следните активитис - Сноумобил трип за гледане на Северното Сияние, разходка с шейна, теглена от Елени, и Сафари за Лосове. Доста вълнуващо, само дето ще ходим поединично, защото другия ще гледа детето в хотела

# 62
  • USA
  • Мнения: 559
Jenna, страхотно звучи! Направо страшно ми се доходи като четях. После да разкажеш как е било.

Вики, много е красиво момиченцето ти!

rara_, facial се казва, както ти е казала Зора. Самото механично почистване на черни точки се казва extractions. Ако това искаш, питай специално дали го правят, защото не винаги се подразбира.

Raya, много е сладък малкия! Ние сме близо по възраст - скоро 8 месеца.

# 63
  • Мнения: 7 091
Джена, ти ми разби всички детски мечти!!! Как -11/-12 градуса бе жена, ние сме на -24  #Crazy Да се местим направо в Лапландия викам! Laughing

# 64
  • Мнения: 2 185
Честит рожден ден на Ния   ura Tada newsm67 (малко на патерица  Blush)
Все забравям да кажа малкото Пумпалче колко е сладко  Heart Eyes, гледа от аватара като от плакат за кандидат президент  bowuu
Аз след като разгледах блога на Тандури, така се зарибих с тези торти с фондана, че 2 дена нон-стоп гледам разни сайтове и не мога да се отлепя. Засега само гледам ...  Crazy
Това с мартениците в Ибей просто ме разби  coolcool
Номинирам Джена за най-екзотична дестинация ... Лапландия звучи екстремно  cold. Ще чакам снимки с интерес.
Биз изчезна от хоризонта дано се завърне скоро с индийски снимков материал  smile3509
Хиър надявам се че нещата вървят към подобрение  Hug

При мен нищо интересно, обмислям да си взема малко отпуска следващата седмица, че нали и без друго ще напускам, поне да си използвам дните, ако стане сигурно ще импровизирам някоя торта  hahaha  chef

# 65
  • Мнения: 7 091
Мацки, с тез pipe cleaners, мъхестите пръчици направо стават ужасно лесно мартениците! Особено гривничките! А възможностите са неограничени! Не ми бачка фотоапарата и не мога да ги снимам Sad В петък обаче преди да ги раздам ще намеря от някого за малко да ги щракна и ще ви покажа.  Peace

# 66
  • Мнения: 1 593
Тандурка, снимай ги с телефона  Wink ... онзи от който ни писа преди време

ако знаете в БГ какви разкошни мартеници продават - фантазията няма край. Аз 10 г не съм била за 1ви март в БГ и съм много възхитена от избора!

# 67
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абе, Джено, чие е това коте на снимката с Ноли?

И какво прави твоята Джоска, къде е сега?

# 68
  • Мнения: 368
Здравейте всички "стари" и "нови" мами от голямата американска земя!  Grinning
И аз не пиша, защото не мога да ви изчета.  Laughing
Имам един въпрос - окъде да започна борба с нощното напикаване?  Cry
Малкият ми е на 5 годинки. През определени периоди от време е добре и си спи сух през цялата нощ, но от 1-ви януари тази година се случва да се напишка и по 2 пъти на вечер въпреки събуждането, което има, за да се предотврати "инцидента". Просто то не "помага", поради факта, че напишкването понякога е само 1-2  часа след  заспиването.
Какво мислите за хомеопатия? Помага ли при такъв проблем?

Поздрави: Етка

# 69
  • Мнения: 1 800
Етка, един от племенниците ми има същия проблем и е така от години (сега е на 13и  още го прави), неговото е на нерва, емоционала почва и за сега няма положителен резултат. Знам, че го водят по доктори и т.н
Иначе нищо не знам за хомеопатичните средства.
Дано се оправи сина ти Hug

# 70
  • Мнения: 3 367
Етка,ако детето има навършени 5 години бих говорила с педиатъра му ; енеурезисът е проблем чест,не рядко решим след подобаващ консулт/мерки,не бих чакала да мине само; аз лично не съм привърженик на хомеопатията и избягвам да налагам мнение там..

# 71
  • Мнения: 940
Пак мерсим с Елла за комплиментите  bouquet

Пумпал ето снимки с обектива  [
харесва ми,малко е странно де щото съм свикнала с зум,на 1вата с дървото ясно се вижда какъв карсив букех прави....само последната е със любителския апарат, от тази вечер ,снимах Елла да покажа на дружките в отчетната как ми обува чорапите и ги носи с кеф хахаха

---------
Аз мартениците си ги очаквам по човек от БГ...ама дали ще усея да си ги взема за 1ви Confused
---------
Дженна...страшен трип,и докато четях ми се образува въпроса за бебчо но ти отговори накрая...малко кофти че няма романтично да се насладите с половинката заедно но каквото такова...кво да правите- с нетърпение ще чакам снимки...ти тренирай нощни снимки Laughing
------------
Clairette...давай смело с тортите ..и аз се запалих покрай Тандури...точно като тебе и тъкмо съм на снимкова вълна ако ти се гледа ето моите изобретения-страхотен фън е да ги правиш
 
-----------
добре дошли на новите мами Hug

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 19:22 от victoria

# 72
  • Мнения: 1 147
Хиър, мислим те, пиши, ако можеш.

Джена, пътуването звучи страхотно. Весело изкарване и много хубави спомени... и много снимки да правиш!!

Вики, чудни снимки, явно обектива си го бива, ама и човека зад него също ( Laughing)

Анет, жива ли си?  Laughing

Джена, Пумпал, Индиана, Иве,, какви са изискванията за снимките за паспорт за дребната? Или направо да я водя, и те да се оправят?
Нашият ССН дойде супер бързо, за 1-2 седмици. За сметка на това акта на раждане го нямаше доскоро, и се оказа, че няма и да го пратят, нямали такава практика. Та ходих в Health Dept -а, и имам 5 сопия, че не знам кой и за какво ще се сети да ми ги иска..

За мартениците, предишните години правех. Тази година нямам нито време, нито ищах.. Ще чакам да ми пратят по някоя мартеничка от България и това ще е.

# 73
  • Мнения: 810
Най-после да ида на CPR класа след 5 неуспешни опити  Laughing Първия път бях на бед рест, втория бях в ЕR, третия път отидох и нямаше никой - бяха ми дали грешна дата, четвъртия път аз го отмених, защото мъжа ми беше в командировка, и сега карам натам и си викам ДАНО този път успея и УСПЯХ, ама забравих да си взема сертификата като излизах  ooooh! Самообявявам се за заплес на седмицата, толкова съм загубена от няколко дни, че не мога да се понасям!

Джена, бравос бравос!!! Най-вече че мъкнете Ноли с вас! Весело изкарване, чакаме разкази без край и много снимки.

Вики, много готини снимки, най-харесах номер 5. Май ще се купува този обектив. Аз казах ли ти за фотографа от сватбата и че ми каза че S серията на обективите на Канон били равни на L серията, но не помня точно за кои модел говореше, ще питам съпружието.
А Коледната ти торта....страшно ми хареса! Чак пак ми се преправиха торти  Laughing

Clairette добре си решила, почини си едно хубаво, после за капак напусни и това е  Wink А бебчо сега се учи за президент, по цял ден слуша чичо си Обама и Макейн и леля си Хилъри да знае какви глупости да не говори  Laughing

Зори, води я и те да се оправят. Аз ще го водя в един магазин за фотоапарати, там правят паспортни снимки.

Мартеници имам цял куп, нерви да правя нямам. Като порастне бебока и разбира и аз ще плета да се учи  Wink


# 74
  • Мнения: 558
Зора, навремето Вики, ми беше пуснала този линк за паспортните снимки- ако спазваш упътванията, не само става както трябва, ами и си ги поръчваш за жълти стотинки от където си искаш- CVS, Walgreens или каквото там ползваш. От въпросния сайт излизат готови форматирани в нужния размер 6 паспортни снимки върху обикновена по размер 4"/6" снимка... От теб се иска да снимаш малката на светъл фон и да нагласиш както трябва големината на образа на сайта...
http://www.epassportphoto.com/

Аз прибягнах до този сайт, щото Данни направи истерия в CVS, когато служителя се опита да го сложи легнал на пода върху един бял картон.

Изискванията са: да са отворени очите и затворена устата, но ние и с отворена уста минахме, предполагам за бебета не са толкова задължителни. Размера който ако се не лъжа беше около инч да е от темето до брадичката, става автоматично, посредством едно кропване на сайта- ти ще го видиш...

Най- добре някой да държи Александра, докато ти снимаш или обратно, че сте мънички още да не паднете...

Общи условия

Активация на акаунт